Oficjalny foto/wątek Panasonic DMC-LX3/Leica D-LUX 4

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gietrzy
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 5727

    #136
    Zamieszczone przez allxages
    lx-3 działa bardzo szybko. Używam w raw+jpg cały czas i nie mam żadnych problemów. Tak samo jak z uzywaniem f/2.0.
    +1...
    the silence is deafening

    Komentarz

    • Jerry_R
      Uzależniony
      • 2008
      • 722

      #137
      Moze sprawdzcie jakiej karty SD uzywacie...
      Pozdrawiam!

      Komentarz

      • MariuszJ
        Pełne uzależnienie
        • 2009
        • 1697

        #138
        W kwestii DR

        RAW z LX5 na defaultach LR

        +100 recovery +70 lights (trochę po bandzie, ale to pokazówka)
        Entuzjastyczny Neofita

        Komentarz

        • allxages
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 2549

          #139
          Matryca zalała Ci się herbatą?

          Komentarz

          • MariuszJ
            Pełne uzależnienie
            • 2009
            • 1697

            #140
            Specjalnie dla Upierdliwego Kolegi -1500K :P

            Oraz wersja pocztówkowa, normalnie jak z Canona :P :P

            Entuzjastyczny Neofita

            Komentarz

            • MariuszJ
              Pełne uzależnienie
              • 2009
              • 1697

              #141
              Dwa nocne sprzed chwili, exify do wglądu


              !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
              Do Ala: drugiego nie chciało mi się prostować po pijaku :P
              Ostatnio edytowany przez MariuszJ; 30630. Powód: Automerged Doublepost
              Entuzjastyczny Neofita

              Komentarz

              • allxages
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 2549

                #142
                czyli tym razem nie matryca, a glowa? dobrze ze chocia herbata....z pradem

                Komentarz

                • MariuszJ
                  Pełne uzależnienie
                  • 2009
                  • 1697

                  #143
                  Żeby już nie zagracać tego wątku, wrzuciłem kilka dzisiejszych pstryków LX5 do http://canon-board.info/showthread.php?t=71011.
                  Entuzjastyczny Neofita

                  Komentarz

                  • MariuszJ
                    Pełne uzależnienie
                    • 2009
                    • 1697

                    #144
                    Wychyliłem głowę z wątku kompaktowego i pojechali po mnie jak po łysej kobyle Macie pecha, wracam tu gdzie mnie kochają

                    Bokeh na przedzimiu. Przedłużenie ogniskowej względem LX3 i EX1 naprawdę się przydaje.





                    Przy okazji: wczoraj w markecie przymierzałem dłoń do EX1. Świetnie zrobiony, chwyt też lepszy niż LX-y. Ale - po prostu - już za duży. Sorry Samy, nawet jeżeli robisz lepsze zdjęcia.
                    Entuzjastyczny Neofita

                    Komentarz

                    • MariuszJ
                      Pełne uzależnienie
                      • 2009
                      • 1697

                      #145
                      Ktoś (przepraszam, wyleciało mi z głowy kto :/) prosił mnie o sprawdzenie funkcji wysokiej dynamiki i porównanie to z wyciąganiem z rawa. Będzie niestety subiektywnie, ale może jakiś pogląd da się wyrobić:

                      Raw wołany neutralnie (LR auto-tone)

                      Po mojemu

                      "Duża dynamika"

                      "Sztuka dynamiczna"
                      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                      .
                      Dla zainteresowanych raw: http://w266.wrzuta.pl/plik/2O18Y5DkA...141031-1010634
                      Ostatnio edytowany przez MariuszJ; 30630. Powód: Automerged Doublepost
                      Entuzjastyczny Neofita

                      Komentarz

                      • MariuszJ
                        Pełne uzależnienie
                        • 2009
                        • 1697

                        #146
                        W kwestii szczegółowości landszaftów i przy okazji ostrości na 90mm przy pełnej dziurze.

                        kadr

                        crop 1:1

                        Zrobione przy moim zdaniem optymalnym ustawieniu LR dla ISO 80: sharpening 50/1.0/25/0, noise reduction 20/50/0/25/50.
                        Entuzjastyczny Neofita

                        Komentarz

                        • TOKIN
                          Początki nałogu
                          • 2005
                          • 353

                          #147
                          Zamieszczone przez MariuszJ
                          W kwestii szczegółowości landszaftów i przy okazji ostrości na 90mm przy pełnej dziurze.

                          kadr
                          Mariusz,
                          mógłbyś gdzieś wrzucić ten kadr w oryginale? Chciałabym odrobic sobie po swojemu i pooglądać
                          Ładnie proszę
                          Chyba zapuszczę brodę, pomaluję ją na zielono i wyjadę gdzieś w Bory Tucholskie - nikt mnie nie znajdzie!

                          Komentarz

                          • MariuszJ
                            Pełne uzależnienie
                            • 2009
                            • 1697

                            #148
                            To chyba on (kiedyś wkleję czego nie powinienem :/)
                            Entuzjastyczny Neofita

                            Komentarz

                            • TOKIN
                              Początki nałogu
                              • 2005
                              • 353

                              #149
                              O, widzę, ze ktoś tez ma nocna wachtę;-)

                              Dzięki. Tak to był on:-D
                              Chyba zapuszczę brodę, pomaluję ją na zielono i wyjadę gdzieś w Bory Tucholskie - nikt mnie nie znajdzie!

                              Komentarz

                              • Jerry_R
                                Uzależniony
                                • 2008
                                • 722

                                #150
                                Zamieszczone przez MariuszJ
                                optymalnym ustawieniu LR dla ISO 80: sharpening 50/1.0/25/0, noise reduction 20/50/0/25/50.
                                Przy takim kadrze bym zwiekszyl amount (95), radius (2) i masking (90). Dal troche odszumiania (25). Wyzerowal czernie, zwiekszyl kontrast (50) i dodal fill light i clarity (25). Ot, taki eksperyment.

                                Warto pamietac, ze w LR 3 mozna juz selektywnie wyostrzac (nie caly kadr na raz) ;-)
                                Pozdrawiam!

                                Komentarz

                                Pracuję...