Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 83 z 83

Wątek: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

  1. #81
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    678

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Moja karta straciła już oficjalne wsparcie sterowników. Jest to poczciwa AMD Radeon Vega 56 8gb, więc ewidentnie na nią czas. Lightroom nie nie jest dobrze zoptymalizowany więc liczyłem na duże usprawnienie po modernizacji. Pozostały komponenty to r9 5900x 32 GB ram, katalog i cache na Nvme 7000Mb's.

    Przestudiowałem fora i wszędzie piszą, że do Adobe tylko Nvidia. Marketing też promuje RTX jako katy dla twórców.

    Zamówiłem 4070 Super, karta malutka i chłodna. No ale z LR mam mieszane uczucia bo odszumia faktycznie szybko R i r6 5-6 sekund plus zapis. Ale maskowanie automatyczne wcale jakoś nie przyspieszyło i ogólnie nie czuję rewolucji w działaniu. Odszumianie to faktycznie przeskok bo na vedze miałem 30 -45 sekund jeśli dobrze pamiętam.
    Zauważyłem, że lightroom przydziela cały dostępny vRAM więc zamówiłem na test 4070 TI Super bo ma 16 a nie 12GB. Odszumia nieznacznie szybciej, maskuje w podobnym czasie czyli niebo szybko ale portrety nadal wolno. Przechłodzenie między zdjęciami w trybie develop i ogólnie działanie na plus w porównaniu do zwykłej super. Moze to być zasługa większej mocy i większej ilość pamięci.

    Tańszy jest Radeon 7900 XT który ma 20 GB pamięci i teoretycznie jest mocniejszy w grach bez RT, ale nie wiem jak to się ma do lightrooma.

    Na niemieckim forum dopiero zalazłem porównanie z Radeonami https://www.dslr-forum.de/threads/lr.../post-16730771 niestety nie jestem biegły w niemieckim a translator wypluwa bzdury.
    W odszumianiu 7900XT wypada gorzej niż zwykła 4070 nie super, ale może ogólne działanie i maskowanie będzie szybsze? Może karta nic więcej nie wniesie a trzeba zmienić procesor na nową platformę?

    Karta przydałaby mi się teraz bo sezon wre, ale rozsądek zaleca poczekać na BF albo na nowe karty w przyszłym roku. Co myślicie?
    Ostatnio edytowane przez gnd ; 21-06-2024 o 10:25

  2. #82
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 149

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    ja czekam na 5060ti, upgrade z 3060ti
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #83
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    678

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    3060ti jeszcze się trzyma. Ciekawe też co pokaże intel bo chyba już wychodzą na prostą ze sterownikami.

    Żeby mieć jakieś porównanie odszukania w tym wątku trzeba stworzyć tabelę tak jak na tym niemieckim forum.
    Paczka 10 rawów i każdy odszumia te same pliki i pisuje konfigurację czas.

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •