Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Awaria lustra w 40 D

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Arni3698-40D
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    33

    Domyślnie Awaria lustra w 40 D

    Witam
    Mam nieciekawą sytuację z moim C 40D mam go od 4 dni i przestało działac w nim lustro wogule się nie podnosi przy zrobieniu zdjęcia tak jakby podniosło się do połowy opadło ale nie doszło do końca wisi lekko nad zaczepami i jest luźne, czy ktoś z was miał już kiedyś taki przypadek ?? Może wiecie co mógłbym zrobić, albo jaki koszt byłby w serwisie.. problem w tym że gw. jest tylko na USA & Canada
    Canon 40D+BG-E2N | EF 17-40 4L USM|EF 70-200 4L |SpeedLite 580EXII |SanDisk 2 GB| Case Logic SLR4 | to dopiero początek uzależnienia ;D

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    No to gwarancja odpada. Najlepiej zadzwoń na Żytnią, albo jak jesteś z Wawy to podjedź - zrobią za darmo wycenę i będziesz wiedział.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar Arni3698-40D
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    33

    Domyślnie

    no własnie tak będe musiał zrobić tylko zastanawia mnie co jest nie tak bo to naprawde dziwna sytuacja i pierwszy raz coś takiego mi się stało
    Canon 40D+BG-E2N | EF 17-40 4L USM|EF 70-200 4L |SpeedLite 580EXII |SanDisk 2 GB| Case Logic SLR4 | to dopiero początek uzależnienia ;D

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Czyli lustro nie podniosło się do końca i zostało w takiej pozycji po zrobieniu zdjęcia a teraz nie podnosi się wcale? Ja bym stawiał na jakieś uszkodzenie mechaniczne, ale tego raczej bez rozkręcenia puszki nie da się sprawdzić.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar Arni3698-40D
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    33

    Domyślnie

    dziś już wiem co się stało - uszkodzenie układu napędu lustra czy tak jakoś to się nazywa koszt naprawy 370 zł lub jeśli też ktoś woli pełnej wymiany na nową część ok 800 zł przyczyna niestety nieznana....
    Canon 40D+BG-E2N | EF 17-40 4L USM|EF 70-200 4L |SpeedLite 580EXII |SanDisk 2 GB| Case Logic SLR4 | to dopiero początek uzależnienia ;D

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    No to współczuję.

    Wpisz to w wątku o cenach w serwisie na Żytniej
    http://www.canon-board.info/showthread.php?t=17120
    Będzie info dla innych.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •