Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Canon R8 czy iPhone 15 Pro dla amatora

  1. #21
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 835

    Domyślnie Odp: Canon R8 czy iPhone 15 Pro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Wracając do pierwszego postu myślę, że zadałeś złe pytanie. Ponieważ prawda jest taka, że zdjęcia z aparatu fotograficznego (odpowiednio obrobione) zawsze będą lepsze, niestety fizyka ma swoje ograniczenia. Smartfony nauczyły się je minimalizować ale wystarczy zobaczyć jak to coś wygląda z bliska i bańka pęka.

    Pytanie które powinieneś sobie zadać brzmi: czy będzie mi się chciało, czy będę miał na to środki oraz czas.

    Jeśli tak, kupuj R8, nie zostań z tel.
    W pełni się zgadzam - dobre podsumowanie !

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Canon R8 czy iPhone 15 Pro dla amatora

    Już chyba podjąłem decyzję. Siedziałem cały wieczór i przeglądałem archiwum starych zdjęć, gdzie mam wymieszane zdjęcia robione telefonem i aparatem. Czasem na pierwszy rzut oka nie ma zdecydowanej różnicy w jakości obrazu samego zdjęcia (bez powiększania), ale widać zdecydowaną różnicę w zawartości. Większość zdjęć z aparatu jest w jakiś sposób przemyślana, większość zdjęć z telefonu to pstryknięcia, aby zrobić szybką pamiątkę. Chyba po prostu inaczej podchodzę do zdjęcia trzymając aparat, a inaczej wyjmując telefon z kieszeni.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 423

    Domyślnie Odp: Canon R8 czy iPhone 15 Pro dla amatora

    Mam wrażenie, że kolega oczekuje zachęty aby kupić nowy aparat a tu szok i niedowierzanie. Forumowicze, którzy nie tak dawno żywcem zjedli innego forumowicza który ośmielił się fotografować smartfonem firmy Samsung teraz są bardzo powściągliwi w swoich wypowiedziach

  4. #24
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 835

    Domyślnie Odp: Canon R8 czy iPhone 15 Pro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez madwolf Zobacz posta
    Już chyba podjąłem decyzję. Siedziałem cały wieczór i przeglądałem archiwum starych zdjęć, gdzie mam wymieszane zdjęcia robione telefonem i aparatem. Czasem na pierwszy rzut oka nie ma zdecydowanej różnicy w jakości obrazu samego zdjęcia (bez powiększania), ale widać zdecydowaną różnicę w zawartości. Większość zdjęć z aparatu jest w jakiś sposób przemyślana, większość zdjęć z telefonu to pstryknięcia, aby zrobić szybką pamiątkę. Chyba po prostu inaczej podchodzę do zdjęcia trzymając aparat, a inaczej wyjmując telefon z kieszeni.
    Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby smartfonem takie same przemyślane kadry robić, no sorry

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Canon R8 czy iPhone 15 Pro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Mam wrażenie, że kolega oczekuje zachęty aby kupić nowy aparat a tu szok i niedowierzanie. Forumowicze, którzy nie tak dawno żywcem zjedli innego forumowicza który ośmielił się fotografować smartfonem firmy Samsung teraz są bardzo powściągliwi w swoich wypowiedziach
    Ha, rozgryzłeś mnie!

    Cytat Zamieszczone przez Bangi
    Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby smartfonem takie same przemyślane kadry robić, no sorry
    Niby tak. Ale chyba psychicznie inaczej do tego podchodzę. Biorę aparat, włącza się tryb fotograf. Skoro już to noszę ze sobą to chce się postarać, żeby miało to jakiś sens.
    Choć 80D, który posiadam, w pełni pewnie dla moich potrzeb wystarczy. Chęć R8 to już pewnie czysto moja natura gadżeciarza i chęć posiadania nowej zabawki...

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 375

    Domyślnie Odp: Canon R8 czy iPhone 15 Pro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Mam wrażenie, że kolega oczekuje zachęty aby kupić nowy aparat a tu szok i niedowierzanie. Forumowicze, którzy nie tak dawno żywcem zjedli innego forumowicza który ośmielił się fotografować smartfonem firmy Samsung teraz są bardzo powściągliwi w swoich wypowiedziach
    bo to ustawka iphonowa jest

    swoją drogą ogladałem film reklamowy z najnowszego iphona nie znam się na filmowaniu tak jak bym się znać chciał ale chciałbym zobaczyć backstage z tego filmowania

    https://petapixel.com/2024/09/13/the...iphone-16-pro/

    tyle dymu że pewnie kamera super 8 by nakręciła podobne ale może jednak nie
    EOS 3, 5D, R5

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Canon R8 czy iPhone 15 Pro dla amatora

    Jaka ustawka?
    A w załączonym przez Ciebie linku na dole jest też backstage z filmowania…

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 375

    Domyślnie Odp: Canon R8 czy iPhone 15 Pro dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez madwolf Zobacz posta
    Jaka ustawka?
    A w załączonym przez Ciebie linku na dole jest też backstage z filmowania…
    o dzięki nie zauważyłem - spodziewałem się więcej gratów dookoła tego iphona
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 17-09-2024 o 17:55
    EOS 3, 5D, R5

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 504

    Domyślnie Odp: Canon R8 czy iPhone 15 Pro dla amatora

    Dobra reklama to podstawa sukcesu. Widać że Apple kasy nie żałuje na promocję nowego modelu. Parafrazują pewną wypowiedz znanego polskiego polityka "Dobry fotograf to i smartfonem teledysk nakręci". Co nie zmienia postaci rzeczy że lepiej filmy kręcić profesjonalnymi kamerami.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 059

    Domyślnie Odp: Canon R8 czy iPhone 15 Pro dla amatora

    Co to za afera z oszukanymi pixelami w tym nowym iphonie?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •