Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Mały / miniaturowy statyw

  1. #1
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    54
    Posty
    309

    Domyślnie Mały / miniaturowy statyw

    Szanowni,

    poczytałam wątki o statywach, ale tego, o co mi chodzi, nie mogę znaleźć.

    Mam statyw Hama (amatorski, jak cała moja fotografia, ale w miarę solidny, na moje potrzeby wystarcza).

    ALE.

    We wrześniu najprawdopodobniej jadę na 8 dni na Sardynię. Biorę oczywiście aparat, chciałbym wziąć statyw (także do fotografii gwiazd…) - problem polega na tym, że lecę Ryanairem, mam limit 20 kg bagażu i w tych 20 kg muszę (poza ciuchami na te kilka dni) zmieścić namiot (mały, ale jednak), śpiwór i jeszcze kilka drobiazgów.

    Obawiam się, że mój statyw (który jest jednak spory i dość masywny) już mi się w tym limicie nie zmieści.

    Doradźcie mi jakiś mały / mini statyw - taki, którego oczywiście nie będę używał w trudnych warunkach czy przy wietrze, nie wymagam super stabilności etc. Chodzi mi o to, że jak będę sobie siedział na campingu w górach, w spokojną i bezwietrzną noc, to żebym mógł ustawić aparat na statywie, żeby zrobić zdjęcie gwiazd nad górami z czasem rzędu 30 sekund…

    Czyli: mały, lekki, miniaturowy (i nie kosztujący milionów).

    A może ktoś z Was ma coś takiego i zechciałby na te kilka dni we wrześniu pożyczyć…?
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 679

    Domyślnie Odp: Mały / miniaturowy statyw

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Szanowni,

    poczytałam wątki o statywach, ale tego, o co mi chodzi, nie mogę znaleźć.

    Mam statyw Hama (amatorski, jak cała moja fotografia, ale w miarę solidny, na moje potrzeby wystarcza).

    ALE.

    We wrześniu najprawdopodobniej jadę na 8 dni na Sardynię. Biorę oczywiście aparat, chciałbym wziąć statyw (także do fotografii gwiazd…) - problem polega na tym, że lecę Ryanairem, mam limit 20 kg bagażu i w tych 20 kg muszę (poza ciuchami na te kilka dni) zmieścić namiot (mały, ale jednak), śpiwór i jeszcze kilka drobiazgów.

    Obawiam się, że mój statyw (który jest jednak spory i dość masywny) już mi się w tym limicie nie zmieści.

    Doradźcie mi jakiś mały / mini statyw - taki, którego oczywiście nie będę używał w trudnych warunkach czy przy wietrze, nie wymagam super stabilności etc. Chodzi mi o to, że jak będę sobie siedział na campingu w górach, w spokojną i bezwietrzną noc, to żebym mógł ustawić aparat na statywie, żeby zrobić zdjęcie gwiazd nad górami z czasem rzędu 30 sekund…

    Czyli: mały, lekki, miniaturowy (i nie kosztujący milionów).

    A może ktoś z Was ma coś takiego i zechciałby na te kilka dni we wrześniu pożyczyć…?
    Skąd jesteś?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    54
    Posty
    309

    Domyślnie Odp: Mały / miniaturowy statyw

    Okolice Warszawy…?
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 679

    Domyślnie Odp: Mały / miniaturowy statyw

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Okolice Warszawy…?
    A bywasz w Lublinie? Mógłbym Ci pożyczyć Velbon Ultra Maxi F.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 258

    Domyślnie Odp: Mały / miniaturowy statyw

    Jeśli bywasz w okolicach Katowic to mogę Ci pomóc

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #6
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    54
    Posty
    309

    Domyślnie Odp: Mały / miniaturowy statyw

    @atsf Lublin normalnie mi w żadną stronę nie po drodze, ale jest dopiero początek lipca - jakby się okazało, że będę w tych okolicach, to pozwolę się odezwać.
    @jan pawlak Katowice prędzej, ale na razie też nie wiem… Ale gdybym, to - jak wyżej :-)

    Dzięki serdeczne, jakby była szansa, to się odezwę.
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 319

    Domyślnie Odp: Mały / miniaturowy statyw

    A bywasz w okolicach Poznania?

    Kiedyś (dawno temu) też szukałem małego statywu podróżnego i wyszło mi wtedy, że najmniejszy po złożeniu jest Manfrotto Element Traveller - ma tylko 32,5 cm (po rozstawieniu 143 cm wysokości).
    Waży 1,15 kg (ale można zdemontować kolumnę centralną i zostawić w domu - będzie wtedy co prawda niższy i nie da się złożyć do końca, ale będzie lżejszy i nadal będzie działać).
    Jest też wersja carbon, ale była chyba 2x droższa, a niewiele lżejsza (1,09 kg) - przy tak krótkich rurkach zysk z karbonu jest niewielki (cała reszta ajzoli zostaje taka sama).

    Taka wielkość (32,5 cm) pozwala podpiąć go poziomo pod plecakiem i statyw nie wystaje na boki (!) albo wsadzić w boczną kieszeń plecaka (taką na butelkę wody 1L) albo podpiąć pod torbą typu sling 6L.
    Zdaje się ten rozmiar nawet dziś jest trudny do osiągnięcia dla dużo droższych statywów podróżnych (np. Peak Design: 39.1 cm i 1.25 kg), ale dokładnie nie wiem - po zakupie już nie sprawdzałem.

    Oczywiście ze stabilnością na pełnym wyciągu jest tak sobie, ale jak się nie wszystko rozciągnie to tragedii nie ma - zawsze to Frotka jednak jest.

    Na amazonie obecnie widzę w cenie 509,99 zł czerwony albo 459,00 zł za czarny:
    https://www.amazon.pl/gp/product/B073518HTP
    https://www.amazon.pl/Manfrotto-Elem.../dp/B0734ZVCST
    U nas w sklepach też są.
    https://fotoforma.pl/manfrotto-mkeles5bk-bh-statyw-element-traveller-small-czarny

    Pamiętaj też, że przy takim ograniczeniu wagowym nie musisz brać pełnego statywu - może wystarczy jakiś monopod z nóżkami (np. iFootage Cobra) albo jakaś elastyczna gorilla albo inne śruby/imadła/podpórki.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 832

    Domyślnie Odp: Mały / miniaturowy statyw

    A ten wątek przeglądałeś?
    https://www.canon-board.info/threads...023?highlight=

    Ja dla mnie ten maluch Manfrotto jest super - dziś dźwignął R (z gripem) + RF 100-500
    Przykręcony oczywiście do mocowania szkła.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 258

    Domyślnie Odp: Mały / miniaturowy statyw

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Szanowni,

    poczytałam wątki o statywach, ale tego, o co mi chodzi, nie mogę znaleźć.

    Mam statyw Hama (amatorski, jak cała moja fotografia, ale w miarę solidny, na moje potrzeby wystarcza).

    ALE.

    We wrześniu najprawdopodobniej jadę na 8 dni na Sardynię. Biorę oczywiście aparat, chciałbym wziąć statyw (także do fotografii gwiazd…) - problem polega na tym, że lecę Ryanairem, mam limit 20 kg bagażu i w tych 20 kg muszę (poza ciuchami na te kilka dni) zmieścić namiot (mały, ale jednak), śpiwór i jeszcze kilka drobiazgów.

    Obawiam się, że mój statyw (który jest jednak spory i dość masywny) już mi się w tym limicie nie zmieści.

    Doradźcie mi jakiś mały / mini statyw - taki, którego oczywiście nie będę używał w trudnych warunkach czy przy wietrze, nie wymagam super stabilności etc. Chodzi mi o to, że jak będę sobie siedział na campingu w górach, w spokojną i bezwietrzną noc, to żebym mógł ustawić aparat na statywie, żeby zrobić zdjęcie gwiazd nad górami z czasem rzędu 30 sekund…

    Czyli: mały, lekki, miniaturowy (i nie kosztujący milionów).

    A może ktoś z Was ma coś takiego i zechciałby na te kilka dni we wrześniu pożyczyć…?
    Jest też mozliwość położenia i wpasowania/wbicia aparatu w np. plecak/kurtkę/złozony spiwór leżące na pniaku, kamieniu itd. Stosowałem z sukcesem gdy byłem bez statywu
    To bywa lepsze od "chwiejnego" statywu gdy np. wieje

    Widziałem też mocowanie gumami do walizki.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-07-2024 o 22:25
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #10
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 832

    Domyślnie Odp: Mały / miniaturowy statyw

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jest też mozliwość położenia i wpasowania/wbicia aparatu w np. plecak/kurtkę/złozony spiwór leżące na pniaku, kamieniu itd. Stosowałem z sukcesem gdy byłem bez statywu
    To bywa lepsze od "chwiejnego" statywu gdy np. wieje

    Widziałem też mocowanie gumami do walizki.

    jp
    I jeszcze trytytki

    A tak poważanie to też mi się zdarzało robić jak Jan opisał
    Kiedyś nawet za statyw zrobił dach samochodu - dzięki czemu udało mi się zrobić to zdjęcie
    https://lotnictwo.net.pl/gallery/pho...to-659090.html
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 07-07-2024 o 22:50

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •