Strona 5 z 22 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 219

Wątek: Canon 5d mk1 w 2018

  1. #41
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Śmigaacz, zgadza się 5d z pierwszą eLką 35mm to bajka. Bardzo dobrze znam taką konfigurację, odkąd około 2005/2006 roku zobaczyłem pliki z takiego comb, to do tej pory, żadne rawy, nie wywarły na mnie równie dużego wrażenia.
    Możesz mi na pisać ile mniej więcej wytrzymuje ci bateria w 5d?

  2. #42
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Pewnie kupię newella bo mam pod nosem. Niepokoi mnie tylko te 315 zdjęć na starej baterii, czy to nie za mało? Przywykłem do nowszych puszek w których robię po 800 i więcej na jednym ładowaniu. Z drugiej strony oryginalna bateria ma swoje lata, nie wiem jak była użytkowana, a temperatura kilka stopni poniżej zera tez robi swoje.
    A puszka genialna, tylko matryca do czyszczenia, bo jak sfotografowałem niebo na f22, to wyszła kasza i paproch aż miło.
    ja mam dwa zamienniki

    fotoenergia przyszła z korpusem
    premium gold kupiłem bo kiedyś kiedyś kupowałem do 350D i to były świetne batrie ale były to słowo klucz - waży połowę oryginału z czego oni to robią? z papieru?
    newell - mam ale do 6D, padła po roku (ale wymienili)
    hahnel - kupiłem jak ten newell padł (bo musze mieć zapas) jest najlepsza z tych wszystkich

    nie kupowac najtańszych ani "oryginalnych" w niskiej cenie


    ja swojego czyściłem jak zwykle czyli sensorswab i eclipse i nic się nie stało - ale jak przeczytałem wątek na forum to bedę czyścił teraz na sucho
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  3. #43
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Dzięki! A czy jest sens inwestować w szybki karty s serii San Disk Extreme, czy wystarczą złote lub srebrne? Seriami robić nie zamierzam, ale do Extreme Pro mam zaufanie a tych tańszych z niższych serii się trochę obawiam.

  4. #44
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Dzięki! A czy jest sens inwestować w szybki karty s serii San Disk Extreme, czy wystarczą złote lub srebrne? Seriami robić nie zamierzam, ale do Extreme Pro mam zaufanie a tych tańszych z niższych serii się trochę obawiam.
    ja mam CF 4GB (pretec przyszła z korpusem) i 8GB (extreme) poniewa szansa zapełnienia tych kart jest nikła bo jednak używam głownie 6D to nie chcę inwestować w CFy i kupiłem konwerter sd->cf (nie namawiam konwertery to szukanie problemu) żeby użyć w chwili grozy (jest tylko jeden rodzaj konwertera na aledrogo) ale od kilku miesięcy leży w szafce nadal zapakowany, muszę wypróbować czy to działa i jak to działa, sd mam tylko sandisk extreme. moim zdaniem te aparaty (oba i 5D i 6D) tak realnie to wykorzystują potencjał kart typu sd ultra (no może 6D odrobinę więcej) ale podejrzewam że szybkość nie jest jedyną różnicą pomiędzy seriami ultra i extreme. kibicowałem kiedyś testom kart sd w celu zastosowania w urządzeniu przemysłowym - test odbywał się w trybie ciągłym do zabicia karty - niektóre karty padały po 2 dniach, a niektórych nie dało się zabić przez miesiąc i test był przerywany (starsze extreme).
    myślę żenawet sandiski typu ultra można spokojnie kupować.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #45
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    A czy używał ktoś może baterie duracell bp-511? Na amazonie.uk ma super recenzje.

  6. #46
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    Slupca
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Z baterii mam Newella i Hamę obie wytrzymują tyle samo czyli max 400 zdjęć

  7. #47
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    A czy używał ktoś może baterie duracell bp-511? Na amazonie.uk ma super recenzje.
    Kupiłem 2 sztuki kilka ładnych lat temu, myśląc że duracell to w końcu znana i dobra marka - bardzo się pomyliłem, słabizna. Już znacznie lepsze były Delty.
    Może od tego czasu coś się zmieniło i faktycznie teraz są ok, ale niesmak pozostał i drugi raz się nie zdecyduje.

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 421

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Miałem Photixa, i działał, działał, działał i nagle po 2 latach zdechł bez ostrzeżenia.
    Teraz mam Ansmany i wydają się lepsze.

  9. #49
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Zamówiłem hahnel hl-511, odpowiednik bp-511 ale sklep twierdzi że nie jest to odpowiednik bp-511a i nie pasuje do 5d. Czy to prawda? Wszędzie są odpowiedniki bp-511 ale brak 511a.

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Sklep pewnie zapomniał co z czym działa.
    Battery types - Canon Professional Network

Strona 5 z 22 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •