Strona 34 z 34 PierwszyPierwszy ... 24323334
Pokaż wyniki od 331 do 338 z 338

Wątek: Canon EOS R5 Mark II

  1. #331
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 014

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    DLa mnie R5/R5mk2 na wyprawy w góry to już za dużo. Dalej przemiło wspominam format Sony A6xxx - to był dopiero doskonały aparat do podróżowania.
    Ale co kto lubi - ja w plecaku w góry wolę mieć miejsce na inne rzeczy niż tylko aparat.
    ja wole dodatkowy obiektyw niz te inne rzeczy

    a tak serio... jestem z tych, co gorskie tygodniowki (rowniez z targaniem ciuchow na zmiane na kilka dni) obracaja 5D4 i dwojka/trojka elzbiet. i placze, ze mozna bylo 24/1.4 do astro dopakowac (no bo statyw przeciez tez idzie) a do niektorych bokiehow to jeszcze 85/1.8 by sie chcialo miec i gdzieindziej tez Tamrona 35/1.8 bym jeszcze wykorzystal...

    przy czym oczywiscie nic z tych rzeczy nie jest niezbedne - jakbym R10 z dwoma zoomami zabral to tez bym 95% szans obrocil, tyle co szumu troche by wiecej bylo
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; Dzisiaj o 09:53
    www albo tez flickr

  2. #332
    Bywalec Awatar Marek Kowal
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    58
    Posty
    171

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    Historii o "obrazku" nigdy nie zrozumiem. Ale pewnie to dlatego, że jestem fizykiem a nie artystą ;-)

    p,paw[/QUOTE]

    ... a to prosta historia, jako nie fizyk, nie artysta, a praktyk obrazek interpretuję jako surowy efekt naciśnięcia przycisku migawki, jego ostrość, szum, kontrast i barwę oraz łatwość postprodukcji, od czasów 5D, coś podobnego uzyskiwałem właśnie w R6, bliski mojemu ideałowi "obrazka" było a właściwie i jest "produkt" z 1Dx.

  3. #333
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 118

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez Marek Kowal Zobacz posta
    Historii o "obrazku" nigdy nie zrozumiem. Ale pewnie to dlatego, że jestem fizykiem a nie artystą ;-)
    p,paw
    ... a to prosta historia, jako nie fizyk, nie artysta, a praktyk obrazek interpretuję jako surowy efekt naciśnięcia przycisku migawki, jego ostrość, szum, kontrast i barwę oraz łatwość postprodukcji, od czasów 5D, coś podobnego uzyskiwałem właśnie w R6, bliski mojemu ideałowi "obrazka" było a właściwie i jest "produkt" z 1Dx.

    Czyli chodzi o OOB JPG

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; Dzisiaj o 09:55
    https://pawel.online | R5mk2 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Recenzja R5mk2 | AirPower 2024

  4. #334
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 192

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jakbym R10 z dwoma zoomami zabral to tez bym 95% szans obrocil, tyle co szumu troche by wiecej bylo
    A niby skąd ten szum, jak statyw i tak targasz
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #335
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 118

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    No u mnie, obecnie zestaw w góry to: R5m2, RF 70-200 f/4 i RF 14-35 f/4. Pokrywa w zasadzie wszystkie potrzeby i generalnie rzecz biorąc zostawia miejsce na "inne rzeczy". Za dwa tygodnie Bieszczady, więc w końcu będę mógł trochę poużywać mechanicznej migawki ;-)

    p,paw
    https://pawel.online | R5mk2 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Recenzja R5mk2 | AirPower 2024

  6. #336
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 014

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    A niby skąd ten szum, jak statyw i tak targasz
    statyw na nocne zdjecia. w dzien nie ma czasu wyciagac, peleton nap* byle do schroniska i nie patrzy wstecz.


    ja sie czasem w ogole zastanawiam po co ludzie leza w gory. niektorzy maja tak, ze musza odfajkowac najwyzsza gore w okolicy ("moja byla najdluzsza") - no i to troche rozumiem. instynkt zdobywania trofeum, najczesciej tytulem jakis problemow z rodzicami i potrzeba poczucia sie zobaczonym i docenionym za osiagniecia. OK.

    ale inni...? cwalowac byle szybciej nawet nie dajac sobie czasu poogladac co jest dookola??? i potem takowi w schronisku pomiedzy 7 a 8 browarem rozsylaja instafame jak to ciesza sie zyciem w naturze, z dala od cywilizacji? WTF?

    dawniej doprowadzalem malzonke do desperacji odmowa cwalowania tak dlugo jak tylko pory wydawania posilkow pozwalaja (a czasem dluzej). teraz sie nauczyla. ja sobie foce, ona sobie oglada i smarkfoci i wykorzystujemy czas w naturze na maksa. a ze czlowiek z Holandii to i deszcz nie boli
    www albo tez flickr

  7. #337
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 284

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    ja też nie wiem po co ludzie łażą w góry
    tak dla porównania - podczas poprzedniej wycieczki na Litworowy Staw i Małą Wysoką przez weekend minąłem na szlaku ok 100-120 ludzi. W ostatni weekend gdy polazłem szukać świszczów 100 ludzi minąłem zanim doszedłem do Wodogrzmotów Mickiewicza. Co się działo w schr. 5 stawów już nawet nie powiem. Albo powiem. Od godz. 18tej do godz. 21wszej siedziałem na schodkach suszarni czekając czy cokolwiek będzie miejsce na podłodze na nocleg, w międzyczasie w kolejce pod prysznic. Miejsca o 21wszej nie było. Wyszedłem na zewnątrz, a tam masa miejsca. Rozwaliłem się z materacem na ławie, zapakowałem w polar, czapkę i śpiwór i na świeżym powietrzu w ciszy poszedłem spać. A w środku ludzie spali na każdym schodku, każdym parapecie, i nawet jeden macher rozwiesił hamak W niedzielę na trasach było już jakieś 10x mniej ludzi.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | RF 400 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #338
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 045

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Jeżeli mnie pamięć nie myli (sprawdziłem kilka manuali) to mamy 3 generacje (pomijam R i RP):
    ps. wydaje mi się, że w pierwszej generacji była jakaś zmiana po drodze, ale nie umiem doszukać się tego w manualach ;-)
    p,paw
    Ta zmiana to moim zdaniem był firmware 1.5.0 dla R5 gdzie podrasowano AF.

    Tak poza tematem to kiedyś podobna zmiana była z EOS 1DX, gdzie z okazji nowego firmware Canon wydał osobną broszurę o nowej pracy AF oraz opublikował nową instrukcję obsługi aparatu.
    R3 + RF85L

Strona 34 z 34 PierwszyPierwszy ... 24323334

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •