Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Lowepro Slingshot 100 lub Vanguard Oregon 52

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    43
    Posty
    1 092

    Domyślnie Lowepro Slingshot 100 lub Vanguard Oregon 52

    Jak w tytule. Poszukuje plecaka na sprzet. Obecnie na pokladzie 450D z kitem + 50 1.4 +85 1.8. W planach jakis tele zoomik (zobaczymy na co bedzie mnie stac) i zew lampa.

    Plecak ma miec zastosowanie wycieczkowo-domowe. W domu bedzie w nim zalegal sprzet, na wczasach itp potrzebuje czegos wygodnego i bezpiecznego dla sprzetu. Dodam tylko, ze zastosowanie wycieczkowe to po za wczasami rowniez wyprawy rowerowe.

    Zastanawia mnie jak naprawde w Slingshocie dziala ta opcja wyciaganie sprzetu bez sciagania plecaka z plecow. Na ile to praktyczne i skuteczne?

    Z kolei Vanguard na pewno wiecej pomiesci i z tego co widzialem na jednej focie ma chyba jeszcze kieszen na notebooka. Dodatkowo sprawia wrazenie bardziej pancernego od srodka.

    Ceny oby dwu sa niemal, że identyczne

    Prosilbym o jakies opinie userow tych plecakow jesli takowi tutaj sa.
    Ostatnio edytowane przez Merauder ; 01-12-2008 o 09:46

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    43
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Pomoze ktos w wyborze, bo chce kupic na dniach.
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merauder Zobacz posta
    Jak w tytule. Poszukuje plecaka na sprzet. Obecnie na pokladzie 450D z kitem + 50 1.4 +85 1.8. W planach jakis tele zoomik (zobaczymy na co bedzie mnie stac) i zew lampa.
    do takiego zestawu - sam mam podobny - to polecam slingshota 200 AW - w sklepie przymierzałem wszystkie trzy 100, 200 i 300. 100 jest za mała, to torba praktycznie na aparat i jeden, dwa obiektywy, za to 300 jest wielkości lodówki - za duża. ale sam idź do sklepu i porównaj.

    co do praktyczności samego sposobu wyciągania sprzetu ze slingshota - wg mnie jest bardzo okay, trzeba się przyzwyczaić, ma swoje wady, ale da się z tym żyć i ja polecam
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    43
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    do takiego zestawu - sam mam podobny - to polecam slingshota 200 AW - w sklepie przymierzałem wszystkie trzy 100, 200 i 300. 100 jest za mała, to torba praktycznie na aparat i jeden, dwa obiektywy, za to 300 jest wielkości lodówki - za duża. ale sam idź do sklepu i porównaj.

    co do praktyczności samego sposobu wyciągania sprzetu ze slingshota - wg mnie jest bardzo okay, trzeba się przyzwyczaić, ma swoje wady, ale da się z tym żyć i ja polecam
    Dzieki za odzew. Juz tez sie nad 200-tka slinga zastanawialem, bylem w media i przymierzylem wlasnie owa 200-tke i Oregona. Efekt? Kurcze jakos ciagnie mnie bardziej w strone Vangurda, bo:
    - jest bardziej pancerny
    - jakos duzo kieszeni dodatkowych ma
    - fajnie rozwiazany motyw z oslona przeciwdeszczowa.
    - male gabaryty zewnetrzne, a wnetrze duzo miesci.

    Przymierzalem 200-tke i kurcze wszystko ok tj. faktycznie da sie go fajnie obrocic nie sciagajac itp, ale jakos tak mam mieszane uczucia. Moze tez dlatego, ze jakosc dziwnie mi sie nosi plecak z jednym ramieniem. Musze pokombinowac.
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  5. #5
    Coś już napisał Awatar raaf
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    3 City
    Wiek
    53
    Posty
    63

    Domyślnie

    Używam 200 i jestem zadowolony - w górach nieocenione wyciąganie puszki bez "glebowania" plecaka. Noszę puszkę, 2 szkła, 1 zapięte, osłonę, jakieś duperele ładowarka i tym podobne.

    Jak dla mnie jest bardzo ok.
    350d zagripiony +kit+70-300 APO DG Sigma, 17-50 Tamron +nadal brak umiejętności

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    47
    Posty
    45

    Domyślnie

    Troche minęło od założenia tematu ale dodam coś od siebie jako użytkownika Slingshota 100. Rzeczywiście do środka wchodzi aparat z obiektywem i 2 inne rzeczy (2 obiektywy, obiektyw + lampa). Można jeszcze włożyć dodatkowy obiektyw do górnej oddzielnej kieszeni.
    System noszenia i wyciągania sprzętu jest wg mnie super jeśli ktoś potrzebuje torby do turystyki ale też na co dzień. Po pierwsze nie trzeba jej kłaść żeby coś bezpiecznie wyciągnąć co doskonale sprawdza się w czasie chodzenia i jazdy na rowerze. Ja właśnie kupiłem ją pod rower - ciągłe zsiadanie z roweru, zdejmowanie plecaka, wyciąganie i z powrotem mnie wykańczało :-D
    Teraz staje, przesuwam plecak, wyciągam i focę
    małe-D + eL-ki + nieL-ki + lampka + inne graty

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •