Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

  1. #21

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Wierzyć się nie chce, ale coś chyba jednak do Ciebie dociera Z jednym ale. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości, że to jest technicznie obiektyw EF. I tylko o to, bądź aż o to, chodziło zarówno mi, jak i Hubertowi. A cała reszta twoich kwiecistych wypocin powstała chyba tylko z chęci pochwalenia się nadmiarem wolnego czasu, bo inaczej tego wytłumaczyć nie potrafię
    Warto w takim razie być dość precyzyjnym, ponieważ poniższe zdanie

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Samyang był niczym innym jak obiektywem z dospawanym adapterem EF-eos R
    ja zrozumiałem dokładnie tak samo jak Pieknografia. Świetnym przykładem obiektywu z dospawanym adapterem były pierwsze Sigmy Art pod Sony, czyli wersji DSLR w tubą długości komory lustra zakończoną odpowiednim bagnetem. W przypadku tego Samyanga tak nie było. Czym innym jest dla mnie wzięcie wersji zrobionej już pod krótszy rejestr, zmiana bagnetu i (prawdopodobnie) korzystanie ze starego protokołu. Jednak nadal dospawanego adaptera tam nie ma.

    Ja to generalnie nie rozumiem dlaczego niektórzy mają taki wielki problem z przyznaniem się do palnięcia głupstwa.

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości, że to jest technicznie obiektyw EF
    Technicznie to jest obiektyw pod ML, bez podziału na marki. Dopiero dupka i oprogramowanie sprawiają, że obiektyw przynależy do danego systemu.

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2023
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Mam gdzieś, czy w twoich oczach się skompromituję, czy nie.Ale jeśli wolisz łudzić się, że jest inaczej, to już nie mój problem.
    Widać jak na dłoni, że brakuje ci kultury wypowiedzi. Podobnie jak kolega MstrG, nie rozumiem dlaczego mimo szeregu argumentów idziesz w zaparte i tak jak Hubert masz oczywisty problem z przyznaniem się do błędu. Na przyszłość więcej pokory życzę.

    Wśród użytkowników tego forum są także fotografowie, którzy dopiero się uczą. Swoimi nieprawdziwymi informacjami nie mającymi potwierdzenia w rzeczywistości wprowadzacie niepotrzebny zamęt.

    Sytuacja dotyczy także zalinkowanego tutaj filmu Huberta, w którym autor twierdzi, że aby aparat mógł przeprowadzić korekcję cyfrową obiektywu musi najpierw otrzymać profil danego obiektywu za pośrednictwem firmware. W większości przypadków nie ma takiej potrzeby, bo dane dot. korekcji (Digital Lens Optimizer) znajdują się w obiektywie. Canon wprowadził to rozwiązanie ponad 5 lat temu.
    Ostatnio edytowane przez Pieknografia ; 13-06-2024 o 17:38
    Canon EOS R6 Mark II | Canon EOS R6 | Canon RF 14-35mm F4 L IS USM | Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM | Canon RF 70-200mm F4 L IS USM | Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD | Canon RF 16mm F2.8 STM | Tamron SP 35mm F/1.4 Di USD | Canon RF 50mm F1.8 STM | Samyang AF 85mm F1.4 RF

  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 738

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Panowie proszę mniej personalnie.....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •