Strona 19 z 19 PierwszyPierwszy ... 9171819
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 190

Wątek: Canon 100D - watek dyskusyjny

  1. #181
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: Canon 100D - watek dyskusyjny

    Czy przy 100d można się spodziewać jakiegoś skoku jakościowego względem 400d i 450d?
    Jak ma się jakość np do 50d, 650d?

    Wiem, że porównuję sprzęt o trochę innym spektrum zastosowań, ale wybiegałem myślami w przyszłość, jeśli chodzi o funkcjonalność, to 450d mi wystarcza, ale matrycę to ma taką sobie, max użyteczne ISO to praktycznie 400...
    Filmy i inne bajery nie wymagane.
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  2. #182
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    43
    Posty
    217

    Domyślnie Odp: Canon 100D - watek dyskusyjny

    Cytat Zamieszczone przez ocean Zobacz posta
    Próbowałem się dzisiaj trochę pobawić RAW-ami w tym Digital Photo Professional (...co za nazwa, czuję się już jak profesjonalista ) i moje wnioski są takie że lepiej dużo nie przepalać, a troszkę nie doświetlić. W razie czego będę posiłkował się blokadą ekspozycji i przekadrowaniem. Mam takie pytanie jeszcze - czy schodzicie po niżej standardowego wyostrzania? Bo jak by tu powiedzieć...ten kit jest ostry w diabły i ta ostrość daje po oczach aż za bardzo
    18-55 nie posiadam, ale opinie są jednoznaczne - to szkło jest idealne do APS-C pod względem zakresu i jakości.
    U mnie wszystkie puszki mają zerowe wyostrzanie, dopiero w PP ostrzę (w Lightroomie). Co do niedoświetlenia to ja mam nastawy na +0.25 i evaluative metering. Bardzo ekstremalne okoliczności dopiero powodują że przechodzę na niedoświetlenie.

    Tu seria z soboty:
    https://www.dropbox.com/sh/m4xtssswu...CdAjTOlTa?dl=0
    100D + 35/2.0 IS
    10D + Stuff

  3. #183
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 015

    Domyślnie Odp: Canon 100D - watek dyskusyjny

    Cytat Zamieszczone przez LukasS Zobacz posta
    18-55 nie posiadam, ale opinie są jednoznaczne - to szkło jest idealne do APS-C pod względem zakresu i jakości.
    ale Fuji XF 18-55 ?
    bo poza tym jednym to ja nie znam szkla 18-55, ktore by jakosciowo bylo chociazby porzadne. w wiekszosci jest to nie jakosc a "jakos" - i to z tych wolajacych o pomste do nieba. w szczegolnosci EF-S 18-55 jest tego typu miernota
    www albo tez flickr

  4. #184
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Canon 100D - watek dyskusyjny

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale Fuji XF 18-55 ?
    bo poza tym jednym to ja nie znam szkla 18-55, ktore by jakosciowo bylo chociazby porzadne. w wiekszosci jest to nie jakosc a "jakos" - i to z tych wolajacych o pomste do nieba. w szczegolnosci EF-S 18-55 jest tego typu miernota
    Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Co masz na myśli pisząc porządne jakościowo? Chodzi Ci o wykonanie? Bo jeśli tak to tu się zgodzę. Natomiast jeżeli chodzi o jakość optyczną to można się zdziwić. Kit nie zawsze musi być słaby. Gdy siedziałem w Fuji i Nikonie to używałem na początku 16-85 i bardzo miło wspominam to szkło. Jedynie szkła kitowe do bezlustra Sony pozostawiały wiele do życzenia. Natomiast najnowszy kit 18-55 Canona z STM rozwalił mnie po prostu na łopatki jakością. Nazywanie go miernotą to duże nadużycie delikatnie mówiąc. Poza tym nie każdego stać na szkła "profi", a w Twoim poście wyczuwam lekką arogancją do właścicieli kitowych szkieł...

  5. #185
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon 100D - watek dyskusyjny

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale Fuji XF 18-55 ?
    bo poza tym jednym to ja nie znam szkla 18-55, ktore by jakosciowo bylo chociazby porzadne. w wiekszosci jest to nie jakosc a "jakos" - i to z tych wolajacych o pomste do nieba. w szczegolnosci EF-S 18-55 jest tego typu miernota
    Ale przecież jest EF-S 17-55/2.8 które jest bardzo dobrym szkłem do konkurencji z tym Fujinonem. Jaśniejsze i nawet trochę szersze. Na Amazon $830 vs. $700 za Fuji.

    Natomiast 18-55 STM to też bardzo przyzwoite szkło, do nabycia na Amazon w białym pudełku za $125, i tu Fuji już niestety wypada z konkurencji....
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 29-09-2015 o 18:51
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  6. #186
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 015

    Domyślnie Odp: Canon 100D - watek dyskusyjny

    Cytat Zamieszczone przez ocean Zobacz posta
    Natomiast jeżeli chodzi o jakość optyczną to można się zdziwić. Kit nie zawsze musi być słaby.
    zgadzam sie, ten do Fuji X jest znakomity. podobnie np canonowski kit EF 24-70/4 jest znakomity.

    ale EF-S 18-55, w kazdej wersji, jest przecietny optycznie. gdzie ocena "przecietny" w przypadku niektorych wersji jest nawet na wyrost.

    przerobilem 2 wersje EF-S 18-55 w karierze (nonIS i IS). nie mialem najnowszej STM, z tego co widze po zdjeciach nie rozni sie wyraznie jakoscia od IS. do szkla pokroju EF-S 15-85 nie podskoczy...

    Cytat Zamieszczone przez ocean Zobacz posta
    Natomiast najnowszy kit 18-55 Canona z STM rozwalił mnie po prostu na łopatki jakością. Nazywanie go miernotą to duże nadużycie delikatnie mówiąc. Poza tym nie każdego stać na szkła "profi", a w Twoim poście wyczuwam lekką arogancją do właścicieli kitowych szkieł...
    nie bede sie za innych wypowiadal - w moim przypadku sa po prostu przecietne doswiadczenia z roznymi EF-S 18-55. to jest tanie szklo, wiec nie ma co narzekac ale nie robmy z niego demona jakosci optycznej
    www albo tez flickr

  7. #187
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 015

    Domyślnie Odp: Canon 100D - watek dyskusyjny

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Ale przecież jest EF-S 17-55/2.8 które jest bardzo dobrym szkłem do konkurencji z tym Fujinonem. Jaśniejsze i nawet trochę szersze. Na Amazon $830 vs. $700 za Fuji.
    Fujinon XF 18-55 kosztuje w kicie 300 EUR i w zasadzie nie wyobrazam sobie, ze ktos je kupuje inaczej, bo cena luzem jest kompletnie od czapy (jak zreszta w ogole wiekszosc cen Fuji).
    co do Canona 17-55 to nie bardzo go widze w kitach, ale zakladam ze da sie tez niedrogo kupic nieprzechodzana uzywke. faktycznie jest jasniejsze, chociaz de facto nie szersze (crop w Fuji jest 1,5x)

    ale OK, to mozna podciagnac jako szklo kitowe i jako takie jest niezle, zgadzam sie.

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Natomiast 18-55 STM to też bardzo przyzwoite szkło, do nabycia na Amazon w białym pudełku za $125, i tu Fuji już niestety wypada z konkurencji....
    pod wzgledem cenowym tak.

    ale tez na Ebayach mozna kupic na peczki EF-S 18-55 nonIS mkI za moze 30 zielonych (dolna granica ceny luznego dandeliona), wiec ta wersja STM tez wypada z konkurencji jesli juz ciagnac takie porownania...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 29-09-2015 o 19:01
    www albo tez flickr

  8. #188
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    43
    Posty
    217

    Domyślnie Odp: Canon 100D - watek dyskusyjny

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale Fuji XF 18-55 ?
    bo poza tym jednym to ja nie znam szkla 18-55, ktore by jakosciowo bylo chociazby porzadne. w wiekszosci jest to nie jakosc a "jakos" - i to z tych wolajacych o pomste do nieba. w szczegolnosci EF-S 18-55 jest tego typu miernota
    Jak porównujesz jakość obiektywu EF-S 18-55 do 24-70/4 to dyskusja wydaje mi się zbędna bo chyba dla Ciebie cena 500 zł a 3 tys to niewielka różnica.

    Mam porównanie innego combo: EF-S 10-18 na 100D i 16-35/4IS na 5D Classic. Jakość optyczna tego drugiego zestawu (nawet z wiekowym body) oczywiście wyższa ale nigdy bym nie śmiał porównywać zestawów, które różnią się ceną o kilkaset procent. Ten tańszy zestaw jak najbardziej daje radę i nie mam zbytnio uwag do jakości jaką otrzymuję (biorąc pod uwagę cenę i różnicę w wielkości matryc).

    Zatem zostańmy na tym, że dla Ciebie akustyk ten kit to shit, a dla większości właścicieli to będzie świetne szkło all-roundowe z odpowiednią jakością. Ja się będę dalej świetnie bawił i APS-C z kitowym UWA i FF z L'kowym UWA.





    10D + Stuff

  9. #189

    Domyślnie Odp: Canon 100D - watek dyskusyjny

    Czy można poprosić ab, ktoś podzielił się wrażeniami o 100D ? Głównie chodzi o ergonomię puszkę.
    (i od razu odpowiem, że trzymałem kilka razy to body, ale zastanawia mnie jak to się sprawdzi przy dłuższym użytkowaniu).
    After a long day, Telehubis

  10. #190
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Wiek
    52
    Posty
    343

    Domyślnie Odp: Canon 100D - watek dyskusyjny

    U mnie 100D używa 10 letni syn i żona. Bardzo sobie chwalą ergonomię, a jakością zdjęć (jpg prosto z puszki z kitem 18-55STM) jesteśmy bardzo miło zaskoczeni.
    Nie ma problemu z obiektywami typu 50mm 1.4 i 85mm 1.8 , oba ostrzą w punkt.

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez Paweł Grabowski ; 08-02-2016 o 12:52
    EOS 5D | EOS 30+BP-300 | 17-40/4.0L | 24-105IS/4.0L | 50/1.8 | 85/1.8 | 90-300/4.5-5.6 | 420EX

Strona 19 z 19 PierwszyPierwszy ... 9171819

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •