Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Jaki masywny statyw?

Widok wątkowy

  1. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Jaki masywny statyw?

    problem z cyklu - stabilny, lekki i tani - czemu chce pam kupić trzy statywy?

    czy jest jakieś mocowanie statywowe do RF 100-400? (może jakiś niezależny smallrig? albo coś? ostatnio zaczął produkować jakiś erzac lbracketa z ringiem może to pasuje) to poprawiłoby wyważenie, inaczej będzie problem z każdą głowicą w normalnej cenie i ciężarze
    kulowa głowica jak ma nie opadać po zablokowaniu to musi mieć dużą kulę używałem np induro BHD2 kula wielka właściwie nic nie opada, używam leofoto LH-40 bo była w komplecie nawet niezła leofoto ma jeszcze wersję LH-55 i ta ma dużą kulę (dużą w moim rozumieniu) - firma kopiuje RRSa w sumie z dobrym skutkiem, albo zdecydować się na coś bez kuli ale tanio nie będzie
    i z zasady nie kupuję kompletu głowica nogi (ale zawsze mogą być jakieś powody do złamania zasad np. ciekawość - "może tym razem będzie inaczej" lub cena)
    nogi - ja jestem fanem rozwiązań carbonowych, warto się zastanowić nad rozwiązaniem bez kolumny centralnej, aktualnie używam leofoto ranger 324C - i używam go bez kolumny, cztery segmenty to pewien kompromis zapewniający mniejsza długość po złożeniu - te nogi to kopia RRSa ale nieźle wykonana w sumie dobrze że firma nie kombinuje za dużo dodatkowo zapewnia sporą liczbę produktów typu śrubka, ramię, mocowanie, pasek czy głowica niestety firma nie jest budżetowa ale jest tańsza od oryginału
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 07-11-2023 o 11:16
    EOS 3, 5D, R5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •