Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    lubelskie
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Zgadza się daje wspaniały obrazek, mam to szkiełko od niedawna, wcześniej miałem 100 f/2,0 które też było niezłe.

  2. #12
    Dopiero zaczyna Awatar krzysko
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    41
    Posty
    34

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Problem polega na tym, że 85L jest jednym z ostatnich szkieł przy którym gadanie o ostrości ma sens.
    To szkło daje po prostu wspaniały obrazek, a ostrość ....... ostrość ma wystarczającą .
    Dokładnie

  3. #13

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Czyli wersja druga jest odrobinę ostrzejsza – teraz tylko pytanie jak duża jest drobna?
    Tak duża ze w grę przy zakupie wchodzi tylko wersja druga, czy drobina jest tak mało znacząca ze można pomyśleć o wersji pierwszej?

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Optycznie są identyczne, różnią się rzekomo szybszym AF w nowej wersji, ale mówiąc szczerze nie widziałem tej różnicy.

  5. #15

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    No właśnie, mam wrażenie że wszyscy myślimy podobnie choć inaczej się wyrażamy

    Swoją drogą ciekawe co takiego "specjalnego" jest w tym szkle że tyle kosztuje ? (inżynierem nie jestem i na projektowaniu optyki się nie znam - więc zastanawiam się jako laik). Jakie materiały czy procesy technologiczne w porównaniu z innymi "tanimi" stałkami są tak bajońsko drogie ?
    Ostatnio edytowane przez slocum ; 05-07-2013 o 09:44

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Cytat Zamieszczone przez slocum Zobacz posta
    No właśnie, mam wrażenie że wszyscy myślimy podobnie choć inaczej się wyrażamy

    Swoją drogą ciekawe co takiego "specjalnego" jest w tym szkle że tyle kosztuje ? (inżynierem nie jestem i na projektowaniu optyki się nie znam - więc zastanawiam się jako laik). Jakie materiały czy procesy technologiczne w porównaniu z innymi "tanimi" stałkami są tak bajońsko drogie ?
    Od innych stałek 85L różni się przede wszystkim wielkością soczewek. A co do ceny - biorąc pod uwagę, że świeżo kupiony obiektyw za 8 z kawałkiem tysięcy 3-6 miesięcy później możesz sprzedać za dwa tysiące mniej, to daje mniej więcej pojęcie o jego realnej wartości. Cena sklepowa nowej sztuki jest moim zdaniem przeszacowana.

  7. #17

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Problem polega na tym, że 85L jest jednym z ostatnich szkieł przy którym gadanie o ostrości ma sens.
    To szkło daje po prostu wspaniały obrazek, a ostrość ....... ostrość ma wystarczającą .




    Być może wystarczającą .... ale czy czy wystarczającą jak na szkło za 8 tysięcy? Wszystko jest względne Ostrość też !

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Pomijając fakt, że ostrość to tylko jeden z parametrów wpływających na ocenę obiektywu, to mam dla Ciebie propozycję: zrób 85/1,8 fotkę przy przysłonie 1,2 lub 1,4 lub 1,6 i potem pogadamy :-)



    No a spróbuj zrobić 85/1,2 fotkę na ogniskowej 200 ...
    Ostatnio edytowane przez Lucky Luck ; 05-07-2013 o 11:09

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    551

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    lepiej wersję II - wersja pierwsza wyszła z produkcji z tego co pamiętam w 2005/6 ? roku i za całkiem niedługi czas
    może być problem z dostępnością części zamiennych

    nową sztukę kupisz za max 6500 zł jak poszukasz na allegro a używkę poniżej 6kzł

    wg mnie ostry od 1.2, poniżej dwa przykłady na 1.2 :

    http://img833.imageshack.us/img833/9994/mg5872.jpg
    http://img716.imageshack.us/img716/8137/mg58831200.jpg

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Las
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    Mam Ii-kę i tylko mogę się zgodzić z przedmówcami- ostrość ostrością (wyśmienita), ale tu chodzi też o to cudowne odcięcie tła, separację planów, bokeh, etc. No ale malkontent może się przyczepić do relatywnie wolnego AF (umówmy się, to nie szkło na streeta..., lub tendencji do aberracji. Ten, kto chce tego szkła, potrzebuje- wie o tym. I już

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie Odp: EF 85 mm f/1.2L USM vs. EF 85 mm f/1.2L II USM

    No nie da się ukryć że przydałoby się systemowe szkło ze światłem 1.4 z szybkim AF (dopiero byłby dylematy ) ale najpewniej będzie za jakiś czas następca 1.2 z poprawionym AF (ma być znacznie szybszy) w cenie....... samochodu .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •