Strona 119 z 410 PierwszyPierwszy ... 1969109117118119120121129169219 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 181 do 1 190 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1181
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 266

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    bo jak się nie ma czym pochwalić na tle konkurencji to się reklamuje .... personalizację
    Niektórym użytkownikom wspomniana "personalizacja" kojarzy się raczej z retro paskami do aparatów, kolorowymi spustami (to raczej w Fuji, gdzie jest gwint w spuście) oraz innymi gadżetami "ozdabiającymi" sam aparat
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #1182
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Opole
    Wiek
    34
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No właśnie te "dobre warunki oświetleniowe" w wersji z południa EU wymagają całkiem sporego DR.
    Sporo "zwykłych" zdjęć z miasteczek wymaga naświetlenia -2/3EV, a obróbka w LR: -50 Highlights, +50 Shadows, +0,5EV i obrazek wygląda jakby obróbki nie było. Inna sprawa to, że taką obróbkę matryca 5DII znosi bez problemu.
    Jeśli uważasz że matryca 5dii znosi taka obróbkę bez problemu, to R będziesz zachwycony. Niedawno miałem okazję obrabiać zdjęcia z 5d II i to był dramat w porównaniu do 6D, a co dopiero do R (już mam). Ten banding ktory może wyjść w R, to nic w porównaniu z bandingiem 5d II.
    EOS R + 6D + 24L + 35IS + 50 1.4 + 85 1.8

    Fotograf ślubny Opole
    facebook

  3. #1183
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    No właśnie @marfot. Jak widzę Twoje zdjęcia z linka ze stopki to też się zastanawiam po co Ci matryca do takiej ekstremalnej obróbki. Wygląda na to, że fotografujesz głównie krajobrazy w dobrych warunkach oświetleniowych. Nie piszę tego złośliwie, ale trochę mi to nie pasuje
    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No właśnie te "dobre warunki oświetleniowe" w wersji z południa EU wymagają całkiem sporego DR.
    Sporo "zwykłych" zdjęć z miasteczek wymaga naświetlenia -2/3EV, a obróbka w LR: -50 Highlights, +50 Shadows, +0,5EV i obrazek wygląda jakby obróbki nie było. Inna sprawa to, że taką obróbkę matryca 5DII znosi bez problemu.
    Ja w pełni rozumiem @marfot. Czym lepsza ta matryca będzie, tym więcej czasu można poświęcić na przyjemnych aspektach fotografii. Ja wcale nie lubię nosić ze sobą filtrów połówkowych lub siedzieć przy kompie i łączyć wiele ekspozycji w HDR'y. A moim głównym problemem przy fotografii krajobrazu jest różnica w ekspozycji pomiędzy niebem a resztą kadru. Jeśli matryca aparatu oferowała by odpowiedni DR to by to znacznie zwiększyło przyjemność jaką czerpię z fotografii.

    Natomiast jeśli chodzi o wybór pomiędzy 5dmk4 a EOS R, to ze względu na AF zdecydowanie bym wybrał ten ostatni. Dodatkowo w tym momencie wygląda na to, że R bardzo dobrze współpracuje z obiektywami firm trzecich, jeśli tylko osoba testująca jest na tyle rozgarnięta, aby zaktualizować firmware w obiektywie.
    Ostatnio edytowane przez luso ; 02-12-2018 o 12:44

  4. #1184
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Matryce sa niemal identyczne, więc to chyba najmniej odpowiednie cos do wyszukiwania róznic.
    Personalizacja - róznica olbrzymia, ale czy na plus? Na pewno dla niektórych tak, ale ... Ergonomia jako taka mi się nie podoba. Wolę (JA) jak guzików jest więcej i każdy ma swoja funkcje. Nie lubie jak pod guzikiem jest kilka funkcji. A już w ogóle jak ustalane indywidualne. To z innego powodu, pewnie Was nie dotyczy. Chodzi o wspólne używanie aparatów przez liczna grupę osób (szkoła). Zreszta problemy są już w aparatach mało zaawansowanych w porównaniu do tych bezluster.
    Niewątpliwą zaletą jest ten AF na (prawie) całej powierzchni.
    Ja to pisze ogólnie, nie tylko w odniesieniu do R, to też dotyczy A7 czy Z.

  5. #1185
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wolę (JA) jak guzików jest więcej i każdy ma swoja funkcje. Nie lubie jak pod guzikiem jest kilka funkcji.
    Wprowadzasz w błąd. Pod jeden guzik przypisujesz jedną funkcję, z tą różnicą, że funkcja dla trybu foto i trybu wideo może być różna. Np; pod guzik AF-ON w trybie foto przypisałem AF ze śledzeniem obiektu, a w trybie wideo pod ten sam guzik przypisałem zatrzymanie śledzenia AF (bo bardzo często go używam). Wbrew pozorom nie powoduje to zamieszania, a znakomicie ułatwia pracę.

  6. #1186
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Wprowadzasz w błąd. Pod jeden guzik przypisujesz jedną funkcję, z tą różnicą, że funkcja dla trybu foto i trybu wideo może być różna. Np; pod guzik AF-ON w trybie foto przypisałem AF ze śledzeniem obiektu, a w trybie wideo pod ten sam guzik przypisałem zatrzymanie śledzenia AF (bo bardzo często go używam). Wbrew pozorom nie powoduje to zamieszania, a znakomicie ułatwia pracę.
    Ja chyba wiem o co Jackowi chodzi. O możliwość przypisania różnych funkcji pod ten sam przycisk w różnych body. Ja tak mam w firmie. Mamy kilka kamer c100 i każda jest trochę inaczej skonfigurowana i już są problemy. Nie jest to wada ale w pewnych warunkach "sztywne" rozwiązania mają swoje zalety .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #1187
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Rynek japoński, sprzedaż FF :
    https://www.sonyalpharumors.com/bcnr...non-and-nikon/

    Czy R umożliwi powrót Canona na szczyt sprzedaży ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #1188
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Ja w pełni rozumiem @marfot. Czym lepsza ta matryca będzie, tym więcej czasu można poświęcić na przyjemnych aspektach fotografii. Ja wcale nie lubię nosić ze sobą filtrów połówkowych lub siedzieć przy kompie i łączyć wiele ekspozycji w HDR'y. A moim głównym problemem przy fotografii krajobrazu jest różnica w ekspozycji pomiędzy niebem a resztą kadru. Jeśli matryca aparatu oferowała by odpowiedni DR to by to znacznie zwiększyło przyjemność jaką czerpię z fotografii.
    No to nie zostaje nic innego jak zanabyć REDa Helium, tam matryca ma taki DR że nawet na DXO jest przed Sony ....

    Skądinąd cały czas się zastanawiam. Co robię nie tak, że przy krajobrazie (nawet w górach na śniegu) mnie wystarcza DR w alfioku albo w m6 i to w nadmiarze ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #1189
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ........ ... Ergonomia jako taka mi się nie podoba. Wolę (JA) jak guzików jest więcej i każdy ma swoja funkcje. Nie lubie jak pod guzikiem jest kilka funkcji. A już w ogóle jak ustalane indywidualne. To z innego powodu, pewnie Was nie dotyczy. Chodzi o wspólne używanie aparatów przez liczna grupę osób (szkoła). Zreszta problemy są już w aparatach mało zaawansowanych w porównaniu do tych bezluster.
    Niewątpliwą zaletą jest ten AF na (prawie) całej powierzchni.
    Ja to pisze ogólnie, nie tylko w odniesieniu do R, to też dotyczy A7 czy Z.
    Wg mnie do guzikologii można się przyzwyczaić, ale najbardziej boli brak yoja. To moje subiektywne udczucie.
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 02-12-2018 o 15:47
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  10. #1190
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rynek japoński, sprzedaż FF :
    https://www.sonyalpharumors.com/bcnr...non-and-nikon/

    Czy R umożliwi powrót Canona na szczyt sprzedaży ?

    jp
    Ten wykres to w sumie nie jest nic nowego ale jest z jednego powodu ciekawy, pokazuje jakim blędem marketingowym była zapowiedź bezlustra FF u Nikona. Nie wiem czemu powtarzają ten błąd. To jest znakomity sposób na zmniejszenie aktualnej sprzedaży ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 119 z 410 PierwszyPierwszy ... 1969109117118119120121129169219 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •