parametry przetwarzania?

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • fmagik
    Początki nałogu
    • 2006
    • 334

    #1

    parametry przetwarzania?

    jak ustawic parametry "set1,2" przetwarzania w aparacie eos 350d podobne do tych np z nikona czy sony????? jakimi cechami powinny sie charakteryzowac: kontrast, ostrosc, nasycenia barw, odcien, jest do wyboru skala 5 stopniowa?
    chodzi mi o tak ustawic to samo w canonie dla: portret, zywy, vivid, krajobraz.....
    czy w nikonie i sony dziala to na podobnej zasadzie jak w canonie tylko jest to usystematyzowane???
    jakie jest Wasze doswiadczenie i sugestie na ten temat
    -----------tak wiem RAW jest lakarstwem na te watpliwosci ale moze poprawne ustawienie tych parametrow pozwoli otrzymac jpg szybciej?????????????????
    Canon EOS, Tokina, Tamron, SpeedLite, Quantuum, Yongnuo
  • Janusz Body
    Moderator
    • 2004
    • 5757

    #2
    Zamieszczone przez fmagik
    jak ustawic parametry "set1,2" przetwarzania w aparacie eos 350d podobne do tych np z nikona czy sony????? [...]

    jakie jest Wasze doswiadczenie i sugestie na ten temat
    [...]
    Ustaw tak żeby się TOBIE podobało. I tyle. Mówię to zupełnie poważnie. Nikt nie jest w stanie utrafić w Twoje gusta

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

    Komentarz

    • Vitez
      zło konieczne
      • 2004
      • 19804

      #3
      Zamieszczone przez fmagik
      jakie jest Wasze doswiadczenie i sugestie na ten temat
      Wziac aparat, porobic dziesiatki zdjec porownawczych, obejrzec dokladnie, wybrac taki zestaw parametrow jaki ci sie bedzie podobal.

      Oprocz tego zajrzyj tu:
      http://canon-board.info/showthread.php?t=3479
      http://canon-board.info/showthread.php?t=1032
      http://canon-board.info/showthread.php?t=285

      Komentarz

      • Kolekcjoner
        Obertroll
        • 2006
        • 18793

        #4
        350-tka nie ma profili kolorystycznych także takich wstępnych gotowych ustawień mieć nie będziesz. A ustawieniami kontrast, ostrość itd. nie za wiele można zdziałać aczkolwiek popróbować warto, zwł. kontrast i sharpness.
        "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
        Kapitan Wagner

        Komentarz

        Pracuję...