Strona 50 z 53 PierwszyPierwszy ... 404849505152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 521

Wątek: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

  1. #491
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    to prawda, że nie zawsze ryba mega wygina, ale ciężko go jednak używać jako szerokiego kąta, do tego trzeba jednak czegoś innego np. samyanga 14mm.

  2. #492
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Dzisiaj odebrałem swojego Ciągdrąga 14mm. To mój pierwszy kontakt z w pełni manualną stałką, ale wrażenia po szybkim wypadzie do pobliskiego parku mam pozytywne. Muszę go wyczuć, póki co walczę na live view i podpieram się zbliżeniem LV podczas ostrzenia. Wkrótce mam zamiar podziałać nim trochę w Bieszczadach - mam nadzieję, że się polubią.

    Na szybko jedno trochę przepalone zdjęcie - jpg prosto z 600D, jedynie resize do bardziej przyjaznego rozmiaru. Z tego co pamiętam na pełnej dziurze i naprawdę blisko fotografowanego obiektu.


  3. #493
    Bywalec Awatar Wojtko
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Okolice Gorzowa
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Czytałem, czytałem i kupiłem. Może i jest to lekki, tani badziew popularny głównie śród uboższych ludów naszego globu, niestety bez AF, niestety bez automatyki przysłony i najbardziej niestety bez potwierdzenia ostrości, ale jakość w pełni zadowalająca. Póki co nie montuję chipa. Polecam, polecam, polecam.

  4. #494
    Bywalec Awatar Wojtko
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Okolice Gorzowa
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Co do tego szkła, to daję piękny, ostry obrazek, jednak dystorsja pozioma przeraża; prędzej czytałem o tym, oglądałem zdjęcia przykładowe, ale nie ma to jak przekonać się na własnej skórze. Dziś chciałem zrobić kilka ujęć architektury i... du.a. Soft pomaga to zredukować, ale automatycznie zawęża kadr. Póki co zostawiam 16-35 II. L-ka jest bardziej uniwersalna, ma mniejszą dystorsję i AF, który przyda się podczas fotografowania uroczystości.

  5. #495
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Powiedzcie mi czy opłaca się dorzucać te kilka złotych do zczipowanej wersji z potwierdzeniem ostrości czy sobie odpuścić? Przeznaczenie - ślubniaki. Wiadomo że będzie sie przydawał w naszych ogromnych polskich mieszkaniach itp.. więc nie bedzie na korpusie tyle co np 35mm ale zawsze się na kilka fotek założy.
    Ostatnio edytowane przez Veox ; 22-09-2013 o 11:25
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  6. #496

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Miałem czipa do tego szkła, rozrzut potwierdzenia AF był spory (na tyle duży, że nie dało się używać). Nie robię reportaży więc mam czas na użycie LV.
    Przy krajobrazach przysłona na 11, ostrość na 3m i jest ok

  7. #497
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    Miałem czipa do tego szkła, rozrzut potwierdzenia AF był spory (na tyle duży, że nie dało się używać). Nie robię reportaży więc mam czas na użycie LV.
    Przy krajobrazach przysłona na 11, ostrość na 3m i jest ok
    No tak ale u mnie rzadko pewnie będzie więcej niż 2.8 :-) Zastanawiam się po prostu czy to potwierdzenie AF jest faktycznie tak dokładne że aż warte te parę stów więcej. Zawsze to można dokupić a to kartę a to aku...
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  8. #498
    Bywalec Awatar Wojtko
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Okolice Gorzowa
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Może lepiej przymknąć do 5.6, ustawić ostrość między 1 a 2m i mocniej błyknąć? Kup i potestuj bez, zawsze możesz dokupić potem chip z dinksem do poprawnego ustawienia.
    Ostatnio edytowane przez Wojtko ; 22-09-2013 o 23:20

  9. #499
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Cytat Zamieszczone przez Wojtko Zobacz posta
    Może lepiej przymknąć do 5.6, ustawić ostrość między 1 a 2m i mocniej błyknąć? Kup i potestuj bez, zawsze możesz dokupić potem chip z dinksem do poprawnego ustawienia.
    Używam tego szkiełka z potwierdzeniem ostrości, ale z tego co się orientuje to kolega musiałby kupić wersję przeznaczoną dla Nikona i do tego przejściówka, więc dokupienie chipa w późniejszym czasie raczej nie wchodzi w gre. Odnośnie samego działania to przy dynamicznym reportażu i tak na niewiele się zdaje.
    Ostatnio edytowane przez diabolique1982 ; 23-09-2013 o 08:35

  10. #500
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Cytat Zamieszczone przez diabolique1982 Zobacz posta
    Używam tego szkiełka z potwierdzeniem ostrości, ale z tego co się orientuje to kolega musiałby kupić wersję przeznaczoną dla Nikona i do tego przejściówka, więc dokupienie chipa w późniejszym czasie raczej nie wchodzi w gre. Odnośnie samego działania to przy dynamicznym reportażu i tak na niewiele się zdaje.
    Ano własnie o to chodzi że tu musi być wersja pod Nikona z zaczipowaną przejściowką na Canona.

    No nic dziękuję za odpowiedzi. Nadal mam dylemat. Hehe.
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

Strona 50 z 53 PierwszyPierwszy ... 404849505152 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •