Witam.
Zamierzam otworzyć studio fotograficzne i teraz zastanawiam się jaką drukarkę wybrać
do druku zdjęć do dokumentów.
Z góry dziękuje za pomoc.
Witam.
Zamierzam otworzyć studio fotograficzne i teraz zastanawiam się jaką drukarkę wybrać
do druku zdjęć do dokumentów.
Z góry dziękuje za pomoc.
Znam osoby wykorzystujące różne rozwiązania, od minilabów (ale to chyba Cię nie interesuje), przez duże drukarki termosublimacyjne na papier z rolki (drukują na tym zlecenia klientów w formatach do 15x21, wykończenie mat/błysk), do małych drukarek termosublimacyjnych (zarówno "pro" - HiTi, jak i domowych - Canon) i drukarek atramentowych.
Praktycznie nieważne co wybierzesz, ważniejsze jest zapanowanie nad kolorami (i poprawne wykonanie zdjęć, żeby urzędy nie odrzucały). Im większy koszt urządzenia, tym mniejszy koszt jednostkowy "pocztówki", więc jeśli przewidujesz duży ruch, pomyśl o dużej drukarce, ewentualnie na początek możesz zacząć nawet na domowym Canonie (a potem zostawić ją jako "awaryjną").
Aktualnie posiadam Canona Selphy CP 1200 i Canona pixma ip7250, jeśli chodzi o wykonanie zdjęć temat już ogarnęłamUżywam odpowiednich szablonów. Próbowałam drukować na Selphy i Pixma i mówiąc szczerze po kalibracji i ustawieniach barw, nasycenia itp Selphy leży
Aha i jak to jest z tymi atrementówkami ? Każdy prawie mi tłumaczy że zdjęć do dokumentów drukowanych na drukarkach atramentowych nie przyjmują.
Ostatnio edytowane przez Justyna25 ; 09-03-2017 o 15:06
Za szybko pisałem - chodziło mi o sam koszt materiałów, oczywiście trzeba uwzględnić koszt urządzenia, bo różnica jest duża (np. 4000zł do 400zł), jednak duża może służyć także do zleceń klientów, nie tylko do główek.
@Justyna25: napiszę coś niezbyt popularnego na tym forum, życie to sztuka kompromisów
W tej chwili nie ma zbyt wielu dokumentów, w których są wykorzystywane "fizyczne" zdjęcia wydane klientom. Większość "przerobu" to dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, w każdym z tych dokumentów zdjęcia są drukowane na podstawie skanu tego, co przynosi klient do urzędu, a kolor w dokumencie nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością (pamiętam problemy z czasów wprowadzania zdjęć biometrycznych do paszportów, lokalne biuro miało trzy stanowiska skanowania, jedno dawało obraz w miarę rzeczywisty, drugie rozjaśniało, trzecie przyciemniało, musiałem na miejscu udowodnić paniom, że zdjęcia jakie odsyłały są poprawne i tłumaczenie "bo na moim komputerze jest inaczej" nie ma związku z tym, co przynosi im petent). Oczywiście odcień skóry musi być rzeczywisty, jednak większym problemem będzie dla Ciebie spocona, tłusta twarz klienta, zaczerwienienia od mrozu, i okulary (łącznie z szkłami fotochromowymi), niż dojście do ładu z kolorami wydruku
Co do atramentu, są sposoby druku mniej i bardziej odporne na rozmazanie, mogę się domyślać, że to jest powód do zastrzeżeń. Sprawdzałaś informacje "u źródła", np. na https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-gr...-lub-paszportu ? Nie ma tam żadnej wzmianki o drukarkach atramentowych.
Podpowiedzcie czy model drukarki CANON Pixma MG7750 będzie się sprawdzał na początek? Rozdzielczość druku w kolorze: 9600x2400 dpi
DNP DS40 - termosublimacja. Papier z rolki, obsługuje formaty: 9x13 cm, 10x15 cm, 13x18 cm, 15x20 cm i 15x23 cm. Do tych celów (zdjęcia do dokumentów) idealna, a w razie potrzeby można odbitki wydrukować.
5d-rzwiowe auto, jasne okna z czerwonymi obwódkami i mocne światło ;-)