Witam.

Nie jestem tu nowy, ale technologia tak poszła do przodu przez ostatnie lata że jestem kompletnie nie na bieżąco. Sprawa jest błacha, potrzebuję kupić body, i ciekaw jestem waszych rekomendacji.

Fotografowałem już na pierwszych Canonach 1D, przestałem fotografować w czasie gdy obiektem pożądania były pełnomatrycowe 5D. Mam jeszcze działającą 10D, ale rozglądam się za czymś 'nowym'. Mam kilka niezłych szkiełek, np 24-70 2.8L, więc chciałbym nadal móc z nich korzystać. Nie planuję robić jak dawniej reporterki (gdzie w jeden dzień potrafiłem zrobić 2000 zdjęć), ale iść bardziej w kierunku stylizowanych sesji. Fajnie byłoby mieć możliwość nagrywania filmików, mając do dyspozycji te obiektywy które już mam.

Nie jestem natomiast zwolennikiem technologii która za bardzo ułatwia pracę (ostatnio byłem na sesji gdzie było zbyt ciemno jak na moje stare body, a na nowym Canonie zdjęcia nadal wychodziły jasne i bez szumu), i lubię gdy ograniczenia wyzwalają kreatywność. Ale nie szukałbym na siłę sprzętu który będzie mi utrudniał życie dla zasady. Interesuje mnie robienie zdjęć przemyślanych, niekoniecznie technicznie idealnych (lubię zdjęcia technicznie niedoskonałe).

Co byście w takim wypadku polecili? Wchodzą w grę zarówno solidne sprzęty używane z górnych półek, jak i nowe ze średnich.

Dzięki z góry!