Strona 32 z 32 PierwszyPierwszy ... 22303132
Pokaż wyniki od 311 do 318 z 318

Wątek: Canon EOS R5 Mark II

  1. #311
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 111

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez sal Zobacz posta
    A bufor w R5mk2 nie działa tak jak w R6mk2?
    Czyli opróżniasz bufor na kartę, ale w tym czasie nie możesz zrobić ani jednego zdjęcia...
    Ale to że w R6mk2 jest tak, ze jak bufor zapełni się do końca to z kolejnym zdjęciem trzeba czekać aż będzie zupełnie pusty? Niemożliwe...

    p,paw
    https://pawel.online | R5mk2 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Recenzja R5mk2 | AirPower 2024

  2. #312
    Pełne uzależnienie Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    1 004

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Ale to że w R6mk2 jest tak, ze jak bufor zapełni się do końca to z kolejnym zdjęciem trzeba czekać aż będzie zupełnie pusty? Niemożliwe...
    Chodzi o pre-capture - w R6mk2 to działa tak że jak wybierzesz to, nie możesz zrobić zdjęcia aż do zrzucenia całego pre-capture na kartę.
    Ale ze zwykłym buforem też jest słabo - po zapchaniu, nie mogłem zapisywać przez ponad 20 sekund aż bufor się częściowo opróżni - ale przez te 20 sekund się pokazywała 0 dostępność bufora.
    Przy UHS-II ten czas się skraca o połowę, ale nadal...
    A jak jest w R5/R5mk2?
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  3. #313
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 111

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez sal Zobacz posta
    Chodzi o pre-capture - w R6mk2 to działa tak że jak wybierzesz to, nie możesz zrobić zdjęcia aż do zrzucenia całego pre-capture na kartę.
    Ale ze zwykłym buforem też jest słabo - po zapchaniu, nie mogłem zapisywać przez ponad 20 sekund aż bufor się częściowo opróżni - ale przez te 20 sekund się pokazywała 0 dostępność bufora.
    Przy UHS-II ten czas się skraca o połowę, ale nadal...
    A jak jest w R5/R5mk2?
    Co prawda używam CFExpress, gdzie zapis jest wielokrotnie szybszy niż na SD (nawet UHS-II) to jednak w mk2 (i wydaje mi się, że w R5 też) działa to tak że jak tylko jest miejsce w buforze to możesz zrobić kolejną klatkę. W prcecapture również - po wciśnięciu spustu bufor jest "mniejszy" o te 0.5sek zdjęć ale nadal można do niego wrzucać kolejne a równocześnie są one zrzucane na kartę.

    p,paw
    https://pawel.online | R5mk2 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Recenzja R5mk2 | AirPower 2024

  4. #314
    Pełne uzależnienie Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    1 004

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Co prawda używam CFExpress, gdzie zapis jest wielokrotnie szybszy niż na SD (nawet UHS-II) to jednak w mk2 (i wydaje mi się, że w R5 też) działa to tak że jak tylko jest miejsce w buforze to możesz zrobić kolejną klatkę. W prcecapture również - po wciśnięciu spustu bufor jest "mniejszy" o te 0.5sek zdjęć ale nadal można do niego wrzucać kolejne a równocześnie są one zrzucane na kartę.
    Poszukam zaraz fragmentów na YT które o tym mówiły w R6mk2.
    Zresztą spróbuję popołudniu zrobić samemu test...

    Co do buforu - problem polega na tym że przy zapchaniu bufora w R6mk2 jest coś takiego że przez kilkanaście/kilkadziesiąt sekund (w zależności od karty UHS-II/UHS-I), bufor pokazuje 0 i nie możesz zrobić żadnego zdjęcia, pomimo że w trakcie tych sekund trwa zapisywanie na kartę.
    Dopiero po tym czasie dostępność bufora rośnie bardzo szybko (o 12-14 zdjęć co pół sekundy), zamiast zwalniać się stopniowo w czasie zapisywania na kartę...
    Ugryzło mnie to w tyłek w sobotę przy foceniu skoku spadochronowego syna, gdzie zużyłem cały bufor na podejście do lądowania, a potem przy właściwym touchdownie nie mogłem zrobić ani jednego zdjęcia.
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  5. #315
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 279

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    zdarzyło mi się to przez 3 lata na palcach jednej ręki
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | RF 400 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #316
    Pełne uzależnienie Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    1 004

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    zdarzyło mi się to przez 3 lata na palcach jednej ręki
    Ale na R6 nie masz 40fps
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  7. #317
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 279

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    po wuja tyle, 20 wystarczy, potem i tak trzeba to przeglądać
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | RF 400 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #318
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 044

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    w telegraficznym skrócie to - cytując klasyka "a skoro nie widać różnicy.."
    Spodziewałem się, że w R5mk2 będzie w końcu krzyżowy AF, oraz podwójny slot na karty CFExpress. To by mnie przekonało jako upgrade z R5 ale w obu kwestiach zmian jednak nie ma.
    Po pojawieniu się specyfikacji pierwsza opcja co mnie kusiła w R5mk2 to precapture. Niestety przez jej słabą konfigurowalność skutkująca pękatym workiem nadmiarowych zdjęć pewnie bym jej nie używał.
    Druga opcja - sterowanie okiem, którego mi brakuje od czasu EOS50E jest też w R3, który obecnie w promocjach jest sporo tańszy od R5mk2.
    Oczywiście jak to Canon wszystkie te pożądane opcje umieścił w topowym R1 oczywiście w topowej cenie .
    Jared Polin ogólnie ośmieszył R1 nazywając go "R3mk2" co doskonale odzwierciedla stan rzeczy, że Canon się nie postarał w stosunku do konkurencji.
    W tej sytuacji przychylnym okiem spojrzałem na R3, szczególnie, że zintegrowany grip pionowy mi pasuje, a mniejsza rozdzielczość ma swoje zalety.
    Spokojnie poczekam na R5mk3, ewentualnie aż stanieje R1 o połowę.
    Tymczasem R5 pozostawiam jako zapasowy oraz na wyprawy i foto studyjne.

    PS: Promocje do 30 września są takie, że nawet rozważałem zakup jako zapasowego body drugiego R5, bo targanie starej lustrzanki z drugą szklarnią (EF) było uciążliwe.
    R3 + RF85L

Strona 32 z 32 PierwszyPierwszy ... 22303132

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •