Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: RATUNKU! KTO ZROBI SZYBKO I DOBRZE? error #1 brak polaczenia aparatu z obiektywem

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Muzkol
    Posty
    148

    Domyślnie RATUNKU! KTO ZROBI SZYBKO I DOBRZE? error #1 brak polaczenia aparatu z obiektywem

    pacjent ef 24-104 elka
    za dwa tygodnie wybieram sie w twz. ruskie pizdu na dwa miecha, a wczoraj zaczelo mi wyskakiwac jw.
    styki porysowane, fakt - obiektyw ma swoje lata.
    raz styka.
    raz nie styka.
    czesciej nie styka.
    bywa, ze musze resetowac po 3-4 razy z rzedu, odkrecac i przykrecac szklo, itp ceregiele.

    gdzie to oddac, zeby mi jeszcze zdazyli zrobic i to zrobic porzadnie?
    pzdr -
    mazeno

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 679

    Domyślnie Odp: RATUNKU! KTO ZROBI SZYBKO I DOBRZE? error #1 brak polaczenia aparatu z obiektywe

    Cytat Zamieszczone przez mazeno Zobacz posta
    pacjent ef 24-104 elka
    za dwa tygodnie wybieram sie w twz. ruskie pizdu na dwa miecha, a wczoraj zaczelo mi wyskakiwac jw.
    styki porysowane, fakt - obiektyw ma swoje lata.
    raz styka.
    raz nie styka.
    czesciej nie styka.
    bywa, ze musze resetowac po 3-4 razy z rzedu, odkrecac i przykrecac szklo, itp ceregiele.

    gdzie to oddac, zeby mi jeszcze zdazyli zrobic i to zrobic porzadnie?
    Kupić drugie, stare oddać do naprawy, a na końcu jedno sprzedać z zyskiem
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 261

    Domyślnie Odp: RATUNKU! KTO ZROBI SZYBKO I DOBRZE? error #1 brak polaczenia aparatu z obiektywe

    Gdzie to oddać żeby zrobili porządnie? To może napisz gdzie ci blisko, żeby oddać.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 528

    Domyślnie Odp: RATUNKU! KTO ZROBI SZYBKO I DOBRZE? error #1 brak polaczenia aparatu z obiektywe

    To flex padł zapewne. Ja ponad rok temu robiłem swój w fotoserwisie w Krakowie i nie narzekam. Jeśli to flex to prosta naprawa i większość serwisów ogarnie.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 329

    Domyślnie Odp: RATUNKU! KTO ZROBI SZYBKO I DOBRZE? error #1 brak polaczenia aparatu z obiektywe

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    To flex padł zapewne. Ja ponad rok temu robiłem swój w fotoserwisie w Krakowie i nie narzekam. Jeśli to flex to prosta naprawa i większość serwisów ogarnie.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Muzkol
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: RATUNKU! KTO ZROBI SZYBKO I DOBRZE? error #1 brak polaczenia aparatu z obiektywe

    nie wiem ile w tym prawdy, ale ostatnimi czasy slyszalem, ze na zapolskiej jada na opinii ze starych czasow i niekoniecznie znaczy to, ze tak tez robia.
    ale sprobuje.
    to raczej nie flex tylko same styki, bo nawet wygladaja zle.

    do samodzielnej naprawy to ja sie nie nadaje, ja to jestem od siekiery, a nie od mikrosrubcykow
    pzdr -
    mazeno

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 528

    Domyślnie Odp: RATUNKU! KTO ZROBI SZYBKO I DOBRZE? error #1 brak polaczenia aparatu z obiektywe

    Cytat Zamieszczone przez mazeno Zobacz posta
    nie wiem ile w tym prawdy, ale ostatnimi czasy slyszalem, ze na zapolskiej jada na opinii ze starych czasow i niekoniecznie znaczy to, ze tak tez robia.
    ale sprobuje.
    to raczej nie flex tylko same styki, bo nawet wygladaja zle.

    do samodzielnej naprawy to ja sie nie nadaje, ja to jestem od siekiery, a nie od mikrosrubcykow
    Moja naprawa była 18 października 2022, zrobili szybko, obiektyw działa ok do tej pory. Jak z nimi teraz to nie wiem. Nie wiem jakbyś musiał mieć uszkodzone styki aby były takie efekty ale jeśli to złącze to będzie lutowanie (na żytniej wymienią pewnie całą płytkę). Możesz jeszcze na Żytniej ale tam zapłacisz dużo więcej plus nie wiem czy ten obiektyw jeszcze jest serwisowalny bo zdaje się w lipcu wygasa jego żywot.

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 832

    Domyślnie Odp: RATUNKU! KTO ZROBI SZYBKO I DOBRZE? error #1 brak polaczenia aparatu z obiektywe

    Zerknij tu - podtrzymuję

    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1446384

    na FB mają profile, zawsze można tam napisać.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 16-07-2024 o 12:01

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Muzkol
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: RATUNKU! KTO ZROBI SZYBKO I DOBRZE? error #1 brak polaczenia aparatu z obiektywe

    co do tych opinii to podejrzewam, ze kwestia jest w tym, ze dawniej na czackich robil to starszy pan i robil analogi - a wiadomo, wszystko co stare, to z reguly swietnie dziala, od specjalistow po stare aparaty, pralki czy samochody. teraz rzeczy sie nie naprawia, tylko wymienia, u mechanikow samochodowych zreszta jest podobnie, to juz nie mechanicy, tylko wymieniacze. a ze jakosc tych czesci bywa, ze pozostawia wiele do zyczenia, to pewnie przeklada sie to na odbior jakosci serwisowania.
    ale co zrobic, trza ratowac.

    bangi - jak wyzej. nigdy nie narzekalem na serwis na czackich, zawsze bylem zadowolony. fakt, ze nie naprawialem nic, nie bylo potrzeby, tylko czyscilem aparat po kazdym wyjezdzie w czarna dupe. a starszy pan zawsze pytal czy trzymalem aparat w piaskownicy, hehe.

    fb?
    a co to za hawno?
    nie uzywam.
    Ostatnio edytowane przez mazeno ; 16-07-2024 o 12:05
    pzdr -
    mazeno

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 319

    Domyślnie Odp: RATUNKU! KTO ZROBI SZYBKO I DOBRZE? error #1 brak polaczenia aparatu z obiektywe

    Ale trafiłeś - zdaje się dokładnie dzisiaj (albo jakoś tak) Canon ostatecznie zakończył wsparcie dla EF 24-105L (v1). Tydzień temu jak dzwoniłem na Żytnią, to mówili, że mają jakiś tam zapas części u siebie (pewnie głównie flexy) i będą nadal serwisować, ale nie wiedzą jak długo.

    Natomiast tam to tylko w ostateczności - imho najlepiej dobry lokalny serwis foto, podjechać, pogadać, załatwić termin 'poza koleją' - te obiektywy to nie jest jakiś rocket-science - sam kilka dni temu rozkręciłem i naprawiłem swój stary EF 50 f/1.4 USM - AF nie działał, a teraz działa lepiej niż nowy.

    Miasto? W Poznaniu poleciłbym, choć sam (odpukać) nie korzystałem: https://www.aparatserwis.pl/
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •