Strona 1 z 28 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 276

Wątek: [Paenka] Portrety i inne

  1. #1
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie [Paenka] Portrety i inne

    Nieśmiało otwieram ten wątek. Najchętniej to bym podpięła się pod jakiś z portretami kilku autorów bo ewentualnie zginęłabym w tłoku

    Zdjęcia będę dodawać sukcesywnie ale pewnie w większych odstępach czasu bo niestety na analogu trzeba wypstrykać te 36 klatek, które trzeba jakoś ekonomicznie wykorzystać, żeby nie pstrykać byle czego.

    No dobra koniec gadania.

    Babcia Marysia, wiek 93 lata.


  2. #2
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Fajnie, że się odważyłaś Paenko!
    Babcia Marysia - urocza. Dużym walorem zdjęcia jest tło, letni ogród z kwiatami jak słoneczka. Ale zdjęcie, żeby było portretem, powinno kłaść większy nacisk na twarz. Bardzo bym chciała spojrzeć Babci Marysi w oczy mające w sobie sto lat mądrości. No i przydałoby się wtedy te oczy pokazać w dobrze oświetlonej twarzy. A o takim drobiazgu jak 2/3 powietrza przed twarzą to już wiesz
    O balansie bieli nie będę się mądrzyć, bo mój aparat robi to sam i się nie bardzo znam, najwyżej poprawiam przy wołaniu rawa, tak na czuja...
    Może ktoś napisze?

  3. #3
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    No wlasnie..jak to jest z tymi portretami? Jeden z kolegów na forum załozył taki wątek o portretach i wychodzi na to, ze portrety niekoniecznie muszą obejmować tylko twarz.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Niekoniecznie, ale - moim zdaniem - powinny ją pokazać - dobrze oświetloną i z oczami. Główne światło uciekło z twarzy Babci Marysi, a oczy są zupełnie w cieniu.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paenka Zobacz posta
    No wlasnie..jak to jest z tymi portretami? Jeden z kolegów na forum załozył taki wątek o portretach i wychodzi na to, ze portrety niekoniecznie muszą obejmować tylko twarz.
    Rodzajów portretów jest b.dużo,fakt.Pewno bym nie wyliczył, bo oprócz Twarz półpostac, postac,popiersie itd,itp,to jeszczesychologiczny,sytuacyjny ,i tak mozna sobie nazywac w nieskonczonosc.Jedną najwazniejszą cechą zas odrózniajacą portret od zdjęcia jest IMHO skoncentrowana informacja o osobie.Im wiecej informacji a mniej środków uzytych, tym lepiej.[Oczywiscie kompozycja ,estetyka,dobry gust....]Pozdrawiam.

  6. #6
    Uzależniony Awatar RNz
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Chrzanów, Katowice
    Posty
    708

    Domyślnie

    Jak dla mnie:
    1. Tło jest za bardzo absorbujące - jeżeli już koniecznie to, zastosowałbym mniejszą GO
    2. Kolorystyka mi zupełnie nie leży
    3. Opuszczona twarz spowodowała cienie w oczodołach, przez co nie widać oczu.
    Ale może się po prostu nie znam :-)

    Kup dobrą książkę o fotografii portretowej, myślę że ci sie przyda
    ... PhotoAnarchist ...
    nie jestem żadnym mądralą... mondralom tym bardziej!

  7. #7
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    Hmmm ale o co chodzi z kolorystyką? Ja za to zawsze narzekam, że moje zdjęcia są za mało nasycone barwami a tu mi się właśnie te barwy podobały.

  8. #8
    Uzależniony Awatar RNz
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Chrzanów, Katowice
    Posty
    708

    Domyślnie

    Miałem na myśli kolorystyczną kompozycję obrazu. Ta "mieszanka" akurat mi nie leży.
    ... PhotoAnarchist ...
    nie jestem żadnym mądralą... mondralom tym bardziej!

  9. #9
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    Aha rozumiem Co gust to inna opinia
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Misiaque
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    392

    Domyślnie

    Moim zdaniem kompozycja nieco leży, bo zdjęcie ciąży w prawą stronę, jest za mało przestrzeni z tej strony, a za dużo z lewej, byż może także z górą coś zmienić... Wzrok skierowany w dół skłania mnie do podążenia za nim, nic tam jednak nie ma :-)

Strona 1 z 28 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •