Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 114

Wątek: Prosba o pomoc w wyborze lustrzanki analogowej.

  1. #31

    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    9

    Domyślnie

    50E, 33V moge polecic jako korpusy bardzo ergonomiczne (w szczegolnosci 33V) i o porzadnej budowie. Ficzery techniczne do sprawdzenia - zapewne nie wszystko bedzie na początku potrzebne czy cenne. Z prostszych natomiast mile wsponinam Canona 500N kupionego za 50zl na allegro. Lekkie proste body, idealne w gorska turystyke z jakas lekką stałką. Mimo braku uszczelnien - robilo zdjecia nie raz i w mżawce i w lekkim deszczu i nic - żyje do dziś u innego już właściciela ale nadal robi zdjęcia

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    przeorałem 500n przebrnąłem przez 50e teraz zaczynam przyjemność z 5

    dla szukających analogowych używanych puszek EOS mogę polecić każdą znajdująca się w tym porównaniu
    http://photonotes.org/reviews/5-50-30/

    maja na tyle niskie ceny że warto zapłacić za półprofesjonalny korpus analogowy z gripem

    ja swoją 5 kupiłem za 370zł z VG10
    trzeba uważać na charakterystycznie usterki które występowały z tymi aparatami tak jak w 50e zamek tylnej klapki czy w 5 przycisk od wyboru trybów fotografowania
    nie brałbym tez tańszych body z plastikowym bagnetem

  3. #33
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie

    trzeba uważać na charakterystycznie usterki które występowały z tymi aparatami tak jak w 50e zamek tylnej klapki
    Oj tak... Niestety, to nie do wykrycia zawczasu - mój się złamał bez żadnego ostrzeżenia, nawet bez związku z jej otwieraniem i zamykaniem - ot wyjmuję aparat z torby, tak gdzieś w połowie rolki, a tu klap klap...
    Tyle, że Żytnia naprawia to od ręki.

    Pzdr

    Grzesiu
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  4. #34
    Ghooster
    Guest

    Exclamation Analogowy Canon

    Witam,
    Mam problem a mianowicie musze zakupić analogowego Canona. Musi to byc jakiś EOS gdyz posiadam troche obiektywów z mocowaniem EF. Jesli chodzi o analogowe puszki Canona jestem zupelnie zielony. Zaczalem przygode z fotografią dzieki 350D obecnie uzywam takze 30D. Analogowe aparaty jakie posiadam to kilka niesmiertelnych zenitow i Canon av-1 ale to jest zupelnie inna bajka. Oczywiscie cena także jest wazna. Jakieś propozycje, sugestie...? Z góry dzieki za podpowiedz w miare mozliwosci z uzasadnieniem.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Piszesz że cena jest ważna, a nie podajesz jej. Chociaż dzisiejsze ceny analogów to nie cyfry. Pomijając jedynki i trójkę (w dobrym stanie) to nie są zbyt duże pieniądze. Ponieważ kiedyś miałem i byłem z niego bardzo zadowolony polecam Ci Canona 33v.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  6. #36
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    71
    Posty
    634

    Domyślnie

    Jeżeli kupisz Eos30 v Eos33 będziesz zadowolony. Ergonomicznie taki sam jak 30D.(kółko nastaw). Możliwości puszek duże. Cena przystępna. 30 różni się od 33 tym, że ma "eye control" z , którego korzysta się tylko przy początkowej zabawie aparatem. Później 90% posiadaczy tej puszki zapomina, ze taki bajer w ogóle jest!

  7. #37
    Bywalec Awatar mssk
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    52
    Posty
    244

    Domyślnie

    Mam jeszcze poprzednika 30/33 czyli EOS 50E. Niektórzy uważają, że najlepszy w klasie dwucyfrówek. Przed nim miałem EOS500N i dawał radę. Jego następcą jest EOS300, zbierający świetne opinie.

    Jeśli szukasz czegoś jak 350d, to szukaj pomiędzy 3000, 500 lub 300.
    Jeśli chce wydać kilka groszy więcej to coś typu 50, 30 lub 33.
    No i jest jeszcze wyższa półka, ale w dobrej cenie można go kupić, czyli EOS5.

    Każdym z nich zrobisz przyzwoite zdjęcia, ja jako użytkownik 50E mogę go polecić.
    Regulamin pkt 8.

  8. #38
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie

    Podaj ile możesz za to dać? I czy ma być nowy czy może być używka?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #39
    ebl21
    Guest

    Domyślnie

    Witam,

    jeśli aparat ma być solidny, wytrzymały i bez bajerów, to polecam eosa 620.

    Adam

  10. #40
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    33 to jest naprawdę wygodny aparat no i solidny. Jest większy od np 350d i lepiej rozmieszczone są pokrętła (wg mej skromnej opinii)
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •