Strona 7 z 135 PierwszyPierwszy ... 567891757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 1343

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 EX DG HSM

  1. #61
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Wrocław Wsie Pole
    Posty
    186
    DAS APARAT

  2. #62
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ukA Zobacz posta
    "Nieznany jest jeszcze czas wprowadzenia obiektywu na rynek oraz jego cena."
    Dla mnie to co podali to i tak zbyt drogo. Za ok. 1000 można zakupić canona 50/1.4

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Ktory jest delikatnie mowiac slabo wykonany i w wiekszosci egzemplarzy nieuzywalny na pelnej dziurze.

    Jesli sigma bedzie ostra od 1.4 i dobrze wykonana to bedzie swietna alternatywa dla 50 1.2 ktory tez idealny nie jest niestety.

  4. #64
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Nie spodziewam się perfekcyjnego obrazu na 1,4 w sigmie, a obawiam tradycyjnych fokusowych cyrków z canonami. Choć, gdyby była lepsza od canonowskiej 1,4 to rozważę.

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Hymm - cena juz niższa - 1500zł - propozycja robi się coraz bardziej atrakcyjna . Dawno już żadne szkło nie wzbudzało u mnie tak wielkiej onanistycznej chęci posiadania ( moze to te 77mm w połaczeniu z ogniskowa robia takie wrażenie ). Tylko kiedy wreszcie będzie dostępne ??

  6. #66
    Coś już napisał Awatar szymcik
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Nie spodziewam się perfekcyjnego obrazu na 1,4 w sigmie, a obawiam tradycyjnych fokusowych cyrków z canonami. Choć, gdyby była lepsza od canonowskiej 1,4 to rozważę.
    No właśnie, musiałaby być zdecydowanie lepsza...
    Nic to, trzeba czekać na pierwsze testy i porównania.
    Canon EOS Rebel; Canon Pixma 4500

  7. #67

  8. #68
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 048

    Domyślnie

    Liczylem na lepszy bokeh - zwlaszcza po tym jak Sigma zachwalala nowy produkt pod tym katem. Jak na tak wielkie szklo i srednice 77mm to za bardzo nie jest lepiej niz w Canonie 1.4


  9. #69
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Bokeh nie jest taki zły ( mnie osobiście sie podoba - choć rzeczywiście nie widze tu jakiejś przewagi nad 50 1,4) Ostrośc przyzwoita od pełnej dziury, od 2,8 jest super ( niestety nie ma pośrednich wartości do oceny ) . Pod światło jest kicha - przynajmniej z tego co tu pokazali ( choć to może być jakieś extremalne ustawienie niewiele mające wspólnego z prawdziwym fotografowaniem ) Kolory - tutaj cięzko wypowiedzieć mi sie jednoznacznie .Twarz tej japonki ma bardzo ładnie oddany odcień skóry ale jest to już na 4,0 zrobione więc nie wiadomo jak sie to ma do słynnej canonowskiej mgiełki na 1,4. Pozostałe zdjęcia jakby troche przymglone i sigmowsko-żóltawe ale to może być efekt złych warunków oświetleniowych, w których były robione albo ja mam w pracy spaprany monitor - zerkne jeszce raz w domu ).
    Reasumując obiektyw moze wygrac budową-trwalością i precyzją AF z canonem 1,4 -obrazem raczej nie choć przegrywać też nie powinien. Apetyt pozostał nadal - choć mniejszy i nie za te pieniądze, o których była mowa na wstępie

  10. #70
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Wygląda ciekawie, szczególnie f/1.4, chociaż trochę mało tych sampli. Canonowski EF 50/1.4 potrafi zrobić coś takiego, kontrast kicha (i to wcale nie pod ostre światło), kolory blade a bokeh fatalny, więc gorzej już być nie może :-). Aha, i to wcale nie jest jakiś walnięty egzemplarz bo miałem kilka i wiem o czym mówię.

Strona 7 z 135 PierwszyPierwszy ... 567891757107 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •