Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Canon 1DX

  1. #21
    Bywalec Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    104

    Domyślnie Odp: Canon 1DX

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    Tez się zastanawiam o ile będzie lepszy od 5dm3, który mam szczególnie w ciemnej hali i łyżwiarstwie figurowym. Myślałem też o Nikonie d4s, który chyba radzi sobie lepiej w wyższym Iso. Z ciekawości kupiłem Nikon d700 I dokupiłem grip by zobaczyć jak to mieć klocka no i jest to faktycznie cegła 18mpx sensora się nie obawiam bo większe pixele robią robotę. Napewno nie jest to puszka do wszystkiego że względu na wagę. 5dm3 z L2.8 już jest co dźwigać i jak nie potrzebuje takiego zestawu to zapinam często pancake 40mm 2.8 Ale myślę że warto dla samego doświadczenia zakupić takiego monstera. Jak w 1dx wygląda opcja filmowania czy jest jakiś tracking na twarz w live view?
    Ja mogę tylko powiedzieć od siebie, że przez wiele lat używania 5D IV na sporcie nigdy, ale to nigdy ten aparat nie łapał mi dobrze kluczowych momentów : piłka na czubku buta, piłka rozbita na przedramionach siatkarza itd. Zawsze były klatki przez i po. I nie mówię tu o zbyt małej ilości klatek na sekundę - chociaż to też, ale przede wszystkim AF jechał wtedy do du... Ktoś powie, że może to fotograf czyli ja jestem debilem i po prostu nie umiałem tego robić, ale jakoś magicznie ludzie używający 1DX I i II nie mieli z tym problemu, a teraz mając R3 też samo się to robi. 5D IV nigdy takich kluczowych akcji nie łapał - AF gubił się idealnie w najlepszym momencie, kiedy ten obiekt wpadał w kadr.

  2. #22
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    296

    Domyślnie Odp: Canon 1DX

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    Ja mogę tylko powiedzieć od siebie, że przez wiele lat używania 5D IV na sporcie nigdy, ale to nigdy ten aparat nie łapał mi dobrze kluczowych momentów : piłka na czubku buta, piłka rozbita na przedramionach siatkarza itd.
    Mam już 1dx i jestem w szoku. Zdjęcia robione 70-200 2.8 l dzieciaki były często bardzo daleko w ruchu, skokach w jeziorze na zjeżdżalniach i różnych pompowanych przeszkodach. Wszystkie zdjęcia w punkt tylko jedna seria złapał ostrość gdzie indziej pewnie moja wina. Także na około 306 zdjęć tylko szesc nie trafionych. Ustawienie na 1 wariant af w menu.
    5dm3 też daje rade ale zdjęcia są mniej ostre.przydala by się L 100-400, bo że względu na dużą odległość musiałem bardzo kropowac.W spokojniejszych momentach przełączałem na pojedyncze zdjęcia zamiast serii. Wszystko w manualnym ustawieniu z auto Iso i korekcja czasu i przysłony zależnie od potrzeb. Generalnie fajnie jest wreszcie poczuć, a nie czytać o tym sprzęcie.
    Canon 1dx, 5d III i parę słoików
    Nikon d700 & d200 CCD

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •