Strona 73 z 75 PierwszyPierwszy ... 23637172737475 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 741

Wątek: Canon EOS R7 i R10

  1. #721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Pytanie zadam dzisiaj, chociaż odpowiedź pewnie przeczytam za dwa tygodnie

    Po co ten speedbuster?

    Żeby uzyskać z ogniskowej 600 mm f/6,3 ogniskową 426 mm f/4,5, którą trzeba przymknąć o działkę i uzyskać f/6,3?

    To nie lepiej focić na ogniskowej 400 mm bez tego szpeja?
    Mam niższe ISO. Dalsze info na ekwiwalencie FF: wolę mieć 4.5/680 z speedboosterem który niezauważalnie dla mnie tnie jakość niż 6.3/640 przy 400mm (gdzie dalej jest f/6.3) lub 6.3/960 przy 600mm. Czasu nie skrócę bardziej bo poruszę (rzadko wtedy mam statyw lub monopod który są nieprzydatne tak czy siak), ISO nie chcę zwiększać, bo R7 to dla mnie low entry z "takim se" wysokim ISO, a skracać dystans zawszę mogę próbować (co jest z resztą z korzyścią dla jakości zdjęcia) bo to kompaktowy zestaw do podchodu w każdych warunkach. I speedbooster zawsze mogę odpiąć i wraca 6.3/960 a nawet mogę podpiąć TC x1.4 który także daje całkiem fajne rezultaty pomimo ciemnicy. Częściej jednak mam słabe i bardzo słabe światło niż w drugą stronę.

    A po drugie lubię testować różne wynalazki ;-).

    Odnośnie 2 tygodni: każdy ma swoje priorytety. Fora to dla mnie coś co może nie istnieć ;-). Jak wychodzę w teren z domu o 1:30 w nocy i wracam przed południem, albo wychodzę koło 15:00 i wracam przed północą to odpowiedzi na forum nie zaprzątają mojej głowy .
    Ostatnio edytowane przez KrZyChUM ; 17-06-2024 o 13:41
    [ 500px ]

  2. #722
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 086

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    A tymczasem praktycy, którzy nie pier..olą o zadach i waletach R7, R10, tylko idą w teren i starają się jak najmniej obrzydliwy obrazek tym sprzętem popełnić...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CIMG_3700-Enhanced-NR.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	165,5 KB
ID:	17006
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #723
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    A tymczasem praktycy, którzy nie pier..olą o zadach i waletach R7, R10, tylko idą w teren i starają się jak najmniej obrzydliwy obrazek tym sprzętem popełnić...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CIMG_3700-Enhanced-NR.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	165,5 KB
ID:	17006
    Mogłeś go letko przelecieć odkurzaczem, miałbyś większy kontrast!

  4. #724
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 149

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cudne te zolny
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #725
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    477

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Cudne te zolny
    "Położyłem się na samym skraju skarpy pod siatką maskującą. Nie widzą ruchu, a zieloną "górkę" i po jakimś czasie wróciły.
    Kluczowa może być godzina. O wschodzie słońca mogą nie siadac jak jest rosa albo zimno bo owady jeszcze nie latają. Nie ma jedzenia nie ma sensu tracić energii. Na wieczór także obserwowałem spadek aktywności. Najbardziej aktywne były w środku dnia kiedy słońce wysoko i gorąco. I te fotki to gdzieś z godziny 14:00 w największy palnik z nieba ale wtedy były aktywne.
    Kluczowy tez jest okres, tzn. trzeba je trafić zanim złożą jaja bo wtedy znikną i nie będą chętnie siadać na patykach. A tak łączą się w pary i samczyk co jakiś czas donosi przekąski samiczce."

    Strzelanie to tylko kilka procent umiejętności żołnierza

  6. #726
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    725

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Żołny występują w jakimś specyficznym mikroklimacie? Typu rzeka w pobliżu, staw, bagna, lasy itp?

  7. #727
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 149

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    w pobliżu piaskarni, bo muszą mieć gdzie kopać norki
    żołny bardzo sprawnie latają i z dużą gracją, gołąb przy nich to jak inwalida
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #728
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 499

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    w pobliżu piaskarni, bo muszą mieć gdzie kopać norki
    żołny bardzo sprawnie latają i z dużą gracją, gołąb przy nich to jak inwalida
    Nie muszą być piaskarnia. Bardzo lubią strome wąwozy przecinające otwarte pola i łąki. Co roku jest więcej i więcej siedlisk w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 19-06-2024 o 09:01

  9. #729

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Generalnie żwirowiska, urwiska, piaskownie, wąwozy ale w miarę otwartym terenie. Najbardziej gdzie są piaszczyste skarpy i da się wydrążyć norkę. Ale nie tylko. W tym roku np. widziałem norki wydrążone w płaskiej "rynnie" ziemi którą zrobiła opona jakiegoś ciężkiego pojazdu.

    --- Kolejny post ---

    Ciekawostka odnośnie uszkodzonej migawki w R7 (urwany nit lameli) z przebiegiem 8400 zdjęć. Normalnie uszkodzona migawka w R7 nie jest wymieniana nieodpłatnie w ramach gwarancji producenta, ale ze względu na niski przebieg serwis sam z siebie zrobił naprawę w ramach gwarancji czyli za darmo. Miło z ich strony.
    [ 500px ]

  10. #730
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 712

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez KrZyChUM Zobacz posta
    Ciekawostka odnośnie uszkodzonej migawki w R7 (urwany nit lameli) z przebiegiem 8400 zdjęć. Normalnie uszkodzona migawka w R7 nie jest wymieniana nieodpłatnie w ramach gwarancji producenta, ale ze względu na niski przebieg serwis sam z siebie zrobił naprawę w ramach gwarancji czyli za darmo. Miło z ich strony.
    Jest gdzieś o tym w gwarancji napisane?

Strona 73 z 75 PierwszyPierwszy ... 23637172737475 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •