Strona 35 z 35 PierwszyPierwszy ... 25333435
Pokaż wyniki od 341 do 347 z 347

Wątek: Canon EOS R6 Mark II

  1. #341
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    759

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Znalazłem go, ale to jest kabel USB-C - USB-C gdzie mam sobie to wpiąć? Chyba do adaptera jakiegoś na USB Wyciągnąłem go drugi raz z folii i pewnie poleży tam jeszcze.

  2. #342
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    999

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Znalazłem go, ale to jest kabel USB-C - USB-C gdzie mam sobie to wpiąć? Chyba do adaptera jakiegoś na USB Wyciągnąłem go drugi raz z folii i pewnie poleży tam jeszcze.
    Nie rozumiem pytania...
    Przecież w aparacie masz usb-c, wpinasz do gniazda usb-c w aparacie i komputerze.
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  3. #343
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    759

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    W aparacie mam gniazdo USB-C, a w komputerze mam gniazdo USB-A. Kabel to USB-C na jednym końcu i... USB-C na drugim końcu. Nie wiem jakie są standardy, mam komputer z września 2023, z tym, że to komputer, a nie laptop. Może w laptopach są inne standardy aktualnie i tam jest wejście USB-C.

    PS: nie jest to problem, bo już uzgodniliśmy, że czytnik kart jest najlepszą opcją. Mimo wszystko ten kabel co Canon dał jest trochę z d...
    Ostatnio edytowane przez mystek ; Dzisiaj o 16:45

  4. #344
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    999

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Jeeeezu, to sobie kup przewód na allegro jak pisałem albo adapter. Aby wykorzystać maksimum wydajności tego interfejsu, korzysta się z portów usb-c po obu stronach.
    Mają specjalnie dla Ciebie dać 10 przewodów?
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  5. #345
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 375

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    W aparacie mam gniazdo USB-C, a w komputerze mam gniazdo USB-A. Kabel to USB-C na jednym końcu i... USB-C na drugim końcu. Nie wiem jakie są standardy, mam komputer z września 2023, z tym, że to komputer, a nie laptop. Może w laptopach są inne standardy aktualnie i tam jest wejście USB-C.

    PS: nie jest to problem, bo już uzgodniliśmy, że czytnik kart jest najlepszą opcją. Mimo wszystko ten kabel co Canon dał jest trochę z d...
    współczesny komputer komputer powiniem mieć gniazdo usb-c na obudowie z przodu najlepiej jakieś szybkie usc-c np. 3.2Gen2x2 (w tych marketingowych oznaczeniach łatwo się zgubić, ostateczmnie może być coś wolniejszego np. 3.2Gen2, 3.1Gen2 ale zasadniczo to to samo), jeśli nie ma z przodu usb-c (bo ktoś nie potrafił dobrać obudowy) to powinien mieć takie gniazdo z tyłu (mniej wygodne ale zadziała) i gniazd usb-c powinno być kilka - czyli kabel usb-c usb-c jest jak najbardziej prawidłowy dziwne byłoby gdyby był inny.
    EOS 3, 5D, R5

  6. #346
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 682

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    współczesny komputer komputer powiniem mieć gniazdo usb-c na obudowie z przodu najlepiej jakieś szybkie usc-c np. 3.2Gen2x2 (w tych marketingowych oznaczeniach łatwo się zgubić, ostateczmnie może być coś wolniejszego np. 3.2Gen2, 3.1Gen2 ale zasadniczo to to samo), jeśli nie ma z przodu usb-c (bo ktoś nie potrafił dobrać obudowy) to powinien mieć takie gniazdo z tyłu (mniej wygodne ale zadziała) i gniazd usb-c powinno być kilka - czyli kabel usb-c usb-c jest jak najbardziej prawidłowy dziwne byłoby gdyby był inny.
    Mam wszystkie możebne przejściówki USB w każdą stronę, a większość używanych urządzeń zasilanych przez USB ładuję kablami magnetycznymi, a w gniazdka mam powkładane pluskwy magnetyczne, i nie muszę celować jak szpak w dziuplę, aby podłączyć przewód, no i gniazdko się nie niszczy. Przewody umożliwiają też transfer danych, ale z tego akurat nie korzystam wcale, bo mam czytnik, no i do aparatu ciężko wetknąć pluskwę, bo jest klapka zasłaniająca.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #347
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przedłużacz USB 3.0.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	182,2 KB
ID:	18198
    Tak wyglądają końcówki kabla USB 3.0
    Przyjęło się że kolor niebieski w dużej końcwce oznacza złącze usb 3.0.
    Jeli coś takiego masz w swoim komputerze ( a sądzę, że na pewno, bo to świeży komputer )
    to masz złącze 3.0 i możesz użyć takiego kabelka usb 3.0,1,2 - oczywiście z drugą końcówką do usb-c do Canona.
    Ja ma dwa komputery stacjonarne, młodszy z nich ma 11 lat i w obu mam usb 3.0 przez wpięcie stosownych kart pod złącze PCIE .
    Transfery są kilkakrotnie większe od usb 2.0
    Ostatnio edytowane przez Qgiel ; Dzisiaj o 19:27

Strona 35 z 35 PierwszyPierwszy ... 25333435

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •