Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

  1. #1
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    571

    Domyślnie Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Canon właśnie wypuścił aktualizację do pięciu aparatów: R6 markII, R8, R7, R10 i R50. Dla tych którzy nie widzili, przypominam mój film o tym jak ważne jest aktualizowanie aparatów i w jaki sposób zrobić to bezpiecznie.



    Lista wersji aktualizacji

    EOS R6 Mark II firmware ver. 1. 4. 0
    EOS R8 firmware ver. 1. 3. 0
    EOS R7 firmware ver. 1. 5. 0
    EOS R10 firmware ver. 1. 5. 0
    EOS R50 firmware ver. 1. 2. 0
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  2. #2
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    329

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Canon właśnie wypuścił aktualizację do pięciu aparatów: R6 markII, R8, R7, R10 i R50. Dla tych którzy nie widzili, przypominam mój film o tym jak ważne jest aktualizowanie aparatów i w jaki sposób zrobić to bezpiecznie.

    https://www.youtube.com/watch?v=kERSXzJQuv8

    Lista wersji aktualizacji

    EOS R6 Mark II firmware ver. 1. 4. 0
    EOS R8 firmware ver. 1. 3. 0
    EOS R7 firmware ver. 1. 5. 0
    EOS R10 firmware ver. 1. 5. 0
    EOS R50 firmware ver. 1. 2. 0
    a gwarantujesz że mi samyang RF 85/1.4 z R62 po aktualizacji będzie działał?

  3. #3
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    571

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    a gwarantujesz że mi samyang RF 85/1.4 z R62 po aktualizacji będzie działał?
    Czemu miałbym to gwarantować?
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  4. #4
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    828

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Czemu miałbym to gwarantować?
    Jak robisz jutuby to musisz

  5. #5
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    571

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    No spoko, po prostu jak ktoś kupuje szkła producentów którzy kradną patenty firm trzecich to niech się sami martwią czy potem ich zabawki będą dalej działać. Jego stres jest wliczony w niska cenę zakupu. Smacznego
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    471

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    No spoko, po prostu jak ktoś kupuje szkła producentów którzy kradną patenty firm trzecich to niech się sami martwią czy potem ich zabawki będą dalej działać. Jego stres jest wliczony w niska cenę zakupu. Smacznego
    Czyli taka kara za paserstwo.

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    No spoko, po prostu jak ktoś kupuje szkła producentów którzy kradną patenty firm trzecich to niech się sami martwią czy potem ich zabawki będą dalej działać. Jego stres jest wliczony w niska cenę zakupu. Smacznego
    Wybacz ale to jakieś gruba paranoja. Skąd ja jako klient mam wiedzieć czy firma której produkt kupuję legalnie w sklepie kradnie czyjś patent?......
    i jeszcze mam za to odpowiadać finansowo, przecież to jest chore
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 708

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wybacz ale to jakieś gruba paranoja. Skąd ja jako klient mam wiedzieć czy firma której produkt kupuję legalnie w sklepie kradnie czyjś patent?......
    i jeszcze mam za to odpowiadać finansowo, przecież to jest chore
    Ale to w razie czego powinieneś mieć pretensje do tej firmy a nie naszego ukochanego Canona

    Tu się ogólnie zgodzę i mam tego świadomość, że aktualizacje Canona dotyczą sprzętu Canona, a nie tego, że lepiej będą działać Sigmy, Tamrony, czy inne Samyang-i
    Owszem rozumiem, że można się wkurzać na to, że tak jest, ale tak jest...

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Ale gadanie o kradzieży patentów i paserstwie to właśnie taki bełkot marketingowy i to o czarnym zabarwieniu. Firmy robią to co dozwolone, bo gdyby było inaczej, to ktoś taki jak canon ma wystarczająco dobrych prawników, żeby do tego nie dopuścić. Co zresztą robi, ograniczając dostęp do standardu RF. Rzucanie słów do kupienia przez ciemny lud.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 10-06-2024 o 09:31
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    No spoko, po prostu jak ktoś kupuje szkła producentów którzy kradną patenty firm trzecich to niech się sami martwią czy potem ich zabawki będą dalej działać.
    co to znaczy twoim zdaniem "krasc patenty"?

    pytam, bo akurat malzonka osobista pracuje w biurze patentowym, na codzien obrabia wlasnie wnioski patentowe, a to sa publicznie dostepne dokumenty...

    wiec nie bardzo ogarniam na czym mialaby polegac kradziez wylozonej na ladzie darmowej ulotki (wylozonej po to, zeby kazdy kto chce zrobic ten sam trik mial swiadomosc, ze to kosztuje oplate licencyjna)?


    w szklach firm trzecich chodzi wlasnie o to, ze one z tego patentu nie korzystaja - bo wtedy musialyby albo slono zaplacic za wykorzystanie patentu (gdyby to sie odbylo jawnie) albo duzo sloniej gdyby ten patent wykorzystaly bez zgody patentodawcy (a Canon oprocz armii prawnikow skladajacych wnioski patentowe ma tez armie prawnikow scigajacych za naruszenia)
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 11-06-2024 o 08:17
    www albo tez flickr

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •