Zobacz wyniki ankiety: Zamienniki

Głosujących
152. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 86 z 87 PierwszyPierwszy ... 367684858687 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 861

Wątek: Zamienniki baterii

  1. #851
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 712

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    To są konsekwencje kradzieży patentów i paserstwa.
    A tak poważnie i dla ciekawości: masz możliwość sprawdzenia napięcia baterii po naładowaniu?
    Próbowałem mierzyć moim chińskim automatycznym multimetrem, ale wywala jakieś dziwne wartości w Omach...
    Jeśli sugerujesz, że mogłem doprowadzić do jej zbyt mocnego rozładowania - to zawsze wymieniam aku jeszcze zanim aparat padnie (jak zacznie migać na czerwono symbol baterii) i w zasadzie najpóźniej następnego dnia ładuję. Nic odbiegającego od tego standardu z tym aku nie robiłem. Tutaj taka sama sytuacja z tym ładowaniem zarówno na ładowarce od Patony, jak i tej od Canona - zachowanie akumulatora identyczne.

  2. #852
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 421

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Nic nie sugeruję. Zużyte ogniwa mają charakterystyczną charakterystykę rozładowania. Niby jest napięcie, ale bardzo gwałtownie spada po chwili. Ciekawość techniczna.
    Przestaw miernik na wolty, napięcie stałe.

    --- Kolejny post ---

    Kiedyś miałem jakieś polecane zamienniki, nie pamiętam już marki, i też po paru latach zdechły w podobny sposób. Teraz dłuższy czas mam baterie Ansmann i póki co są w porządku. Różnica ceny między oryginałami i innymi jest tak wielka, że i tak się opłaca.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  3. #853
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 712

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Nic nie sugeruję. Zużyte ogniwa mają charakterystyczną charakterystykę rozładowania. Niby jest napięcie, ale bardzo gwałtownie spada po chwili. Ciekawość techniczna.
    Przestaw miernik na wolty, napięcie stałe.

    --- Kolejny post ---

    Kiedyś miałem jakieś polecane zamienniki, nie pamiętam już marki, i też po paru latach zdechły w podobny sposób. Teraz dłuższy czas mam baterie Ansmann i póki co są w porządku. Różnica ceny między oryginałami i innymi jest tak wielka, że i tak się opłaca.
    No właśnie odnośnie tego miernika to nie jestem w stanie nic przestawić bo to jest full automat. W drugim, działającym bez problemu aku Patoona pokazuje 8,25V, a w tym co nie działa wywala po kropce .224 MOm...

  4. #854
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Patona... Miałem dwie sztuki dość dawno uzywałem z 5Dmk3, było świetnie. Kupiłem 3 sztuki do GFX 50s mk2. Porażka. Chyba na rynku pojawiły się podróbki. Nigdy więcej nie kupię. Newell jest ok

  5. #855
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    579

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Chwaliłem Patony, a tu klops...
    Jeden aku kupiony w sierpniu 2022 r. Patona Protect LP-E6NH właśnie zaczął szwankować. Wczoraj chciałem go naładować a tu po 15 sekundach komunikat, że naładowane. Wkładam do aparatu i oczywiście nic. Wkładam do ładowarki, ponownie po 15 sekundach, że naładowane, a do tego jeszcze podczas ładowania słychać pisk i po wyjęciu z ładowarki przez chwilę również.
    Napisałem do sprzedawcy i ma mi wymienić na nowy. Taka sytuacja.
    Patona raczej bez większych problemów wymienia na nowe wiec w sumie awaria jak każda inna i taka sama reklamacja. Po to jest gwarancja
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  6. #856
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 712

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez 52UM Zobacz posta
    Patona... Miałem dwie sztuki dość dawno uzywałem z 5Dmk3, było świetnie. Kupiłem 3 sztuki do GFX 50s mk2. Porażka. Chyba na rynku pojawiły się podróbki. Nigdy więcej nie kupię. Newell jest ok
    A ja z Newell mam złe doświadczenia. Ta Patona była kupiona jak wchodziły w "renomowanym" sklepie, więc nie zakładam, że podróbka.

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Patona raczej bez większych problemów wymienia na nowe wiec w sumie awaria jak każda inna i taka sama reklamacja. Po to jest gwarancja
    Się okaże. Czekam na "oficjalną" diagnozę

  7. #857
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 054

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Ja zamówiłem 2 szt. Mathorn MB-201 2250 mAh - te z mniejsza pojemnością. Są w promocji w cyfrowe.
    Akurat miałem ślub - ale jakoś nie zwróciłem uwagi na ich przebieg. Stare oryginalne Canony już maja lata i zużycie ich jest duże - wg tego co pokazują aparaty. W gripie akumulatory są rozpoznawane jako canony. Kupiłem je ze wzg. na gniazdo USB-C - można je wszędzie ładować po USB i sprawdzałem to nawet dobrze to działa na mierniku prąd ładowania był ponad 2A.

  8. #858
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 712

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Ja zamówiłem 2 szt. Mathorn MB-201 2250 mAh - te z mniejsza pojemnością. Są w promocji w cyfrowe.
    Akurat miałem ślub - ale jakoś nie zwróciłem uwagi na ich przebieg. Stare oryginalne Canony już maja lata i zużycie ich jest duże - wg tego co pokazują aparaty. W gripie akumulatory są rozpoznawane jako canony. Kupiłem je ze wzg. na gniazdo USB-C - można je wszędzie ładować po USB i sprawdzałem to nawet dobrze to działa na mierniku prąd ładowania był ponad 2A.
    W aparacie też można ładować, podobnie w grupie. U mnie ładuje.

  9. #859
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 307

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Ja zamówiłem 2 szt. Mathorn MB-201 2250 mAh - (...) można je wszędzie ładować po USB
    Ale czy można je ładować w zwykłej ładowarce?
    Bo chyba nie bardzo
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  10. #860
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    579

    Domyślnie Odp: Zamienniki baterii

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    Ale czy można je ładować w zwykłej ładowarce?
    Bo chyba nie bardzo
    Mozna bez problemu.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

Strona 86 z 87 PierwszyPierwszy ... 367684858687 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •