Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Czy stare EFy mają sens z R8?

  1. #31
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Czy stare EFy mają sens z R8?

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Mam Rkę (30 mpix) i przez jakiś czas korzystałem z Tamrona 24-70 f2.8 wersji pierwszej. I tutaj zgoda z Candarem - przy f2.8 jest lekkie mydło (od f5,6 spokojnie można focić), natomiast jak jakiś czas temu przejrzałem zdjęcia z tego Tamrona na puszce 6D, to... tam też było podobnie . Tamronem przy f2.8 też da radę focić, oczywiście, ale zauważalnie ostry będzie w centrum kadru i jeśli jakiś obiekt zajmuje dużą część tego kadru właśnie. Wtedy nie widać jakoś mydła specjalnie.

    Tylko należy zaznaczyć, że np Rka generalnie jest zauważalnie ostrzejsza (nie znam się na tym, ale zdjęcia z Rki są po prostu ostrzejsze z natury względem 6d przy tych samych szkłach). No i dwa - Zachwycałem się 6D przez tyle lat i nie brakowało mi ostrości. Mi i pewnie milionom ludzi na świecie
    20 MP w 6D vs 33 MP w Canon R robi różnicę. Na pociechę - Bangi gdzieś napisał, że jego 6D dawało ładniejsze kolory niż R.

  2. #32
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 712

    Domyślnie Odp: Czy stare EFy mają sens z R8?

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    20 MP w 6D vs 33 MP w Canon R robi różnicę. Na pociechę - Bangi gdzieś napisał, że jego 6D dawało ładniejsze kolory niż R.
    Dokładnie takie mam odczucia. R6 czy R6m2 też ładniejsze dla mnie obrazki wypluwają niż R.

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 297

    Domyślnie Odp: Czy stare EFy mają sens z R8?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    @hrabia_vader jeśli jesteś chętny to pisz teraz bo ta oferta za chwilę zniknie! napisze do Wojtka to Ci go zarezerwuje a potem się już sami dogadacie.

    Jeśli jesteś zdecydowany to na biegu masz TERAZ możliwość zakupienia R6 za 4.000 zł z przebiegiem 136.000 od kolegi (polecam gościa bez ściemy - dba o sprzęt!)

    Jego ogłoszenie:
    "Sprzedam swojego EOS R6 mark I, w stanie zasadniczo bardzo dobrym, z adapterem RF-EF, przebieg 136 tysi czyli 45% zużycia migawki, zero filmowania, 3latek, ale ostatni rok przeleżał jako backup i pracował sporadycznie. Byłby dalej backupem/drugim body na większe eventy, pewnym u mnie, ale trafiła się okazja kupienia większego brata za piękne pieniądze, a aż tylu aparatów nie potrzebuję. Posłuży jeszcze komuś przez lata zapewniając ogromną radość i satysfakcję! Póki co oferta tylko dla znajomych, nie puszczam na grupach, jak ktoś chętny to służę oddaniem do oglądu i testów. Cena 4000 PLN, w zestawie adapter oryginalny RF-EF, oryginalna i dodatkowa bateria, karta SD 128, ładowarka, pudełka. Możliwa FV."
    W kwestii formalnej - ww. oferta wygasła 3h po jej ogłoszeniu (aparat poszedł od ręki). Tak więc zapytania na moje PW warto już sobie odpuścić.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-06-2024 o 15:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #34
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    329

    Domyślnie Odp: Czy stare EFy mają sens z R8?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    W kwestii formalnej - ww. oferta wygasła 3h po jej ogłoszeniu (aparat poszedł od ręki). Tak więc zapytania na moje PW warto już sobie odpuścić.
    właściwie to po pół godzinie go sprzedałem R3 ssie

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Czy stare EFy mają sens z R8?

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    R3 ssie
    Możesz kilka słów co jest z nim źle?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •