Strona 34 z 34 PierwszyPierwszy ... 24323334
Pokaż wyniki od 331 do 336 z 336

Wątek: Canon EOS R6 Mark II

  1. #331
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 833

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Sprawdziłem z moimi dwoma Lexarami i jednak nic niepokojącego nie zauważyłem.

  2. #332
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 680

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    #Atsf - dziwię się, że to piszesz, bo moim zdaniem kupując jakikolwiek sprzęt wymagasz, aby wszystko działało jak należy, a tu takie hece. Nie tak powinno być. Nie mogę się niezgodzić z Tobą, że przez czytnik kart zasuwa to zdecydowanie szybciej, ale działać powinno. Takie są fakty. A nie Err 70.
    Zgadzam się z Tobą, że wszystko powinno działać jak należy, ale najwidoczniej ominęły mnie różne niespodzianki, bo używam czytnika No i weź mi wytłumacz, jaka to jest różnica funkcjonalna, czy wyjmuje się kartę z aparatu i wkłada do czytnika, czy podłącza się aparat kablem do PC-ta? Bo ja używając czytnika przynajmniej mogę się spodziewać najwyższej prędkości transferu.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    U mnie za wszystkie tego typu problemu odpowiedzialny był kabel. To, że np. działał z R może nic nie znaczyć. Najczęściej cyrk był przy aktualizacji firmware.
    Ja zgrywam zdjęcia z body kablem bo jakość wykonania kart SD jest tragiczna i boję się tego wyciągać z body.
    Odpukać, ale jakoś nie mam problemów z mechaniczną jakością kart SD, natomiast już w niejednym urządzeniu szlag mi trafił gniazdko USB od częstego wkładania wtyczki. Najczęściej się psują gniazdka micro USB. No i tu taki dinks: firma Baseus robi kable micro USB z symetrycznymi wtykami micro, więc nie ma znaczenia, jak się je wkłada do gniazdka.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #333
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 488

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Kabelkiem z aparatu to ja kopiowałem pliki na peceta 15 lat temu, jak miałem PowerShota A610. Teraz mam czytnik kart UHS II, który zaiwania jak mały samochodzik, i nic się złego nie dzieje, bo już przy transferze plików firma Canon nie ma nic do powiedzenia
    No właśnie ja też tak zaczynałem i tak zostałem bo zgrywam za pomocą EOS Utility: wyszukuje nie zgrane i sortuje mi na foldery wg daty.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #334
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Zgadzam się z Tobą, że wszystko powinno działać jak należy, ale najwidoczniej ominęły mnie różne niespodzianki, bo używam czytnika No i weź mi wytłumacz, jaka to jest różnica funkcjonalna, czy wyjmuje się kartę z aparatu i wkłada do czytnika, czy podłącza się aparat kablem do PC-ta? Bo ja używając czytnika przynajmniej mogę się spodziewać najwyższej prędkości transferu.
    Też tak robię.
    Mam czytnik i kabel USB-C 3.1 od Baseusa, wyciągnięty koło podstawki monitora i użycie tego trwa moment.
    Dodatkowo odpada włączanie i wyłączanie body.
    Każdy ma swój sposób.
    Oczywiście czasami podpinam kabel, jak potrzebuje czegoś konkretnego do podejrzenia przed kopiowaniem.
    Dlatego powinno to działac w każdym modelu body i karty bezduskusyjnie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; Dzisiaj o 12:58

  5. #335
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    754

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    #Marfot - może tu faktycznie jest problem, tylko teraz pytanie jaki kabel kupić? nie wiem czy istnieje oryginalny, canonowski. Jeżeli nawet taki istnieje to pewnie kosztuje z 300zł, bo ma w nazwie literkę L" .

    #Sal - fakt, też jestem zachwycony tym AF. Jeszcze na zwierzętach nie testowałem, ale ludziom robiłem zdjęcia dynamiczne i statyczne i z naprawdę daleka już rozkminia cel. Mądre to.

  6. #336
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 488

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    #Marfot - może tu faktycznie jest problem, tylko teraz pytanie jaki kabel kupić? nie wiem czy istnieje oryginalny, canonowski. Jeżeli nawet taki istnieje to pewnie kosztuje z 300zł, bo ma w nazwie literkę L" .
    Kabel "oryginalny-canonowski" USB-C - USB-C jest w zestawie z body
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 34 z 34 PierwszyPierwszy ... 24323334

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •