Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Canon 15-85mm vs 17-40mm dla 7D

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    39

    Domyślnie Canon 15-85mm vs 17-40mm dla 7D

    Aktualnie dysponuje ogniskowymi 20mm, 50mm i tele.


    Potrzebuje uniwersalnego zooma do fotografowania rodziny (ruchliwe dzieciaki) czy krajobrazu.
    Czy ma ktoś doświadczenia z body 7D i obiektywami EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM oraz EF 17-40mm f/4L USM

    Czy warto kupić ciemny, ostry plastikowy obiektyw czy uszczelnianą L'ke z ładniejszymi kolorami... ciekawi mnie jak ta L'ka zachowuje się właśnie z tym konkretnym body (a nie jakimiś FF).
    Plusem (na tą chwile małym) na korzyść L'ki jest to że jeśli może za parę lat zmienię body na FF to mam już obiektywy.


    Nie interesują mnie obiektywy innych firm o podobnych ogniskowych!
    Czasami rozważam jeszcze obiektyw 24-105L ale to już cenna wyższa no i trochę inne ogniskowe. Możliwe też że w przyszłości po zakupie uniwersalnego zooma kupie EF 85mm/1.8 więc dlatego w pytaniu bardziej skłaniam się ku tym dwóm obiektywom.


    pozdrawiam
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar Lukegt
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc kompletnie nie rozumiem Twojego dylematu, chcesz porównywać ze sobą szkła o różnych przeznaczeniach...no na pewno 17-40 nie można porównywać z 15-85. Elka to typowo szerokokątny obiektyw, zaś 15-85 raczej uniwersalny "zum spacerowy". Jak bierzesz pod uwagę przesiadkę kiedyś na FF to weź 17-40 albo zastanów się lepiej jakie Ci są ogniskowe potrzebne i przemyśl kupno 24-70 lub 24-105.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie

    Jeśli bierzesz pod uwagę EF-S 15-85, to IMO do takich celów lepszy jest EF-S 17-55. Pomijając zakres ogniskowych, to optycznie "pokonuje" oba przez Ciebie wymienione. Mam i Cropa i FF, a 17-55 nie sprzedałem, bo nadal często "robi u mnie" za spacerzooma.
    Jeśli FF będziedz kupował "za parę lat", to IMO wartość rynkowa twojego 7D postawi pod znakiem zapytania sensowność jego sprzedaży-przyda się jako puszka rezerwowa.

  4. #4
    Uzależniony Awatar Bartek_902
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    DĘBLIN
    Posty
    690

    Domyślnie

    Ja mam 17-40 które działa w duecie z 7d,jestem nawet zadowolony chociaż wiem ze to szkło nie do tego aparatu bo jakość pokazuje dopiero po połaczeniu z FF a na cropie nie jest jakieś mega wybitne.
    Ale za to ma świetny af i jest super wykonane,nie straszne mu deszcz itd oczywiście po nakręceniu UV bo tubus się porusza i nie jest niczym chroniony pomimo zamknietej konstrukcji.

    Ja mam w bliskich planach FF,a jesli ty nie masz to bierz 15-85 to kawał dobrego szkła które świetnie działa z 7d i pokazuje jego możliwości,znajomy ma taki duet widziałem nie raz pliki z niego i są bardzo dobre,napewno ostrzejsze niż z 17-40
    EOS + L i kupa gratów ...

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Mam dokladnie takie samo zdanie jak Bartek_902. Ja co prawda nabyłem eLę ale w niedalekoich planach mam przejście na 5D stąd taka decyzja.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie

    Jeśli może za parę lat kupisz pełnoklatkowca to kupując już teraz 17-40, a nie 15-85 pozbawiasz się niesamowitej stabilizacji i zakresu 40-85. Dla niektórych to może być nieistotne, ale dla mnie osobiście i dla większości moich znajomych 40mm na długim końcu to stanowczo za mało.

    Na plus 17-40/4 jest stałe światło, znikome winietowanie(APS-C), oraz świetnie korygowana aberracja chromatyczna. Cała reszta jest po stronie 15-85 - to tak na szybcika i z pamięci.

    Pozdrawiam.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Mając 7D nawet bym nie patrzył na 17-40 tylko kupował 15-85. Świetny obiektyw uniwersalny.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Mój wybór jest skierowany zawsze w stronę światła.
    Właśnie zakupiłem Tamrona 70-200 f/2.8 (podziękowania dla jacek-ie za wyborną cenę )
    I tak zamiast 15-85 wybrałbym teraz o parę złociszy droższą Sigmę 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM
    Troszkę inny zakres, ale ja mam troszkę inne priorytety.
    Później, w przyszłości do kompletu Sigma 8-16 i może jakiś extender do tele.
    Jak nie myślisz o zmianie puszki na FF to daj sobie spokój z EF17-40(27-64).
    No chyba że Ci ten zakres pasuje.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  9. #9
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Mając 7D nawet bym nie patrzył na 17-40 tylko kupował 15-85. Świetny obiektyw uniwersalny.
    Potwierdzam...świetny obiektyw. Mam go od kilku dni i jestem bardzo zadowolony. Ale ja mogę być nieobiektywny /fajne słowo/, ponieważ już "wyrosłem" z dzwigania torby pełnej sprzętu.

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    39

    Domyślnie

    Chyba z tą uwagą że kiedyś FF kupie to przesadziłem... jak się tak zastanowię to na razie wogle nie mam takich planów. Może to celowanie w szkla EF jest spowodowane tym że mam tylko jedno na EF-S (nawet jak będę może kiedyś kupował słynna 85mm f/1.8 to też pasuje na FF). Zresztą na pewno nie sprzedam 7d (crop sie przyda) bo zawsze go będę miał z tele do przyrody.



    Cytat Zamieszczone przez Bartek_902 Zobacz posta
    Ja mam 17-40 [...]
    ma świetny af i jest super wykonane,nie straszne mu deszcz itd[...]

    Ja mam w bliskich planach FF,a jesli ty nie masz to bierz 15-85 to kawał dobrego szkła które świetnie działa z 7d i pokazuje jego możliwości,znajomy ma taki duet widziałem nie raz pliki z niego i są bardzo dobre,napewno ostrzejsze niż z 17-40
    no właśnie mnie zastanawia szybkość w obu obiektywach. Czy profesjonalna L'ka jest tak samo szybka jak nowoczesna konstrukcja plastikowa? Gdyby ta 17-85 była tańsza to pewnie bym się nie zastanawiał długo... ale cena podchodzi pod L'ke...

    Co do stabilizacji to trudno mi się do tego odnieść bo nigdy nie używałem czegoś takiego ;-)

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Mój wybór jest skierowany zawsze w stronę światła.
    no mam 20mm i 50mm (i kiedyś może kupie 85mm) ze światłem 1.8 wiec dlatego rozważam coś uniwersalnego z mniejszym światłem (zresztą cena też ma znaczenie). Do szkieł innych firm się zraziłem i nie będę ich kupował - dlatego też napisałem na początku że mnie nie interesują sigmy itp. (jest dużo tematów w archiwum gdzie na początku dyskusji o tego typu obiektywach przeskakuje się na inne firmy typu tamron czy sigma).

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Jak nie myślisz o zmianie puszki na FF to daj sobie spokój z EF17-40(27-64).No chyba że Ci ten zakres pasuje.
    sam dokładnie nie wiem czy mi pasuje. Od roku mam zazwyczaj przykręcone tele (stałke) i czasami wymieniałem na 50mm dla rodzinnych fotek. Zwykła kitowa 50tka jest fajna ale nie do fotografowania biegających dzieci i fotografowania grupy ludzi w małym pomieszczeniu (za wąsko).
    Teraz szukam czegoś co mógłbym mieć cały czas wkręcone w body ...
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •