Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

  1. #11
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    574

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    co to znaczy twoim zdaniem "krasc patenty"?

    pytam, bo akurat malzonka osobista pracuje w biurze patentowym, na codzien obrabia wlasnie wnioski patentowe, a to sa publicznie dostepne dokumenty...

    wiec nie bardzo ogarniam na czym mialaby polegac kradziez wylozonej na ladzie darmowej ulotki (wylozonej po to, zeby kazdy kto chce zrobic ten sam trik mial swiadomosc, ze to kosztuje oplate licencyjna)?


    w szklach firm trzecich chodzi wlasnie o to, ze one z tego patentu nie korzystaja - bo wtedy musialyby albo slono zaplacic za wykorzystanie patentu (gdyby to sie odbylo jawnie) albo duzo sloniej gdyby ten patent wykorzystaly bez zgody patentodawcy (a Canon oprocz armii prawnikow skladajacych wnioski patentowe ma tez armie prawnikow scigajacych za naruszenia)
    Z tego co pamietam ten wczesny Samyang był niczym innym jak obiektywem z dospawanym adapterem EF-eos R. Jeśli Twoja zona pracuje w biurze patentowym to pewnie lepiej wiesz o czym jest afera niż ja, wiec nie wiem czemu mam się wysilać. Najlepszym potwierdzeniem tego, ze cos było na rzeczy jest to, ze obiektyw tak szybko zniknął z polek jak się na nich pojawił.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  2. #12
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 711

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Tylko, że w tej dyskusji o patentach zapominamy chyba o jednej dość istotnej kwestii - podejściu Chińczyków do tego zagadnienia
    Sam wiem z pracy, że Chińczycy to ciężki temat i np. ściganie regresów ubezpieczeniowych, nawet gdy ewidentnie jest winny za szkodę chiński dostawca, to jest dość duża abstrakcja, niestety.

  3. #13
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    574

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Z tego co wiem obiektyw zniknął ze sprzedaży na całym świecie, a nie tylko w Polsce. Nie były to wiec naciski Canon Polska na sklepy partnerskie tylko decyzja producenta, dobrowolna lub pod przymusem.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    11 975

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Tylko, że w tej dyskusji o patentach zapominamy chyba o jednej dość istotnej kwestii - podejściu Chińczyków do tego zagadnienia
    nie ma znaczenia.

    produkt wprowadza do sprzedazy dystrybutor na konkretna strefe ekonomiczna (np. EEA jak u nas). jesli narusza patent, to prawnik wlasciciela patentu zaskarza dystrybutora. i produkt nie moze byc prawnie sprzedawany na terenie EEA, w przeciwnym wypadku wpada policja, przejmuje klamoty a prokuratura kraju dystrybutora wszczyna postepowanie karne.

    akurat co jak co, ale w swiecie ktorym trzepia wielkie korpo ten aspekt jest skutecznie rozwiazany i organy panstwowe sa natychmiast dostepne


    nie oplaca sie. to mozna zrobic na mala skale ale jak tylko w gre wchodza ciut wieksze pieniadze, zaden dystrybutor sie nie wychyli
    www albo tez flickr

  5. #15
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 711

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nie ma znaczenia.

    produkt wprowadza do sprzedazy dystrybutor na konkretna strefe ekonomiczna (np. EEA jak u nas). jesli narusza patent, to prawnik wlasciciela patentu zaskarza dystrybutora. i produkt nie moze byc prawnie sprzedawany na terenie EEA, w przeciwnym wypadku wpada policja, przejmuje klamoty a prokuratura kraju dystrybutora wszczyna postepowanie karne.

    akurat co jak co, ale w swiecie ktorym trzepia wielkie korpo ten aspekt jest skutecznie rozwiazany i organy panstwowe sa natychmiast dostepne


    nie oplaca sie. to mozna zrobic na mala skale ale jak tylko w gre wchodza ciut wieksze pieniadze, zaden dystrybutor sie nie wychyli
    Jasna sprawa

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2023
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Z tego co pamietam ten wczesny Samyang był niczym innym jak obiektywem z dospawanym adapterem EF-eos R. Jeśli Twoja zona pracuje w biurze patentowym to pewnie lepiej wiesz o czym jest afera niż ja, wiec nie wiem czemu mam się wysilać. Najlepszym potwierdzeniem tego, ze cos było na rzeczy jest to, ze obiektyw tak szybko zniknął z polek jak się na nich pojawił.
    Hubert, muszę Cię zmartwić, z Twoją pamięcią nie jest najlepiej, i co gorsza... to nie pierwszy raz kiedy Cię poprawiam. Samyang, o którym mowa - AF 85mm F1.4 RF, to konstrukcja dedykowana do bezluster, nie żadna proteza wcześniejszej wersji lustrzankowej, np. Samyang AF 85mm F1.4 EF. Ten kto - tak jak ja - kupił go za mniej niż 2500 zł, był zwyczajnym szczęściarzem, bo w wadze 584 g można obecnie zapomnieć o alternatywie dla mocowania RF, która na przysłonie F1.4 renderuje tak świetnie.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    a gwarantujesz że mi samyang RF 85/1.4 z R62 po aktualizacji będzie działał?
    Wojtek, czuję że Hubert nawet jakby wiedział to by Ci nie powiedział Nie miej do niego żalu, taka już robota naganiacza marki Canon
    Ale zejdźmy z Huberta na ziemię. Nie może tego wiedzieć, bo taki zestaw na całe 5 osób w Polsce i 35 na świecie

    Ale masz szczęście... Z autopsji i po sąsiedzku, "gwarantuję Ci", że Samyang AF 85mm F1.4 RF śmiga bez problemu z najnowszym firmwarem zarówno na Canon R6, jak i R6 II, więc śmiało ruszaj z updatem.
    Ostatnio edytowane przez Pieknografia ; 13-06-2024 o 10:20
    Canon EOS R6 Mark II | Canon EOS R6 | Canon RF 14-35mm F4 L IS USM | Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM | Canon RF 70-200mm F4 L IS USM | Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD | Canon RF 16mm F2.8 STM | Tamron SP 35mm F/1.4 Di USD | Canon RF 50mm F1.8 STM | Samyang AF 85mm F1.4 RF

  7. #17
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    574

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez Pieknografia Zobacz posta
    Hubert, muszę Cię zmartwić, z Twoją pamięcią nie jest najlepiej, i co gorsza... to nie pierwszy raz kiedy Cię poprawiam. Samyang, o którym mowa - AF 85mm F1.4 RF, to konstrukcja dedykowana do bezluster, nie żadna proteza wcześniejszej wersji lustrzankowej, np. Samyang AF 85mm F1.4 EF. Ten kto - tak jak ja - kupił go za mniej niż 2500 zł, był zwyczajnym szczęściarzem, bo w wadze 584 g można obecnie zapomnieć o alternatywie dla mocowania RF, która na przysłonie F1.4 renderuje tak świetnie.

    --- Kolejny post ---



    Wojtek, czuję że Hubert nawet jakby wiedział to by Ci nie powiedział Nie miej do niego żalu, taka już robota naganiacza marki Canon
    Ale zejdźmy z Huberta na ziemię. Nie może tego wiedzieć, bo taki zestaw na całe 5 osób w Polsce i 35 na świecie

    Ale masz szczęście... Z autopsji i po sąsiedzku, "gwarantuję Ci", że Samyang AF 85mm F1.4 RF śmiga bez problemu z najnowszym firmwarem zarówno na Canon R6, jak i R6 II, więc śmiało ruszaj z updatem.
    Jeśli Cię to dowartościuje to możesz przyjąć że nie mam racji że Samyang kradł patenty i wycofał szkło dlatego, że sie kiepsko sprzedawało

    Uwierz mi, jest mi totalnie obojętne co sobie myślisz na mój temat. Natomiast licz się z tym, że granica między żartem a pomówieniem jest cienka.
    Ostatnio edytowane przez Hubert Multana ; 13-06-2024 o 10:44
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  8. #18
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    962

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez Pieknografia Zobacz posta
    Samyang, o którym mowa - AF 85mm F1.4 RF, to konstrukcja dedykowana do bezluster, nie żadna proteza wcześniejszej wersji lustrzankowej
    Trochę racji masz, ale nie do końca i rację ma Hubert. Optycznie to nowy obiektyw, ale pod kątem interfejsu to obiektyw EF z dospawaną dupką i tego nic nie zmieni. To obiektyw EF udający RF'a. Było na ten temat wielokrotnie i tu, na forum, jak i w wielu miejscach w internecie. I dlatego Canon go zbanował a Samyang musiał wycofać.
    Zanim zaczniesz komuś wciskać terapię lecytyną, może sam zacznij zgłębiać temat trochę bardziej, bo chwilowo to się tylko kompromitujesz.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2023
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Trochę racji masz, ale nie do końca i rację ma Hubert. Optycznie to nowy obiektyw, ale pod kątem interfejsu to obiektyw EF z dospawaną dupką i tego nic nie zmieni. To obiektyw EF udający RF'a. Było na ten temat wielokrotnie i tu, na forum, jak i w wielu miejscach w internecie. I dlatego Canon go zbanował a Samyang musiał wycofać.
    Zanim zaczniesz komuś wciskać terapię lecytyną, może sam zacznij zgłębiać temat trochę bardziej, bo chwilowo to się tylko kompromitujesz.
    Brawo! Jesteś teraz razem z Hubertem w klubie "lubimy mieć rację, tyle że słabo nam to wychodzi". Zanim skompromitujesz się bardziej, przetraw teraz na spokojnie kilka faktów:
    1. Samyang AF 85mm F1.4 RF (premiera 28.05.2020) powstał na bazie Samyang AF 85mm F1.4 FE (premiera 15.03.2019), obiektywu stworzonego od podstaw na aparaty bezlusterkowe. Przekroje obu obiektywów są analogiczne (ta sama liczba elementów optycznych - 11 w 8 grupach).
    2. Samyang AF 85mm F1.4 RF nie powstał na bazie Samyang AF 85mm F1.4 EF (premiera 18.06.2018). Przekroje obu obiektywów są inne (różna liczba elementów optycznych; Samyang AF 85mm F1.4 EF ma 9 elementów w 7 grupach).
    3. Gdyby Samyang AF 85mm F1.4 RF był obiektywem Samyang AF 85mm F1.4 EF z - jak to kolokwialnie ująłeś - "dospawaną dupką" (podobnie jak pierwsze wersje obiektywów Sigma dla FE) przekrój obiektywów różniłby się jedynie przedłużonym u mocowania tubusem. Tymczasem tylny element optyczny znajduje się na samym końcu konstrukcji.

    To w czym możesz się nie mylić, ale do czego nie ma 100% pewności, i nie było elementem dyskusji, to to że Samyang AF 85mm F1.4 RF prawdopodobnie korzysta ze starych protokołów EF do komunikacji z aparatem.

    PS Czasami odnoszę wrażenie, że liczba błędów w informacjach na forach jest wprost-proporcjonalna do liczby postów autora. A przecież nie od dzisiaj wiadomo, że krowa która dużo ryczy mało mleka daje. Zanim następnym razem zaproponujesz komuś (tak jak mi) zgłębianie tematu, pomyśl czy sam odpowiednio go zgłębiłeś.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Jeśli Cię to dowartościuje to możesz przyjąć że nie mam racji że Samyang kradł patenty i wycofał szkło dlatego, że sie kiepsko sprzedawało

    Uwierz mi, jest mi totalnie obojętne co sobie myślisz na mój temat. Natomiast licz się z tym, że granica między żartem a pomówieniem jest cienka.
    Hubercie, teorie o tym czy Samyang kradł patenty i dlaczego wycofał ten obiektyw to jedynie domysły.
    To co wiemy napewno (opierając się na faktach) to to, że pamięć spłatała ci figla skoro napisałeś "Z tego co pamietam ten wczesny Samyang był niczym innym jak obiektywem z dospawanym adapterem EF-eos R.".
    Ostatnio edytowane przez Pieknografia ; 13-06-2024 o 14:22
    Canon EOS R6 Mark II | Canon EOS R6 | Canon RF 14-35mm F4 L IS USM | Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM | Canon RF 70-200mm F4 L IS USM | Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD | Canon RF 16mm F2.8 STM | Tamron SP 35mm F/1.4 Di USD | Canon RF 50mm F1.8 STM | Samyang AF 85mm F1.4 RF

  10. #20
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    962

    Domyślnie Odp: Aktualizacja dla aparatów Canon R50, R7, R10, R8 i R6 mark II

    Cytat Zamieszczone przez Pieknografia Zobacz posta
    Brawo! Jesteś teraz razem z Hubertem w klubie "lubimy mieć rację, tyle że słabo nam to wychodzi". Zanim skompromitujesz się bardziej, przetraw teraz na spokojnie kilka faktów
    Mam gdzieś, czy w twoich oczach się skompromituję, czy nie. Ale jeśli wolisz łudzić się, że jest inaczej, to już nie mój problem
    Cytat Zamieszczone przez Pieknografia Zobacz posta
    To w czym możesz się nie mylić, ale do czego nie ma 100% pewności, i nie było elementem dyskusji, to to że Samyang AF 85mm F1.4 RF prawdopodobnie korzysta ze starych protokołów EF do komunikacji z aparatem.
    Wierzyć się nie chce, ale coś chyba jednak do Ciebie dociera Z jednym ale. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości, że to jest technicznie obiektyw EF. I tylko o to, bądź aż o to, chodziło zarówno mi, jak i Hubertowi. A cała reszta twoich kwiecistych wypocin powstała chyba tylko z chęci pochwalenia się nadmiarem wolnego czasu, bo inaczej tego wytłumaczyć nie potrafię
    Cytat Zamieszczone przez Pieknografia Zobacz posta
    A przecież nie od dzisiaj wiadomo, że krowa która dużo ryczy mało mleka daje.
    Super! Naprawdę doceniam, że tak samokrytycznie potrafisz ocenić swoją twórczość w necie. Rzadko kogo dziś na to stać. Brawo Ty!
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •