Strona 117 z 410 PierwszyPierwszy ... 1767107115116117118119127167217 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 161 do 1 170 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1161
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Zapraszam wszystkich zainteresowanych EOSem R do Warszawy (12.12.2018) i Kraśnika (13.12.2018) - będzie możliwość przetestowania body i obiektywów. Mam nadzieję, że nie łamię w ten sposób regulaminu - jeżeli tak, proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

    https://www.optyczne.pl/13171-news-D...sza_BEiKS.html
    Daj to jeszcze do "wydarzeń" .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1162
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Zapraszam wszystkich zainteresowanych EOSem R do Warszawy (12.12.2018) i Kraśnika (13.12.2018) - będzie możliwość przetestowania body i obiektywów. Mam nadzieję, że nie łamię w ten sposób regulaminu
    Nie łamiesz.
    Cyfrowe.pl tez robi serie prezentacji, spotkanie prowadzi Robert Wozniak z Canona. Wolne miejsce jest jeszcze chyba tylko w Bydgoszczy, 6.12. - ja się zjawię i w Łodzi dzień wcześniej.
    https://www.cyfrowe.pl/lp/dni-otwart...non-eos-r.html
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-12-2018 o 03:11

  3. #1163
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R


  4. #1164
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Fajna recenzja.
    Brakuje mi jednak bardziej dogłębnego "osobistego" porównania do 5DIV. Tylko na litość boską nie do a73
    Wydaje mi się, że dziś to podstawowy dylemat wyboru dla pewnej grupy: R czy 5DIV. Ceny się zrównały - to już nie argument.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #1165
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Fajna recenzja.
    Brakuje mi jednak bardziej dogłębnego "osobistego" porównania do 5DIV. Tylko na litość boską nie do a73
    Wydaje mi się, że dziś to podstawowy dylemat wyboru dla pewnej grupy: R czy 5DIV. Ceny się zrównały - to już nie argument.
    Porównując 5d IV i R, nie znajduję wielu argumentów na korzyść 5d mk IV :-)
    Być może ja patrzę na to trochę inaczej, bo sporo filmuję i pod tym względem 5d nie ma absolutnie żadnej przewagi. Fotograficznie też nie bardzo widzę czego mogłoby mi w R brakować, a co oferowałby 5d mk IV. Trochę szybsza seria? Raczej nie fotografuję szybkich akcji, a jeżeli jest taka potrzeba, to mam 1Dc.

    Zdaję sobie sprawę, że moja ocena brzmi jak laurka, ale ja tak oceniam ten aparat :-)

  6. #1166
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    To trochę niesprawiedliwa ta ocena, bo w sumie piszesz, że R jest lepszym aparatem fotograficznym bo ... lepiej filmuje od 5D, a do focenia od 5-ki sa lepsze jednocyfrowce. Tylko nie wszyscy mają 2 body do róznych zastosowań, no i jednocyfrowce mają inną cenę, a do focenia w cenie 5D najlepsze chyba jednak jest 5D.

  7. #1167
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Porównując 5d IV i R, nie znajduję wielu argumentów na korzyść 5d mk IV :-)
    Mi chodzi przede wszystkim o definitywne porównanie obrazka. Także przy intensywniejszej obróbce:
    Na niemieckim forum w dziale EOS R temat specyficznego bandingu jest na topie.
    Ile jeszcze koloru zostanie w prześwietlonych światłach. Mam wrażenie, że R lepiej znosi przyciemnianie niż 5DIV.
    Jak oglądam szumy na wysokim ISO to jakby 5DIV mniej szumi.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #1168
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Obawiam się że tu będzie ciężko o jakieś jednoznaczne za i przeciw, bo każdy ma indywidualne podejście i potrzeby. Do tego bezlustro ma sposób pracy taki że jak raz podejdzie to już niektórzy nie chcą wracać do dslr .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #1169
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To trochę niesprawiedliwa ta ocena, bo w sumie piszesz, że R jest lepszym aparatem fotograficznym bo ... lepiej filmuje od 5D, a do focenia od 5-ki sa lepsze jednocyfrowce. Tylko nie wszyscy mają 2 body do róznych zastosowań, no i jednocyfrowce mają inną cenę, a do focenia w cenie 5D najlepsze chyba jednak jest 5D.
    Przecież napisałem :
    "Fotograficznie też nie bardzo widzę czego mogłoby mi w R brakować, a co oferowałby 5d mk IV. "

    Mam prawo mieć własne zdanie w tej kwesii, czy muszę to z Tobą konsultować?

  10. #1170
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Pisz co chcesz.
    Z tego co napisałeś wynika, że mógłbyś równie dobrze napisac zdanie odwrotne:
    Fotograficznie też nie bardzo widzę czego mogłoby mi w 5D mkIV brakować, a co oferowałby R.

Strona 117 z 410 PierwszyPierwszy ... 1767107115116117118119127167217 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •