Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70

Wątek: Canon EOS R - adaptery EF

  1. #61
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    583

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sklep Nikon Polska też w praktyce nie wystawia nam FV. https://store.nikon.pl/b2c/faq

    Czy mogę dokonać zakupu z odliczeniem podatku?Towar jest wysyłany z Holandii. Prosimy o podanie ważnego numeru identyfikacyjnego VAT UE. Następnie możemy zastosować zerową stawkę podatku VAT dla dostaw wewnątrzwspólnotowych, w przypadku których Państwa firma musi zgłosić wewnątrzwspólnotowe nabycie w kraju, do którego towar trafi. Należy pamiętać, że przed wystawieniem faktury Państwa numer identyfikacyjny VAT UE zostanie sprawdzony pod kątem jego ważności.

    Kupujesz jako osoba prywatna? Wtedy transakcja ta będzie traktowana jako transakcja sprzedaży na odległość między przedsiębiorstwem a konsumentem w UE. Oznacza to, że na fakturze zastosujemy lokalną stawkę VAT, która obowiązuje w Twoim kraju. W tym przypadku podatek VAT nie podlega zwrotowi.
    Ale to jest cos innego. Zastosowanie zerowej stawki VAT przy podaniu NIP EU to normalna procedura w takiej sytuacji. Przy czym wtedy kwota zakupu jak rozumiem jest korygowana właśnie o ten należny podatek VAT, który rozliczamy sobie sami z US.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  2. #62
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Torun
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Minęło trochę czasu, więc chciałby podłączyć się do pytania: Jakie adaptery EF-RF używacie?
    U mnie oryginał odpada z racji ceny.

  3. #63
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 375

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez labo Zobacz posta
    Minęło trochę czasu, więc chciałby podłączyć się do pytania: Jakie adaptery EF-RF używacie?
    U mnie oryginał odpada z racji ceny.
    czyli napaliłeś się na podwójny zakup - najpierw identyczny z oryginałem wytwór kowala z dalekiego wschodu, a następnie oryginał

    ostanio w wątku był link do amazona na adapter z ringiem (w cenie adaptera gołego) kupiłem, przyszedł błyskawicznie, oczywiście produkt canona ale niestety potwierdzam to co napisał Hubert ring za blisko korpusu i mało wygodnie się go używa - używam nadal i mam nadzieję że w końcu mi się palce wykrzywią i będzie wygodniej

    a co do meritum sprawy kup oryginał i tak finalnie wyjdzie taniej niż za dwa adaptery i bardziej ekologicznie znaczy mniej elektronicznego śmiecia w przyrodzie
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 13-08-2024 o 21:01
    EOS 3, 5D, R5

  4. #64
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 835

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez labo Zobacz posta
    Minęło trochę czasu, więc chciałby podłączyć się do pytania: Jakie adaptery EF-RF używacie?
    U mnie oryginał odpada z racji ceny.
    Z racji czego???

    446 PLN to narawdę TAK DROGO...
    https://www.amazon.pl/CANON-Bague-da...66&sr=8-1&th=1

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 274

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    W porownaniu do szkiel i body to serio nie są pieniądze… tc są drogie

    Btw używacie tych ringów funkcyjnych? Ja jeszcze żadnego nie uzyłem.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | RF 400 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #66
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 375

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    W porownaniu do szkiel i body to serio nie są pieniądze… tc są drogie

    Btw używacie tych ringów funkcyjnych? Ja jeszcze żadnego nie uzyłem.
    ten z ringiem - działa ale głowa jeszcze nie pamięta że kupiłem więc trudno mówić o używaniu, o tym ringu z filtrami nie myślę - ciekawe rozwiązanie - ale mam już dwa komplety filtrów kwadratowe lee 100 i sporo okrągłych 77mm więc trzeciego typu nie planuję.

    chociaż jak patrzę na cenę tego z vnd na amazonie to w porównaniu do drogiego vnd (np B+W) jest to już jakaś opcja
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 14-08-2024 o 08:56
    EOS 3, 5D, R5

  7. #67
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Btw używacie tych ringów funkcyjnych? Ja jeszcze żadnego nie uzyłem.
    Tak, używam regularnie. Głównie w trybie M, fotografując na auto ISO, kiedy pod ringiem mam ustawioną korekcję ekspozycji.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  8. #68
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 835

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Tak, używam regularnie. Głównie w trybie M, fotografując na auto ISO, kiedy pod ringiem mam ustawioną korekcję ekspozycji.
    IMHO to najlepsze ustawienie dla ringu, też rak mam, ale przy szkłach, bo adaptera z ringiem nie mam.

  9. #69
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Torun
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    a co do meritum sprawy kup oryginał i tak finalnie wyjdzie taniej niż za dwa adaptery i bardziej ekologicznie znaczy mniej elektronicznego śmiecia w przyrodzie
    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    W porownaniu do szkiel i body to serio nie są pieniądze…
    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Z racji czego???

    446 PLN to narawdę TAK DROGO...
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

    No cóż Panowie, widzę mierzycie mnie miarką swojego portfela.

    Na RFy mnie nie stać, dlatego szukam przejściówki do EFów.
    Na nowe body mnie też nie stać, dlatego planuje kupno używanego RP.
    Firmy nie mam, więc cena brutto jest ceną, która muszę wyjąć z budżetu domowego (nie odliczę, nie wliczę, nie zalizinguję itd.).

    W takim układzie 446PLN to na prawdę TAK DROGO, skoro przejściówka to 1/5 całkowyego kosztu zakupu.

    Do dzisiaj używam z M50 adapter Viltroxa i złego słowa nie powiem. Skoro Viltroxy, Commlite itd. można kupić za 200PLN, to duża róznica. Nawet znalazłem za 100PLN Andoera. Mam trochę gratów mechanicznych Andoera i też uważam, że są OK.

    Jeszcze raz dziękuję.

  10. #70
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 375

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    no cóż masz pozytywne doświadczenia, ja kupiłem raz pierścienie pośrednie fotga - nigdy więcej - opis działania tego wytworu już dawałem więc nie bedę się powtarzał - do do jakości to też jest różnie mierzonia przez różnych użytkowników - jeden twierdzi że jest fantastyczna inny że słaba (tak jest również z obiektywami) może brak porównania, moze niewielkie oczekiwania (tu trzeba dopchnąc, a tu ostrożnie kręcić zeby nie przekręcić bo nie będzie styku jak w tych moich pierścieniach, ale poza tym jakość fantastyczna), również nie mam ani jednego RFa , jak mam wątpliwości to kieruję się starym powiedzieniem "biednego nie stać na kupowanie tanich rzeczy"
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 14-08-2024 o 20:57
    EOS 3, 5D, R5

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •