Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wątek: Minister grzecznych dzieci ...

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Moris
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Alt Tarnowitz
    Wiek
    49
    Posty
    302

    Domyślnie Minister grzecznych dzieci ...

    Nie no ruszyło mnie !! cyt. Interia

    "Szkoła Giertycha tylko dla grzecznych dzieci
    Dla niegrzecznych dzieci zatrzaśnięta brama szkoły. To rzekomo wychowawczy pomysł ministra edukacji Romana Giertycha, który można zobaczyć w wyborczej reklamówce Ligi Polskich Rodzin." ...
    ... Historia jest taka: uczniowie rozrabiają, zakładają nauczycielowi kosz na głowę, rozprowadzają narkotyki. Głos z offu informuje: „Nie zgadzamy się na patologię, przemoc, narkotyki i demoralizację młodzieży w szkołach. Chcemy szkoły nowoczesnej i bezpiecznej ...”

    tego nie da się opisac słowami : lpr.pl/klipy/2006_2.mpg

    O co tu chodzi ;(
    ROMAN GIERTYCH - Minister grzecznych dzieci.
    Niegrzeczne dzieciaki mogą iść na "baje" !!!
    A każde dziecko, które jest przeciwko "naszemu" ministrowi to KOMUNISTA !!

    ... sam mam dziecko co prawda jeszcze bardzo małe ale mój wstyd za ten kraj przekracza wszelkie granice ...

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    11 975

    Domyślnie

    Moris - ale czemu uwazasz, ze to zly pomysl?
    nie chcialbys, zeby Twoje dziecko moglo chodzic do szkol bez terroryzujacego kadre i uczniow elementu?

    przed wojna w Niemczech byly roczniki dzielone wedlug umiejetnosci. najzdolniejsze dzieciaki byly w jednej klasie, sredniaki w drugiej, a najslabsi w trzeciej. OK, segregacja, powiesz. ale w tej sytuacji cienizna nie blokowala tych lepszych, ktorzy mogli sie nauczyc wiecej i lepiej przygotowac do dalszej edukacji. nie, nie chwale w ten sposob III Rzeszy, ale ten pomysl akurat byl znakomity.

    jestem za taka segregacja i przeciw komunistycznemu rownaniu wszystkich. nie jestem za drastycznymi metodami, ale zdecydowanie za jakas forma oddzielania tych dzieciakow, ktore cos chca osiagnac, od narzucajacych wszedzie ton cieniasow do ktorych sie wyrownuje szkoly.

    Romus wali tandetna propagande i jak znam zycie to urodzi jakis kompletny belkot. ale pomysl jakiegos przeciwdzialania elementowi w szkolach jest wart rozwazenia


    daleko nie szukajac: wczorajszy dziennik na wroclawskiej telewizji pokazuje film nagrany jakas komorka/malpka cyfrowa, gdzie jeden uczen nagral drugiego jak na lekcji religii bluzga na nauczyciela i czyms w niego rzuca. do tej pory pol skandalu w tej calej historii. najbardziej skandalizujace dla mnie bylo to, ze film zostal sprzedany prasie przez ucznia ktory go nagral

    ja bym nie chcial, zeby moje dziecko do takiego bagna chodzilo i z takimi gnojami sie zadawalo
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 19-10-2006 o 12:11
    www albo tez flickr

  3. #3
    Początki nałogu Awatar szycho
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    M-bórz
    Wiek
    45
    Posty
    350

    Domyślnie

    No cóż, takiego już mam zwierzchnika Czy się wstydzę jego pomysłów?? Powiem tak: Nie głosowalem na tą opcję. Czasami to mi się nie chce rano wstać , iść do roboty i wprowadzać w życie wymyślone pod "swoich" ustrojstwa, które całkiem niedługo mogą się okazać niezgodne z Konstytucją.
    A co do metod walki z "niegrzeczną" młodzieżą,... to niech się moim skromnym zdaniem wezmą za zapatrzonych w siebie i swoje dzieci rodziców!!
    Ostatnio edytowane przez szycho ; 19-10-2006 o 12:12
    EOS 40D+BG-2N/350D+BGE3; EFS18-55/3,5-5,6 II, C50/1,8, C100/2,8, T28-75/2,8, C100-400IS L, 430EX, DMIII, Lowepro Nova 4 AW/Rover AW II, RUP-43, Sherpa 600R/Phottix KB-1, MARUMI CPL DHG i inne gadżety...
    www.tomaszszyszko.pl

  4. #4
    Coś już napisał Awatar Robin
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    51
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    przed wojna w Niemczech byly roczniki dzielone wedlug umiejetnosci. najzdolniejsze dzieciaki byly w jednej klasie, sredniaki w drugiej, a najslabsi w trzeciej. OK, segregacja, powiesz. ale w tej sytuacji cienizna nie blokowala tych lepszych, ktorzy mogli sie nauczyc wiecej i lepiej przygotowac do dalszej edukacji. nie, nie chwale w ten sposob III Rzeszy, ale ten pomysl akurat byl znakomity.
    A jak Ci powiedzą, że to Twoje dziecko jest niegrzeczne i powinno być w grupie cieniasów?
    5D| 350D+BG-E3| S15-30| T28-75| C85|
    Fotki tutaj: flickr.com/photos/robinfoto i tutaj: plfoto
    "Tylko kisielem spłynie prawda" - ruchoporu.org


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Moris - ale czemu uwazasz, ze to zly pomysl?
    nie chcialbys, zeby Twoje dziecko moglo chodzic do szkol bez terroryzujacego kadre i uczniow elementu?
    Tak, to zły pomysł. Propozycja tylko pozornie wydaje się dobra.
    Po pierwsze: łatwiej naprawić psychikę dziecka, póki jeszcze to możliwe, niż osoby dorosłej. Skierowanie ucznia do takiej szkoły to prosta droga do jego dalszej demoralizacji: jednym słowem to "hodowla" pospolitych przestępców. W takim towarzystwie można zapomnieć o skuteczności jakichkolwiek prób wychowawczych.

    Po drugie: wyobraź sobie, że to np. Twoje dziecko stwarza problemy wychowawcze. Jesteś w stanie zagwarntować, że tak się nigdy nie stanie? Czy chciałbyś, aby trafiło do takiej szkoły-getta? Co więcej, myślisz, że będą Cię pytać o zgodę?

    Po trzecie: cała polityka Giertycha to jeden wielki zamordyzm. Zachowuje się jak policjant, a powinien pamietać, że ma przede wszystkim obowiązek WYCHOWYWAĆ młodzież, nawet tę trudną. Zamiast tego co proponuje? Kamery w szkołach, monitoring, zakazy, ogranicznia itd. Czy taką szkołę da się lubić? Przecież to chore. Ale czego się można spodziewać po kimś takim jak ten pajac?

    Robert
    Ostatnio edytowane przez Rob ; 19-10-2006 o 12:23

  6. #6

    Domyślnie

    Segregacja wg zdolności - pomysł fatalny. Zarówno dla tych słabszych, jak i tych zdolnych. Izoluje ich od życia i realnych sytuacji. Chów cieplarniany do kwadratu. Zwolennicy prawicy - zauważcie, że ultrakonserwatywne szkoły prywatne w np. Zjednoczonym Królestwie mają charakter bezwzględnie egalitarny. Nie tędy droga. A co do nauki, to szkoła dla zdolnego dziecka jest ramą, a nie źródłem.
    Poza tym. rodzice dzieci trudnych są takimi samymi podatnikami, jak i inni. Jak się komuś nie podoba (a pewnie czasem może) egalitarna szkoła publiczna - są szkoły prywatne. Wolna wola, na co przeznaczyć forsę.
    Nie mówię tu o dzieciach mających konflikt z prawem. To jest prawdziwa klęska systemu wychowawczego.
    Ostatnio edytowane przez slawi_3000 ; 19-10-2006 o 12:40

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Moris
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Alt Tarnowitz
    Wiek
    49
    Posty
    302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Moris - ale czemu uwazasz, ze to zly pomysl?
    nie chcialbys, zeby Twoje dziecko moglo chodzic do szkol bez terroryzujacego kadre i uczniow elementu?
    A kto by nie chciał ?? .... pewnie że tak !

    ... i powiedzmy że tak by się stało ... ale co będzie tego następstwem ??

    Dzieci grzeczne chcące coś osiągnąć - do jednej szkoły,
    Dzieci stwarzające problemy wychowawcze - do drugiej.

    ... ok ... i po ukończeniu szkoły te zdolne i które chcą coś osiągnąć frrruu z kraju bo jak nie to te które "traktowane po macoszemu" dobiorą im się do tyłka bo nic innego nie będą potrafiły robić ...

    Myślę, że nie w tym metoda... szkoły specjalne dla dzieci stwarzających problemy, gdzie jeden pacan przed drugim będą się prześcigali na bardziej durne pomysły. IMHO to do niczego dobrego nie doprowadzi, że pozbawi się ich kontaktu i wzorca jaki powinni znajdować u tych co chcą coś osiągnąc.
    Tymbardziej, iż uważam że w 95% przypadków to z natury nie są złe dzieciaki a umieszczanie ich z tymi naprawdę złymi napewno przeciągnie ich na tamtą stronę.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja bym nie chcial, zeby moje dziecko do takiego bagna chodzilo i z takimi gnojami sie zadawalo
    Ja również, a co jeśli ani Twoje ani moje dziecko nie zakwalifikuje się do tzw. elitarnej szkoły ??

  8. #8
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    11 975

    Domyślnie

    chwile, chwile... w sytuacji do ktorej sie odnosilem takie dzielenie odbywalo sie w okolicach 10 lat. to nie jest jeszcze (a przynajmniej nie byl za moich czasow) wiek, kiedy dzieciaki sa kompletnie rozwydrzone, za to sa jeszcze pod jakims wplywem rodzicow, ktorzy moga pomoc mlodemu czlowiekowi dostac sie do klas lepszych.

    po drugie: pisalem wylacznie o wynikach w nauce, nie o problemach wychowawczych z zachowaniem. sa dzieciaki czesto zdolne, ale krnabrne. oczywiscie ze nie da sie zupelnie jednego od drugiego oddzielic, ale pod wartoscia oczekiwana lepsze klasy to lepsze zachowanie, wiec z punktu widzenia szkoly i rodzica warto w nich lokowac lepszych uczniow.

    po trzecie: g...o mnie, mowiac szczerze obchodzi, jak beda wygladaly klasy dla takiego elementu. OK, dzieciaki beda demoralizowane. ale to bedzie w duzym stopniu __na zyczenie__ rodzicow, ktorzy sie do takiego dzieciaka nie przylozyli i nie wychowali go i nie pomogli w nauce, zeby mogl dostac sie do takiej lepszej klasy.
    jestem za hodowaniem przestepcow we wlasnym gronie niz mieszaniem ich z dzieciakami, z ktorych cos moze wyrosnac. dlaczego lepsi maja rownac do gorszych??? dlaczego ton ma narzucac miernota, ktora edukacje najpewniej skonczy na podstawowce i ktora bedzie spedzac zycie na lojeniu browara pod budka.


    moze powiem inaczej: jestem za szkola, ktora nie marnuje pracy wychowawczej rodzicow i nie wystawia dobrego dziecka na narzucajacy ton element z kiepskich rodzin. z checia zobaczylbym dla mojego dziecka szanse nauki w warunkach zachecajacych je do pracy i staran, a nie do rownania do miernoty. po prostu


    EDIT: rozumiem, ze segregacja jaka wspomnialem w wersji drastycznej jest daleka od idealu i dostrzegam jej wady. ale jest to jakis pomysl wyjsciowy do systemu zachecajacego do staran. w wersji w miare elastycznej moze przyniesc korzysci.
    a ze to o czym mowi Romus to pompatyczne nadymania i gromkie okrzyki przykrywajace pustke, to inna bajka...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 19-10-2006 o 12:44
    www albo tez flickr

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Moris - ale czemu uwazasz, ze to zly pomysl?
    nie chcialbys, zeby Twoje dziecko moglo chodzic do szkol bez terroryzujacego kadre i uczniow elementu?
    Wszystko fajnie, tylko, że LPR chyba niespecjalnie ma pomysł na to co zrobić z tym "terroryzującym elementem". To ja podpowiem: równocześnie z budowaniem dla nich "szkół specjalnych", można zacząć od razu budować więzienia. Albo kolonie karne. Albo obozy...

    Żeby nie było: ja sam mam często równie głupie pomysły jak widzę co się dzieje ;-) Ale ja mogę. Minister edukacji - nie.

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    11 975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Wszystko fajnie, tylko, że LPR chyba niespecjalnie ma pomysł na to co zrobić z tym "terroryzującym elementem".
    LPR ma pomysl jak wymachiwujac szabelka i krzyczac glosne slogany trafic do swojego elektoratu. calkiem niezly, bo ten spot dobrze leje wode na mlyn przecietnego sluchacza Radyjka, przekonanego ze kazdy mlodzy czlowiek spoza organizacji przykoscielnych to reinkarnacja szatana...

    oczywiscie mocno upraszczam, ale na pewno nie doszukiwalbym sie w dzialaniach Giertycha rzeczywistego, przemyslanego planu poprawy sytuacji.

    inna kwestia, ze geneza tego problemu sa nie tyle klopoty szkoly, co problemy domu polskiego, gdzie wychowawczo mnostwo dzieci jest po prostu "niedoinwestowane" i gdzie rodzice nie poswiecaja pociechom dostatecznie czasu, zeby je wyprowadzic na ludzi, bo a) stary chleje pod budka lub b) stary zap...rza dniami i nocami na nowe Volvo czy 1D smarka szkola jest tylko po czesci od wychowania. nie naprawi brakow z domu
    www albo tez flickr

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •