Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Wątek: Jak wyczuć światło i nastawić prawidłowo aparat tak, aby fotka była poprawna?

  1. #41
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    42
    Posty
    365

    Domyślnie

    w zielonym kwadraciku nie uważamy na nic. tak gwoli ścisłości... za to w manualu uważamy na wszystko i zmieniając parametry obserwujemy drabinkę.
    Z T-shirt'ów to noszę XL, ale ze szkieł to i L wejdzie

  2. #42
    Początki nałogu Awatar Demonos
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    251

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    (btw - ten tryb ma jakąś nazwę w ogóle?)
    Tak - zielonyk kwadracik to Full Auto.

    Tryb M - dla mnie niezbędny przy robieniu zdjęć z lampą, chociażby.
    Przy mojej pierwszej puszce dslr jaką był Pentax K10, robiłem początkowo głównie w Av, potem zacząłem eksperymentować w M i okazało się, że lepsze zdjęcia mi wychodzą - po prostu trzeba ciut bardziej się zastanowić. Fakt, wolniejszy tryb. Dlatego w zależności od warunków robię w Av albo w M. Av, gdy nie ma czasu na pełną kontrole ekspozycji (czasem Tv lepsze) a M w pozostałych przypadkach :-)
    Takie jest moje podejście na dzień dzisiejszy. Ale ja ciągle się uczę.
    1Ds mkII, 50D + S35/1.4 | C10-22 /3.5-4.5 | C 28-105/3.5-4.5 USM | C24/2.8 | CZJ Pancolar 50/1.8 |Petri 50/2.0 | Metz 58 AF-2

  3. #43

    Domyślnie

    Myślę, że wielu początkującym umyka pewna ważna żecz, o której było już wiele razy: INSTRUKCJA OBSŁUGI. Przeczytaj ją 2 razy, 5, a jak będzie trzeba to i 50 razy tak żebyś zrozumiał.

    Po za tym jest coś co też mnie zastanawia, - chcesz zostać malarzem to idziesz na akademie sztuk pięknych, chcesz zostać ciastkarzem to idziesz do odpowiedniej szkoły i na praktykę, chcesz jeżdzić samochodem to idziesz na kurs. A jak chcesz zostać fotografem - po prostu kupujesz aparat i pytasz na forum jak wyczuć światło.
    D3

  4. #44

    Domyślnie

    cytat ze strony:
    http://drukujwspomnienia.pl/blog/oki...oma_ekspozycja

    "Wyciągamy rękę w stronę obiektu, który będziemy fotografować i mierzymy światło na wewnętrznej stronie dłoni, korygując wartość EV o +1,0. Próbowałem tak, wiele razy i zawsze dawało to więcej niż satysfakcjonujące rezultaty. "

    Ja ustawiam zadaną przysłonę do czasu lub czas do przysłony w trybie M, tak aby na "drabince" światłomierza było o 1 i 1/3 EV na plusie (włączam pomiar SPOT) celując w swoją wewnętrzną stronę dłoni ....
    Jak się zmieni światło lub fotograf zmieni pozycję względem oświetlenia to znowu zmieniam ustawienia...
    pozdrawiam
    Paweł

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •