Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss." Kapitan Wagner
no nie stety bez apo bo w planach mam Sigma 135-400mm f/4.5-5.6 APO DG a te tele do nauki bo mam 3000zł na Canon Eos 350D KIT z obiekt. 18-55mm
za 2300 + tele za 700 zł = karta i torba
i tym pocwicz bo o dziwo sigma z nikonami czasem wspołpracuje i to moze byc niegłupie rozwiązanie i w pieniądzach jakie posiadasz
pewnie mnie zaraz zjedzą ale moim zdaniem to sensowne rozwiazanie do nauki i nie mieszasz szkłami
Co do zjadania to dziękuję postoję . A rozwiązanie całkiem sensowne. Zresztą można też inaczej: kupić kita (u Nikona całkiem niezły) i do tego jeszcze coś długiego (nie wiem czy u nikona 70- 300 jest przyzwoite) ale np. taki 55-200 Tamrona jest całkiem całkiem. I też powinieneś się zmieścić w budżecie. Będziesz miał przy tym dużo profesjonalniej wyglądające body.
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss." Kapitan Wagner
A ja zdecydowanie odradzam D70 pracowałem na tym rok i dziękuję, fakt że ergonomia przeniesiona z genialnego F80 jest rewelacyjna, ale wygląd body i ergonomia to nie wszystko. Do 350-tki bardzo szybko się przyzwyczaisz i będziesz bardzo zadowolony, po Nikonie do dziś mam zgagę.
A ja zdecydowanie odradzam D70 pracowałem na tym rok i dziękuję, fakt że ergonomia przeniesiona z genialnego F80 jest rewelacyjna, ale wygląd body i ergonomia to nie wszystko. Do 350-tki bardzo szybko się przyzwyczaisz i będziesz bardzo zadowolony, po Nikonie do dziś mam zgagę.
histeryzujesz
trzeba było rzucic zdjęcia na papier i te szumy(bo pewnie o nie Ci chodzi) by tak źle nie wyglądały a wiem bo widziałem na własne oczy
mam kumpla ktory robi D70 bardzo fajne zdjęcia tyle ze nie wychodzi z ISO za wysoko i jest wszystko ok
Pracowałem nim w studio fotograficznym i wszystko szło na papier, ja akurat nie jestem szumofobem, wychowałem się na kliszy i szumy mnie nie rażą, ale rażą mnie przepalenia, zresztą widoczne na niektórych fotkach twojego kumpla (koszula gościa z butelką i inne), Nikony kiepsko sobie radzą ze scenami z dużą rozpiętością tonalną. Naturalnie zgadzam się ze stwierdzeniem, że można robić nimi bardzo fajne zdjęcia, ale wymaga to zdecydowanie więcej zachodu niż fotografowanie Canonem. Poza tym najniższa czułość w Nikonie do ISO 200.
Komentarz