Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Przyszedł czas na oddanie 350tki na serwis. Wypisałem to co zauważyłem, ale nie jestem pewien co do mojej angielszczyzny (co prawda FCE mam, ale lubię przekombinowywać, zamiast "keep it simple!" )
Może ktoś przeczytać i poprawić?
Zamieszczone przez micles
Hello,
My Canon EOS 350d has few problems with its functionality :
1. About 50 hotpixels.
2. Dust on focusing screen, mirror and sensor (impossible to remove with blows of air from the dust remover tool)
3. Hanging up while shooting in AI Servo mode (usually with new Canon EF 70-200 2.8L lens, but happens also with rest of my lenses) (body stops the autofocus procedure and does not respond to any of the keys)
4. Displaying Err99 while trying to take a photo (with all lenses) (in about 1-2% of tries)
5. Lots of AF misses (even in good light conditions and focusing on contrast scene)
6. I also noticed a difference between sounds of shutter and mirror (a 350d of mine and 350d of my friend)
I must also mention that I have no problems with using my lenses on Canon EOS 50d, so I do not give them to the service.
Przyszedł czas na oddanie 350tki na serwis. Wypisałem to co zauważyłem, ale nie jestem pewien co do mojej angielszczyzny (co prawda FCE mam, ale lubię przekombinowywać, zamiast "keep it simple!" )
Może ktoś przeczytać i poprawić?
...
Poza tym co już napisano.
3. zmien "hanging up" na freezing
Janusz,
Old enough to know better - but I do it anyway.
Aparat jest normalny, a zgłaszanie usterek w postaci kurzu czy różnicy dźwięku migawki to lekka paranoja... Tam nie ma ani jednej prawdziwej usterki....
Aparat jest normalny, a zgłaszanie usterek w postaci kurzu czy różnicy dźwięku migawki to lekka paranoja... Tam nie ma ani jednej prawdziwej usterki....
#3 i #4 to jednak usterki
Jak ktoś chce zapłacić za czyszczenie bo wysyła aparat to serwisu to czemu nie. Naprawiając #3 i #4 powinni to i tak wyczyścić.
Janusz,
Old enough to know better - but I do it anyway.
Aparat jest normalny, a zgłaszanie usterek w postaci kurzu czy różnicy dźwięku migawki to lekka paranoja... Tam nie ma ani jednej prawdziwej usterki....
nie wiem czy to normalność jak aparat wyświetla błąd ,zawiesza się czy nie trafia z ostrością ?
T90 ,Pentax Z-20 , 2 powiekszalniki,procesor Jobo i cała szafa optyki
Co jak co, ale ja tą 350tką już trochę naklepałem
80k już dochodzi, a i pewnie na początku z 10k było i licznik wyzerowałem przez przypadek...
Widzę jednak, że co xxD to xxD. Pewnie jakbym wziął w łapki 5dmk1 to 50tki bym za Chiny nie kupił, ale na szczęście nie wziąłem i jestem szczęśliwy do czasu.
350tka pojechała do Berlina ze znajomym który umie tylko Helloł i Guten Morgen. Mam nadzieję, że moja karteczka z wypocinami zdziała cuda.
My Canon EOS 350d has a few problems with its functionality :
1. Approximately 50 hot pixels.
2. Dust on focusing screen, mirror and sensor (impossible to remove with a blower)
6. I've also noticed a difference in shutter and mirror sounds between my 350D and my friend's)
I must also mention that I have no problems with my lenses on Canon EOS 50d, hence I am not sending them in.
Komentarz