Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

  1. #1

    Domyślnie EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM
    Zaczynam poważnie myśleć o zakupie tej stałki chciałem zapytać, co tak naprawdę poprawili w wersji drugiej, bo budowa rozmiary ciężar i ilość szkieł oraz listki przysłony nic się nie pozmieniało z tego co poczytałem wiec co w czym wersja druga jest lepsza do pierwszej?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM


  3. #3

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Cytat Zamieszczone przez jellyeater Zobacz posta
    jakoś nie dowierzam tym testom. wg nich lepiej brać 1.8 no-L który wygląda na ostrzejszy i to już od pełnej dziury.

    Canon EF 85mm f/1.8 USM Lens Image Quality

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Canon EF 85mm f/1.8 USM Lens Image Quality

    1.8 wypada gorzej niż 1.2L II na 1.8.

    Canon EF 85mm f/1.8 USM Lens Image Quality

    1.8 wypada też gorzej od 1.2L na F2.0

    Jak dla mnie nie ma tu nic co by skłaniało do braku wiary... Tylko trzeba na tych samych aparatach porównywać. Żeby była identyczna gęstość pikseli.

    Masz jeszcze to:

    Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM Lens Image Quality

    :P

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar Januchta
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Lębork
    Wiek
    61
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Może wtrącę swoje 5 groszy. Miałem okazję przetestować ten obiektyw na Warsztatach fotograficznych Canon Board Info w Skorzęcinie.
    Z tą ostrością od pełnej dziury to bym podyskutował natomiast zawiodłem się na szybkości działania autofokusa. Może do zdjęć statycznych to się nadaje natomiast przy dynamicznych jeszcze ze zmianą punktu ostrzenia to Ja go nie widzę. Dajmy przykład Dziecko jedzie na rowerku fotografia nieostra autofokus nie zdążył wyostrzyć .Aparat pełnoklatkowy, dobre warunki oświetleniowe.
    Gdzie moją 50/1.4 zrobiłbym zapewne kilka ujęć.

  6. #6

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Cytat Zamieszczone przez jellyeater Zobacz posta
    Canon EF 85mm f/1.8 USM Lens Image Quality

    1.8 wypada gorzej niż 1.2L II na 1.8.

    Canon EF 85mm f/1.8 USM Lens Image Quality

    1.8 wypada też gorzej od 1.2L na F2.0

    Jak dla mnie nie ma tu nic co by skłaniało do braku wiary... Tylko trzeba na tych samych aparatach porównywać. Żeby była identyczna gęstość pikseli.

    Masz jeszcze to:

    Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM Lens Image Quality

    :P
    OK. moje niedopatrzenie.
    Ale nadal będę się upierał że np mid-frame (prawa część tablicy testowej) w 1.2L to mydło podczas gdy 1.8 jest całkiem przyzwoite (pierwszy przykład z linku który podałeś).

  7. #7
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Cytat Zamieszczone przez slocum Zobacz posta
    OK. moje niedopatrzenie.
    Ale nadal będę się upierał że np mid-frame (prawa część tablicy testowej) w 1.2L to mydło podczas gdy 1.8 jest całkiem przyzwoite (pierwszy przykład z linku który podałeś).
    Pomijając fakt, że ostrość to tylko jeden z parametrów wpływających na ocenę obiektywu, to mam dla Ciebie propozycję: zrób 85/1,8 fotkę przy przysłonie 1,2 lub 1,4 lub 1,6 i potem pogadamy :-)

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Pomijając fakt, że ostrość to tylko jeden z parametrów wpływających na ocenę obiektywu,
    Nie no tu się nie mogę zgodzić; ostrość jest najważniejsza - szczególnie sprawdzana na powiększeniu 400% .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Ale ja nie neguję zalet 1.2L.
    Po prostu uważam że te fotografie tablic (szczególnie w tym konkretnym wydaniu) to nie najlepszy sposób oceny szkła i ja osobiście dawno już przestałem oglądać tę stronę.

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Problem polega na tym, że 85L jest jednym z ostatnich szkieł przy którym gadanie o ostrości ma sens.
    To szkło daje po prostu wspaniały obrazek, a ostrość ....... ostrość ma wystarczającą .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •