Strona 32 z 32 PierwszyPierwszy ... 22303132
Pokaż wyniki od 311 do 314 z 314

Wątek: Canon EOS R6 Mark II

  1. #311
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 271

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Czyli R6.2 jest teraz w cenie nowego R8 swego czasu to tylko pokazuje jak niedorzeczne są te ceny..
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | RF 400 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #312
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    750

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Już zaczyna się śmiesznie. Kupiłem R6mk2 wczoraj, używkę. Dzisiaj pofociłem w zoo, chcę zrzucić zdjęcia (zawsze podłączam kabel do aparatu) i.... "Err 70". Co lepsze to zrobiłem wczoraj update na firmware 1.4, więc niby najświeżej a tu zonk . Dobrze,że mam czytnik kart od niedawna, to sobie zrzucę na nowo, a tę kartę przeformatuję w body na nowo (karta to Lexar gold 1800x UHS-II 128GB). Podczas robienia zdjęć zero problemów, teraz coś przykaprysił. W R totalnie zero problemów przez 2 lata, nigdy "error" nie wyskoczył.

    PS: do wczoraj opisanych wad przy pierwszym wrażeniu dopisuję:
    - aparat długo wychodzi z stanu uśpienia. Klikam mu spust i mijają z 2 sekundy. Słabizna. Ale mam wrażenie, jakby to samo uruchomienie IBISu trwało najdłużej, tj jakby aparat mógł uruchomić się wcześniej, ale czeka na kolegę zwanego "stabilizacją"
    Ostatnio edytowane przez mystek ; Dzisiaj o 15:00

  3. #313
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    750

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Chciałem edytować, ale już deadline minął. Obrobiłem trochę zdjęć z ZOO i wrażenia:

    - w testach widziałem, że R6mk2 jest gorszy z wyciąganiem prześwietleń od Rki i to fakt. Też mam wrażenie, że R robił to nieco lepiej, ale też jest ciut lepiej z wyciąganiem z cieni. W ogóle mam wrażenie, że R i R6mk2 (więc możliwe, że i inne body z RF) za mocno prześwietlają zdjęcia, tj rejestrują za dużo białego. Spokojnie można robić zdjęcia na -1/3 EV lub niżej.

    - ISO12800? Nie ma problemu! Przykład poniżej. Oczywiście jeśli nie ciągniemy nie wiadomo czego z cieni, tutaj cudów nie ma i nie będzie. W ogóle obrabiając to zdjęcie patrzę na końcu zawsze na ziarno w przybliżeniu 100%. Patrzę - jest ok. Spoglądam na exif a tam 12800 . Myślałem, że z 3200.



    - wracając jeszcze do obróbki zdjęć, to niewiele tu trzeba robić, bo kolory są zdeeeeecydowanie fajniejsze niż w R, tj są bardziej naturalne, bliżej tego, co rejestruje oko. Rka ma tendencję do "ocieplania" zdjęć, ale też odnosiłem wrażenie, że nie jest w tym konsekwetny, tj czasami oddawał barwy poprawnie. W R6km2 na razie tego nie zauważam i widzę konsekwencję.

    - 24 vs 30 mpix - widzę, że nieco mniej muszę przycinać i Rka miała tu przewagę, ale... AF jest tak dopracowany, że podczas robienia zdjęć mogę bawić się w kadrowanie na żywo, niż w R. W R zazwyczaj miałem ustawiony punkt centralny i zazwyczaj trzymałem obiekt na środku (jak obiekt był w miarę ruchliwy i wiedziałem, że nie mam czasu za dużo, bo może zwierz uciec np), a później kadrowałem w PS (30mpix na to pozwalało, że spokojnie mogliśmy ciąć niemal dowoli). Tutaj AF jest tak dopracowany, że "łapię" oko zwierza i już nie patrzę na to, czy AF trzyma to oko, czy nie, tylko mogę spojrzeć na obramowanie zdjęcia, tło itp, aby sobie coś inaczej pokadrować.

  4. #314
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 830

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Ciekawe co piszesz bo z mojego punktu widzenia wszelkie Canony jakie miałem, zawsze niedoświetlały zdjęć a R miał dla mnie zdecydowanie za chłodne kolory i często lekko ocieplałem w obróbce, a teraz R6m2 ma cieplejsze. Jak dla mnie oczywiście.

Strona 32 z 32 PierwszyPierwszy ... 22303132

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •