Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Crop a poruszenie ... po raz kolejny

  1. #1

    Domyślnie

    Zakupiłem ostatnio 70-200 f/4 L . Potestowałem i zastanawiam sie czy to dobrze.
    http://www.waldekmis.pl/images/weblo.../11095_x02.jpg

    Zdjęcie zrobione na 200mm, a ten fragment to cropp. Myslicie ze szklo nie ostrzy do konca dobrze ? czy nie mam sie czym martwic i tak powinno być ?

    Czy jak mi skalibruja body do szkla, to czy jak założe inne szklo to moze być niefajnie ? Gdzie w Trojmieście robią takie rzeczy ?

    Jesli nie satysfakcjonuje Cie niewiele -
    - jak moze usatysfakcjonowac Cie mnóstwo ?


  2. #2
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pecado Zobacz posta
    Zakupiłem ostatnio 70-200 f/4 L . Potestowałem i zastanawiam sie czy to dobrze.
    http://www.waldekmis.pl/images/weblo.../11095_x02.jpg
    Podaj parametry ekspozycji, to będzie można coś więcej powiedzieć. IMHO jest leciutko poruszone.
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki za "pocieszenie". Faktem jest ze wialo strasznie wiec mozliwe ze ruszone. tez mam wrazenie ze czasem mi AF przestrzela. chyba najlepeiej jednak bedzie potestować na tablicy z podziałką

    Jesli nie satysfakcjonuje Cie niewiele -
    - jak moze usatysfakcjonowac Cie mnóstwo ?


  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    I na dekielkach... Absolutnie!


    Mnie sie wydaje ze fotka jest poruszona (jak poprzednicy) jesli robiles na 200 mm to to bylo okolo 300 mm przy cropie (zakladajac 1.6) przy takiej odleglosci bez statywu o takie efekty nietrudno. Ale jak tez sugerowal poprzedni uzytkownik, bez info ani rusz. Bo jesli dales F4 i 200 mm. czas 1.60 to sprawa jasna.
    Ostatnio edytowane przez JaBlam ; 23-04-2007 o 12:36
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  5. #5
    Bywalec Awatar Allensteiner
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    177

    Domyślnie

    w exifi-e czas to 1/1250s, pełna dziura, ale fakt, że ten wycinek to chyba powiększenie >100%
    lepsze jutro było wczoraj

  6. #6

    Domyślnie

    JaBlam/sorry, ale mylisz sie. Przeciesz ogniskowa się nie zmienia . 200 mm to jest 200 mm. To, ze uzyskujesz powiększony obraz jest wynikiem tego, że masz sensor rejestruje mniejszy wycinek obiektywu.

  7. #7
    Uzależniony Awatar ErnestPierwszy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pecado Zobacz posta
    Zakupiłem ostatnio 70-200 f/4 L . Potestowałem i zastanawiam sie czy to dobrze.
    http://www.waldekmis.pl/images/weblo.../11095_x02.jpg

    Zdjęcie zrobione na 200mm, a ten fragment to cropp. Myslicie ze szklo nie ostrzy do konca dobrze ? czy nie mam sie czym martwic i tak powinno być ?

    Czy jak mi skalibruja body do szkla, to czy jak założe inne szklo to moze być niefajnie ? Gdzie w Trojmieście robią takie rzeczy ?
    Ja to szkło kupiłem w piątek (20.04.2007). W weekend korzystając z superpogody poszedłem porobić zdjęcia. No i jest raz dobrze a raz źle. Doszedlem do wniosku, że łapy mi się trzęsą, bo na 50 zdjęć z 14 było poruszonych. I nie ma, że każde jest zwalone
    Kilka mydełek wyszło przy 1/3200 i zastanawiam się dlaczego?
    1 zdjęcie ostre a drugie mydło a parametry takie same.
    Mój najczęstszy błąd to złapanie ostrości, i w momencie przekadrowywania bujnięcie się do przodu lub tyłu i ostrość leci....

    Nie ma że boli, jak się przyłożyć i podeprzeć o coś aparat to wszystko gra Zastanawiałem się nawet nad uchwytem do statywu, ale kosztuje ponad 400 zł - kawałek metalu Może kupić monopod z głowicą?

    Porób zdjęcia - na spokojnie, dokładnie i wyjdą ostre

    PS
    Automatyczny balans bieli wychodzi raczej chłodny. Tamron 28-75 daje odcień lekko czerwonawy a wg. mnie najlepiej kolory wychodzą na Tokinie 12-24 (piszę tylko o moich szkłach).

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Skipper
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Niemcy a czasem inne kraje
    Wiek
    51
    Posty
    1 112

    Domyślnie

    i dlatego ja kupiłem to szkło w wersji IS raz ze parkinson juz mi nie groźny a i uszczenione jest choc wracając do fotki to moze tu byc milion róznych rzeczy źle i to nie musi byc wina szkła. z długimi szkłami jest ten problem iż wybaczają one mniej błedów w stosunku do szkieł o krótkich ogniskowych a przynajmniej takie jest moje subiektywne odczucie...

    na razie nie przejmuj sie, porób troche zdjec bo na podstaiwe ledwie kilku fotek mozna wyciągnąc bardzo złe wnioski na koniec jesli chcesz sie dowiedziec wiecej o wadach szkła to nie patrz koniecznie na AF tylko zrób cos o sporej ilosci szczególów dosc kontrastowych i zobacz czy nie ma jakis aberracji bo to wiekszy problem jak pudłujący AF ktory mozna skalibrowac i po temacie
    fotografuje ludzi, nie zwierzęta... nie jestem fotografem żywności

    EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; L; IS; Speedlite 580EX + Apple

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Racibórz
    Wiek
    44
    Posty
    266

    Domyślnie

    te szklo naprawde trzeba mocno i pewnie trzymac. ja nie ukrywam ze wspomagam sie monopadem i nagle sie okazalo ze mydelko na zdjeciach to moje drzace raczki... nie sugerujcie sie czasem 1/1000 bo jezeli lapa Ci lata jak w derilce to nic nie pomoze :-) z 350 ciezko mi ten zestaw lezal w rekach i o pionowych zdjeciach moglem zapomniec robiac z reki...

  10. #10
    Uzależniony Awatar suchyHc
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez c42 Zobacz posta
    z 350 ciezko mi ten zestaw lezal w rekach i o pionowych zdjeciach moglem zapomniec robiac z reki...
    Od tego jest grip - bardzo pomaga w zdjęciach z trzymaniem pionowym.
    Skasowali mi ;(

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •