Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Wątek: [Stabio] Kotek

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    15

    Domyślnie [Stabio] Kotek

    To jedna z pierwszych moich fotek Canonem D450. Poprosze o uwagi. Chcialbym robic ladne zdjecia i kazdy komentarz moze mnie do tego przyblizyc.



    Dziekuje za kazda krytyke.
    Ostatnio edytowane przez stabio ; 07-12-2008 o 03:33

  2. #2
    Początki nałogu Awatar djcargo
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    40
    Posty
    353

    Domyślnie

    Ja wiem, że była późna godzina, ale masz Canona 450d
    A zdjęcie... cóż - ja się na kotach nie znam...
    Regulamin pkt 8.

  3. #3
    Coś już napisał Awatar brunovis
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Silesia
    Wiek
    56
    Posty
    62

    Domyślnie

    Przysłona F13 można było np. F9 bo widać kurz na matrycy . ISO też niepotrzebnie 400 można było niżej. Pewnie masz ustawione AUTO ISO.
    Ostatnio edytowane przez brunovis ; 07-12-2008 o 12:39

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    warszafka
    Wiek
    39
    Posty
    360

    Domyślnie

    to jakaś prowokacja? Nie znam się na portretach kotów, ale na 3/4 to trochę mało, a na popiersie chyba za dużo. Mi się mruczek podoba jak jest cały w kadrze. Czemu aż f/13 ,kit kitem ale mój na 400d już od f/8 to było dobre szkło (tylko ciemne). Nie nabijająć się (alob troszkę) i kopiując posty z wątków portretowych - fajna modelka, popracuj z nią i wrzuć więcej fotek

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    15

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za komentarze. O to wlasnie mi chodzi. Wy sie znacie a ja nie i mam nadzieje, ze bede mogl czerpac z Waszej wiedzy.
    Wiec tak. ISO 400 mialem ustawione recznie bo jakos tak od czasow Zenitha lubilem fotografowac z ta czuloscia. Widze jednak, ze polecacie ISO 200 wiec bede robil wlasnie na takim.
    Koty sa o tyle niewdzieczne, ze ciezko zlapac na nich ostrosc. Mam jeszcze czarna, perska kotke i to juz wogole jest lipa.
    Na dworzu dzisiaj ladne slonce wiec bede probowal zrobic foty stosujac sie do Waszych rad.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar patric89
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków / Tarnobrzeg
    Wiek
    35
    Posty
    336

    Domyślnie

    Tak jak wyżej koledzy zauważyli
    NIe potrzebne Ci tak wysokie ISO
    Nie musisz tak bardzo przymykać przesłony

    Powodzenia i czekam na zdjęcia.
    5d II | 6d | S14 2.8 | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EXII x2

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    15

    Domyślnie

    Odrobina szczescia. Pogoda dopisala i micek znowu siedzial na plocie wiec przedstawiam kolejne fotki. Prosze o komentarze co poprawilem a co jeszcze bardziej skopalem

    ISO 200 f9

    1

    2

    3

    4

    5

    I takie byleco

    Ostatnio edytowane przez stabio ; 07-12-2008 o 17:24

  8. #8
    Początki nałogu Awatar patric89
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków / Tarnobrzeg
    Wiek
    35
    Posty
    336

    Domyślnie

    1 jak i 2 bardzo dobre 3 również gdyby nie szpecący płot, lampa i jakaś skrzynka na ścianie budyku zaraz obok głowy kota.
    Jak udało Ci sie pokazać przy dobrych warunkach oświetleniowych i odpowiednim przymknięciu przesłony możemy z kita uzyskać ładne stre zdjęcia
    5. bym nie wrzucał
    pozdrawiam
    5d II | 6d | S14 2.8 | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EXII x2

  9. #9
    Coś już napisał Awatar brunovis
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Silesia
    Wiek
    56
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stabio Zobacz posta
    Dziekuje wszystkim za komentarze. O to wlasnie mi chodzi. Wy sie znacie a ja nie i mam nadzieje, ze bede mogl czerpac z Waszej wiedzy.
    Wiec tak. ISO 400 mialem ustawione recznie bo jakos tak od czasow Zenitha lubilem fotografowac z ta czuloscia. Widze jednak, ze polecacie ISO 200 wiec bede robil wlasnie na takim.
    Koty sa o tyle niewdzieczne, ze ciezko zlapac na nich ostrosc. Mam jeszcze czarna, perska kotke i to juz wogole jest lipa.
    Na dworzu dzisiaj ladne slonce wiec bede probowal zrobic foty stosujac sie do Waszych rad.
    Nikt nie poleca ISO 200 :-D. Ani przesłony F9:-D (zastosowanie wyższego ISO i mniejszej przysłony skróci czas co może uratować zdjęcie). Poczytaj trochę o głębi ostrości wtedy dowiesz się jaka przysłona do jakich celów. Poczytaj też o zależnościach -czasu i przesłony dowiesz się jakie ISO kiedy wykorzystywać. Przykładowy artykuł http://www.fotografuj.pl/Article/Gle...praktyce/id/35
    Są też artykuły o kompozycji zdjęcie 1 - aparat w prawo (a może pionowo ?). Na 3 podobnie tylko w lewo, żeby kotek nie patrzył poza kadr. Na 3 zastosowanie mniejszej przysłony (większego otworu względnego) spowodowało by większe rozmycie tła Wszystko zależy jaki masz zamysł.
    P.S. Model fajny

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    15

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo. Takie konstruktywne komentarze zachecaja do dalszej nauki i prob. Walcze dalej

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •