Strona 36 z 36 PierwszyPierwszy ... 26343536
Pokaż wyniki od 351 do 358 z 358

Wątek: Canon EOS R6 Mark II

  1. #351
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 490

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Z którym body? Bo z R6m2 na pewno nie ma...
    No to widać zakładają, że każdy ma już takich kabli dostatek. W starociach R i R5 kabel jest.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #352
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    762

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    #Adawro - to sprawdzone info, czy przypuszczenia? Z tym firmwarem i ogólnie nie działaniem X2 na R6mk2

  3. #353
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 835

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No to widać zakładają, że każdy ma już takich kabli dostatek. W starociach R i R5 kabel jest.
    W R miałem, to racja

  4. #354
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 043

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Zapytałem wujka google o najnowsze firmware i tam była informacja, że dodali obsługę EOS R. Nie trudno wyciągnąć wniosek, że jeszcze nie ma wsparcia dla nowszych aparatów.
    1DX + 50L

  5. #355
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 688

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Zapytałem wujka google o najnowsze firmware i tam była informacja, że dodali obsługę EOS R. Nie trudno wyciągnąć wniosek, że jeszcze nie ma wsparcia dla nowszych aparatów.
    Już nie nadążam za tym wszystkim: to aparat ma obsługiwać lampę, czy lampa aparat?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #356
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 530

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Panowie, ale ja wiem co mam zrobić, spokojnie Nie jestem dzbanem. Obudowa komputera to https://www.x-kom.pl/p/715029-obudow...L#Specyfikacja i nie ma gniazda USB-C.

    USB 2.0 - 1 szt.
    USB 3.2 Gen. 1 - 2 szt.
    Wyjście słuchawkowe/głośnikowe - 1 szt.
    Wejście mikrofonowe - 1 szt.


    Ale temat STOP...

    ... mam inny

    Otóż chciałem porobić zdjęcia z lampą błyskową. Lampa to Godox V1, a wyzwalacz to Quadralite X2. Jeżeli mam lampę podpiętą bezpośrednio do aparatu to działa wszystko w porządku i lampa "dostosowuje" się do ustawień w aparacie dobierając moc błysku, natomiast kiedy podepnę wyzwalacz, to lampa błyska najsłabszym światłem, można powiedzieć takim błyskiem testowym, niezależnie od ustawień aparatu. W R nie było tego problemu. Ktoś zna rozwiązanie?
    Polecam odwrócić ta magiczna obudowę i zobaczyć złącza z tyłu na samej płycie głównej. Na niektórych jest, nawet bardzo starych

  7. #357
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 043

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Już nie nadążam za tym wszystkim: to aparat ma obsługiwać lampę, czy lampa aparat?
    Canon pilnuje swojego biznesu i nie dzieli się specyfikacją protokołu połączenia między aparatem i lampą (obiektywami też) i lubi robić "psikusy" niezależnym producentom, którzy muszą przy pojawieniu się nowego korpusu na nowo analizować transmisję i wprowadzać odpowiednie poprawki trochę po omacku.
    Obecnie poprawki są wydawane w formie nowych firmware-ów, a i tak nie zawsze usuwają wszystkie niedoróbki.
    Dawniej różnie bywało - np. Obiektywy SIGMY można było wysłać na wymianę chip-a, ale często kończyło się to sprzedaniem starego i kupnem nowego obiektywu.
    1DX + 50L

  8. #358
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 262

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Z którym body? Bo z R6m2 na pewno nie ma...
    Canon do modeli Rp, R6, R6 Mark II i R8 nie dokłada kabla interfejsu Canon IFC-100U, trzeba go sobie dokupić oddzielnie o ile ktoś go potrzebuje. Kabel ten kosztuje w oficjalnym sklepie internetowym Canona gdzie go kupowałem prawie 200 zł i nie posiada zabezpieczenia kabla (sprzedawany jest sam kabel). Jest to towar deficytowy i praktycznie zawsze niedostępny w sprzedaży. Kabel ten jest standardowo dokładany do modeli R, R5 oraz R3.

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Zapytałem wujka google o najnowsze firmware i tam była informacja, że dodali obsługę EOS R. Nie trudno wyciągnąć wniosek, że jeszcze nie ma wsparcia dla nowszych aparatów.
    https://www.youtube.com/watch?v=-4NPI4dpuA8

    Pod tym filmikiem ktoś zostawił takie zapytanie:

    Dzięki za info. Jeszcze jeden drobiazg: próbuje kupic Navigator Quadralite X2 C, ale praktycznie go nie ma na rynku. Dystrybutor z Krakowa powiedział, że najbliższej dostawy spoedziewaja się najwcześniej za 3 miesiące, nie mogę czekac. Jest natomiast dostepny troche droższy / Godox XPro C . Orientujesz sie może, czy to podobne/takie samo urządzenie? Chce go uzywac z R6, Quadralite V1 plus lampy studyjne - lampy planuję dopiero kupić.
    Na które otrzymał taką odpowiedź:

    Godox XPro C to jest identyczne urządzenie tylko pod inną marką.
    Tak wygląda lista modeli aparatów różnych producentów kompatybilnych z wyzwalaczami firmy Godox:

    https://www.godox.com/static/upload/...2351430089.pdf

Strona 36 z 36 PierwszyPierwszy ... 26343536

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •