Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Sprzęt z Wielkiej Brytanii, ebay

  1. #1

    Domyślnie Sprzęt z Wielkiej Brytanii, ebay

    Witam,
    czy w przypadku kupna obiektywu z Wielkiej Brytanii (przez ebay) grozi mi naliczenie jakiegoś cła, bo rozumiem, że ze względu na zakup w innym kraju Unii Europejskiej żadnego VAT-u już nie będę musiał dopłacać. Pytam, bo znalazłem taką (chyba całkiem niezłą) ofertę:
    http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?...MEWA:IT&ih=010
    Może ktoś kiedyś kupował u tego sprzedawcy?

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar JacekMR
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    35

    Domyślnie

    Przy zakupie w UK nie zaplacisz ani cla ani podatku.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za informację. W takim razie zaczynam się poważnie zastanawiać nad tym zakupem, bo co prawda mogę jakoś zakombinować ze Stanów z Polamerem czy jakąś podobną firmą ale gdyby jednak celnicy się przyczepili to Canon 100-400 wyjdzie kilka stówek drożej niż ten z Anglii.

  4. #4
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    947

    Domyślnie

    Wygląda trochę na jakiś wałek, cena nierealna na europejski sprzęt (ba - nawet na taki ściągany z US).
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  5. #5

    Domyślnie

    To nie walek http://cgi.ebay.co.uk/Canon-EF-100-4...742.m153.l1262 tu masz ten sam tylko ze z Honk Kongu i cena jest podobna

  6. #6
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R2_ Zobacz posta
    To nie walek http://cgi.ebay.co.uk/Canon-EF-100-4...742.m153.l1262 tu masz ten sam tylko ze z Honk Kongu i cena jest podobna
    Ale to jest HK, a tamto UK.
    Chyba że ktoś przywiózł z HK, ale 10 sztuk?
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  7. #7

    Domyślnie

    Zadałem sobie trud i przejrzałem kilkanaście ostatnich stron z komentarzami tego sprzedawcy - sprzedaje tony sprzętu elektronicznego, w tym aparaty cyfrowe, poza tym trochę obiektywów. Wszyscy kupujący obiektywy (w tym także Canona 100-400) są zadowoleni. A ceny rzeczywiście konkurencyjne. Jak dla mnie to może ciągną ten sprzęt właśnie z Hong Kongu w dużych ilościach i sprzedają w Europie. Jakbym zamówił bezpośrednio w Hong Kongu to ponoć 100% szans na cło i VAT, tutaj cena podobna a bez takiego ryzyka.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar SdoubleU
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Poznań, Poland
    Wiek
    59
    Posty
    437

    Domyślnie

    Sprzedawcy z HK maja jakiś przetarty szlak do UK i wielu pisze, że do Angli gwarantują bez cła.
    SdoubleU
    ---------------------------
    Canon :-D

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    684

    Domyślnie

    Na wszelki wypadek zapytaj sprzedawcy czy sprzęt jest napewno w UK. Są tacy co piszą o UK a potem paczka przychodzi z HK i potem trzeba negatywy wystawiać:/

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SdoubleU Zobacz posta
    Sprzedawcy z HK maja jakiś przetarty szlak do UK i wielu pisze, że do Angli gwarantują bez cła.
    Jakiś?
    Zwykłe ichniejsze przepisy - z byłych kolonii UK nie ma cła przy handlu między nimi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •