Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Proble z pokrętłem głownym

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Proble z pokrętłem głownym

    Witam,

    Dość krótko się cieszyłem 50D, zakupiony w 15 stycznia a już dzisiaj chyba wysiadło pokrętło główne (to obok spustu migawki).
    Pytanie może coś przestawiłem, ale chyba nie bo raz na jakiś czas zadziała.
    Czy tylko pomoże wizyta na Żytniej?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Na pytanie "czy może coś przestawiłem" proponuję lekturę instrukcji. Jeśli z niej wynika, że pokrętło główne niezależnie od ustawień musi działać, to proponuję przedmuchać je powietrzem pod ciśnieniem (oczywiście bez ingerencji w obudowę) - może się odblokuje. Jeśli to nie pomoże, to pozostaje kontakt z serwisem.
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  3. #3
    Początki nałogu Awatar preinwher
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Zakopane
    Posty
    458

    Domyślnie

    Spróbuj wyjąć akumulator, odczekaj z godzinkę i włóż z powrotem, może pomoże.
    Canon eos 5d - ef 17-40 mm f/4L - ef 85 mm f/1.8 - ef 70-200 mm f/2.8 L IS - 430 EX
    http://www.waldemarlach.iportfolio.pl/

    Przeszukaj forum http://maciejko.net/cbsearch/

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    95

    Domyślnie

    Instrukcję przeczytałem i z tego co pamiętam to można jedynie zmienić kierunek obracania nastaw.
    Najdziwniejsze jest to przy którymś obrocie przestawi się iso.
    No nic jutro chyba jednak odwiedzę serwis, ale jeszcze przetestuję przedmuchiwanie i wyjęcie baterii.

    Dzięki.

  5. #5
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    48
    Posty
    336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomik23 Zobacz posta
    Witam,

    Dość krótko się cieszyłem 50D, zakupiony w 15 stycznia a już dzisiaj chyba wysiadło pokrętło główne (to obok spustu migawki).
    Pytanie może coś przestawiłem, ale chyba nie bo raz na jakiś czas zadziała.
    Czy tylko pomoże wizyta na Żytniej?
    Nie zamoczyles czyms ? Moze byles na zewnatrz i zaparowal po przyniesieniu do domciu ? Gripa czasem nie masz podpietego ? Zrobiles reset ustawien aparatu ?
    A tak poza kolkiem nastaw aparat dziala/robi foty ? Obiektyw zmien/odepnij. Bateria podtrzymujaca - wyjmij na jakis czas. Jezeli przypadkiem ISO sie przestawia, to znaczy ze masz gdzies zwarcie. Ostatecznie jak koledzy pisza, przedmuchac i oblozyc torebkami z silikonem co by wilgoc wyciagnelo przez noc (jezeli sie takowa nazbierala). Inaczej pozostaje serwis.

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ExploRa Zobacz posta
    Nie zamoczyles czyms ? Moze byles na zewnatrz i zaparowal po przyniesieniu do domciu ? Gripa czasem nie masz podpietego ? Zrobiles reset ustawien aparatu ?
    A tak poza kolkiem nastaw aparat dziala/robi foty ? Obiektyw zmien/odepnij. Bateria podtrzymujaca - wyjmij na jakis czas. Jezeli przypadkiem ISO sie przestawia, to znaczy ze masz gdzies zwarcie. Ostatecznie jak koledzy pisza, przedmuchac i oblozyc torebkami z silikonem co by wilgoc wyciagnelo przez noc (jezeli sie takowa nazbierala). Inaczej pozostaje serwis.

    Nie zamoczyłem, nawet nie zdążyłem z nim wyjść na dwór .
    Nie posiadam jeszcze gripa (czytałem już inne posty na ten tema).
    Pierwszą czynnością był reset aparatu, zmienianie obiektywów 50mm 1.4, 70-200 4, kit 18-55, dmuchanie też nic nie pomogło. Także na kilka godzin wyjąłem baterię i nic.
    Raz na jakiś czas zadziała kółko ale bardzo rzadko to się zdarza.
    Więc jutro odwiedzę Żytnią i jak coś będę wiedział to dam znać.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    .........Więc jutro odwiedzę Żytnią i jak coś będę wiedział to dam znać.........

    Po poczynionych przez Ciebie zabiegach jedyna słuszna decyzja - daj znać co i jak. No i powodzenia w serwisie życzę.
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  8. #8
    Coś już napisał Awatar michaelx
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez preinwher Zobacz posta
    Spróbuj wyjąć akumulator, odczekaj z godzinkę i włóż z powrotem, może pomoże.
    Albo poruszaj lampą w łazience.. Tez może pomóc..:-D
    W życiu liczą się tylko chwile a ja wciąż uczę się je zatrzymywać

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    95

    Domyślnie

    Witam,

    Dzisiaj po 14 dniach odebrałem aparat z Żytniej.
    Wymienili pokrętło, mam nadzieję że to pierwsza i zarazem ostatnia wizyta tego aparatu w serwisie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •