Strona 493 z 495 PierwszyPierwszy ... 393443483491492493494495 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 921 do 4 930 z 4950

Wątek: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

  1. #4921
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Tak, ja odnoszę się dalej do pytania które zadałem wcześniej, zużycie "matrycy" z powodu filmowania, to zagadka nie do rozwiązania.
    Nie widziałem żadnych pewnych informacji, świadczących o tym, że matryca zużywa się od filmowania.
    Na szczęście ten ewentualny problem mnie nie dotyczy bo jak kupuję używane body to takie, które w ogóle nie ma funkcji filmowania
    W 6D filmowanie odpaliłem jeden raz zaraz po zakupie żeby sprawdzić czy działa.

  2. #4922
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Stąd moje pytanie, kto widział takie informacje?

  3. #4923
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Czy matryce kamer też się zużywają od filmowania czy tylko matryce aparatów przeznaczonych głownie do zdjęć?
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  4. #4924
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    A konkrety, czy tylko ogólnie przyjęte stwierdzenia?
    Akurat ilość klapnięć jest w dokumentacji aparatów ujęta.
    Co do filmowania ktoś to opisał rzeczowo czy tylko "bo tak"?
    Jakie konkrety ? Napisałem, że nie ma znaczenia przy używanym sprzęcie co z nim robiłeś. Jaka ilość klapnięć jest ujęta ? Zapytaj serwis o gwarantowana ilość klapnięć to się dowiesz, co obejmuje gwarancja. Nie wiadomo co lepsze czy klapanie i robienie zdjęć czy kilka klapnięci wygrzewanie przez 2 godziny matrycy i reszty elektroniki. A to ze migawka niektórych modeli xxxD wytrzymuje więcej niż xD świadczy tylko o tym, jaki jest rozrzut jakościowy części, więc mity o o bezawaryjnej pracy nowego aparatu a tym bardziej używanego można między bajki włożyć.

  5. #4925
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    mity o o bezawaryjnej pracy nowego aparatu a tym bardziej używanego można między bajki włożyć.
    Dokładnie, niezależnie od klasy i modelu. Wielu osobom polecam używany sprzęt, jednak uprzedzając o ryzyku: kupisz, pracuje ok przez kilka lat - fajnie; kupisz, padnie po kilku dniach - Twój pech, kupując sprzęt bez gwarancji ryzykujesz koszy naprawy lub zakupu kolejnego sprzętu. Jeśli ktoś nie jest na takie ryzyko gotowy, lepiej aby poszukał nowego sprzętu z gwarancją (nawet niższej klasy).

  6. #4926
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    678

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    @mkamelg Dzięki. Trochę źle się wyraziłem. Chodziło mi o sprawdzone źródło części. Zamówię chyba najtańszą opcję https://www.aliexpress.com/item/Dial...333990272.html Dam znać jak dojdzie i czy jest to cokolwiek warte.
    Gdyby ktoś miał podobny problem to przyszła mi ta płytka. Wszystko w porządku.

  7. #4927
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Z opisu AF 6D "centralny czujnik krzyżowy od f/5.6, pionowe linie czułe od f/2.8; " wynika że po podpięciu obiektywy np F4 tracimi poziomą linie w centralnym czujniku i już nie jest krzyżowy?

  8. #4928
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 086

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    To jednak badziew z tą migawką jest 1/4000. To się wpisuje w złom pokroju Phase One XF IQ3 80 with AF 80mm f/2.8 LS
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  9. #4929
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawelus Zobacz posta
    Z opisu AF 6D "centralny czujnik krzyżowy od f/5.6, pionowe linie czułe od f/2.8; " wynika że po podpięciu obiektywy np F4 tracimi poziomą linie w centralnym czujniku i już nie jest krzyżowy?

    Nie. To oznacza, że czujnik jest wyposażony w dodatkowe linie pionowe szerzej rozstawione, które oferują zwiększoną dokładność ostrzenia dla obiektywów f/2.8 i jaśniejszych. Nie ma natomiast szerzej rozstawionych poziomych linii, więc jasne obiektywy nie poprawiają dokładności ostrzenia obiektów pionowych na tych liniach. Ale czujnik jest zawsze krzyżowy dla każdego obiektywu o dziurze f/5.6 bądź większej.

    Wnoisek? Ostrząc obiektywem f/2.8 lub jaśniejszym szczególnie szeroko otwartym, lepiej celować w obiekty z liniami poziomymi.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 04-10-2017 o 00:02
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #4930
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Katowice, Zabrze
    Wiek
    44
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cześć,

    Czy ktoś rozumie, dlaczego na tym zdjęciu aluminiowego mocowania (mam takich więcej i na każdym ten sam problem) wyłazi tak okropny szum ? Do tego kolorowy. Mogę je zrobić B/W, szum pozostaje. Nie podnosiłem jasności, kontrastu. Zrobiłem je EOSem 6D + EF 100mm F2.8 Macro. 1/3s, F22, ISO 100. Oświetlenie złe, po łebkach robione, to wiem, lecz taki szum to ja bym rozumiał przy rozjaśnieniu RAWa o min. 3EV. Wklejam screenshota z ACR. Z góry dzięki za Wasze odpowiedzi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2020-03-18 o 18.58.28.png
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	5,79 MB
ID:	4174
    Ostatnio edytowane przez MateuszJ ; 18-03-2020 o 20:10
    EOS R6 Mark II, RF 15-35/2.8L IS, RF 50mm F1.8, EF 24L II, EF 35L, EF 50L, EF 85/1.8, EF 135L, EF 400/5.6L, 430EX II
    www.facebook.com/matti.jarominnen/photos

Strona 493 z 495 PierwszyPierwszy ... 393443483491492493494495 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •