Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: Prośba o opinie odnoście wyboru zestawu szkła i body t 17-50 28-75 40D 5D

  1. #31
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Prośba o opinie odnoście wyboru zestawu szkła i body t 17-50 28-75 40D 5D

    Nie mogę już edytować, a tak myślę, czy by może nie zamiast 28-75 kupić 35/2 i 85/1.8 zostawiając sobie 50 1.8. Tyle, że nie będę miał wtedy światełka 1.4 w żadnym szkle

    Jak się nad tym zastanowić, to lubię mając pewne doświadczenie z 50 na cropie 85 na ff było by podobne więc w sam raz do portretów itp a 35 na szersze plany. 50 1.8 była by uzupełnieniem na początek a w przyszłości, być może kupił bym 50 1.4. Z 40D też dały by radę te szkła jak sądzę.

    Choć 50 1.4 na 40d mnie kusi ale chyba było by to porównywalne połączenie co 5d z 85 1.8? Niby ciemniejsze, ale coś za coś. Ehhh, a miałem już plan...

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 296

    Domyślnie Odp: Prośba o opinie odnoście wyboru zestawu szkła i body t 17-50 28-75 40D 5D

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    Nie mogę już edytować, a tak myślę, czy by może nie zamiast 28-75 kupić 35/2 i 85/1.8 zostawiając sobie 50 1.8. Tyle, że nie będę miał wtedy światełka 1.4 w żadnym szkle

    Jak się nad tym zastanowić, to lubię mając pewne doświadczenie z 50 na cropie 85 na ff było by podobne więc w sam raz do portretów itp a 35 na szersze plany. 50 1.8 była by uzupełnieniem na początek a w przyszłości, być może kupił bym 50 1.4. Z 40D też dały by radę te szkła jak sądzę.

    Choć 50 1.4 na 40d mnie kusi ale chyba było by to porównywalne połączenie co 5d z 85 1.8? Niby ciemniejsze, ale coś za coś. Ehhh, a miałem już plan...
    Aby uzyskać na cropie GO podobną do szkła 85 mm f/1.8 w FF musiałabyś kupić do 40D szkło 50 mm z f/1.1 co raczej nie będzie możliwe (cena Cię zabije choć istnieje Canon 50mm f/0.95 i widziałem go u znajomego The Canon 50mm f/0.95 “Dream Lens” – An amazing dreamy classic 50mm on the M 240 – STEVE HUFF PHOTOS jak dla mnie przerost formy nad treścią z szukaniem maksymalnie jasnych obiektywów

    Tak w ogóle to polecam Tobie pod rozwagę w kwestii poruszonych wyżej jasnych stałek (być może w przyszłości) szkła Sigmy z serii ART pod FF 35 mm f/1.5 i 50 mm f/1.4, które nie mają sobie równych. A jeśli jednak planujesz zostać w cropie zawsze istnieje alternatywa w postaci Sigmy 30 mm f/1.4 (pod cropa) są dwie wersje (starsza jest tańsza, ale daje radę wiem, bo długo używałem

    Poza tematem dodam tylko, że FF to nie wszystko i pozostając w APS-C naprawdę da się żyć i "robić" zdjęcia I wcale nie musi być to Canon
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-01-2016 o 19:24
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #33
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Prośba o opinie odnoście wyboru zestawu szkła i body t 17-50 28-75 40D 5D

    Hej, dzięki za odpowiedź.

    Cropa chcę zostawić sobie jako backup, oraz dlatego, że czasem zdarza mi się podejmować próby fotografowania przyrody ożywionej i tutaj mnożnik pomaga jak również 40D jest 2 razy szybszy z tego co widziałem od 5D (fps). Jednak, jako priorytet traktował bym FF i pod FF dobierał bym szkła bo przecież EF zapnę do cropa a EF-S do FF już nie

    Jakoś to ogarnę

  4. #34

    Domyślnie Odp: Prośba o opinie odnoście wyboru zestawu szkła i body t 17-50 28-75 40D 5D

    Mi też się już powoli klaruje ale mam jeszcze inny pomysł na siebie, znowu nie chcę zakładać bezsensownych wątków, przeczytałam ich już naprwdę mnóstwo przez ostatnią*dobę. Chcę tylko skonsultować moją*wizję czy faktycznie jest tak w porządku jak mi się*wydaje, czy jednak patrzę subiektywnie i jest bardziej optymalna dla mnie wersja.

    Dla przypomnienia mam canona 40d i na pewno body w przeciądu roku, dwóch będę chciała zmieniać*ale.. szczerze mówiąć nie wiem czy na ff. Poczytałam trochę i nic nie wykluczam ale moim priorytetem są raczej zdjęcia zwierząt, sportowe, jakiś reportaż więć tak naprawdę zależy mi na szybkim AF i w sumie mnożnik 1,6 jest mi na rękę. Na chwilę obecną*chyba jakbym miała zmieniać*to na 7d a nie na ff, ale nie chcę też zbyt wielu szkieł tylko dla APCS żeby w razie czego zmiana była mało kłopotliwa.

    Mór pomysł:
    canon 18-55 zostawię kita dla zakresu 18-24, do statycznych zdjęć i widoczków się nada jakbym baardzo potrzebowała szeroko, ale używam tego zakresu naprawdę sporadycznie

    canon 24mm 2,8 stm - szukałam jakiejś taniej, jasnej stałki do poieszczeń, nie chcę inwestować*szkło w tego typu więcej bo to nie jest mój priorytet, zdjęcia do albumu nie muszą być*supe, hiper ekstra, wolę więcej dozbierać*do czegoś*dłuższego, a do tego jest na cashbacku i wyjdzie w okolicach 550 zł

    canon 50 1,8 uzupełnienie powyższego jako coś jasnego i do portretów

    canon 24-105 4 L tak wiem, że wiele osób mówi, że zakres nijaki na cropa ale ja czuję, że właśnie tego mi potrzeba i wolę kosztem czegoś szerszego dołożyć*do tego i mieć jeden obiektyw spacerowy, wakacyjny, głównie do zdjęć na zewnątrz z celnym i szybkim AF

    canon 70-200 - w dalszej przyszłości z przeznaczeniem do koni i sportu

    Co myślicie o powyższym zestawie? Jednak chcę*się*skupić na canonie, stałki kupię nowe a zoomy pewnie będę szukać*używanych więc nie chcę*testować kilku sigm czy tamronów, przy potencjalnej zmianie na ff do sprzedania będzie tylko 24 stm, a gdybym jednak została na cropie to za jakiś czas kita zastąpię czymś rodzaju 10-20.
    Dzieki za wszelkie sugestie i rady
    40d | c18-55 IS | c24/2.8 stm

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 421

    Domyślnie Odp: Prośba o opinie odnoście wyboru zestawu szkła i body t 17-50 28-75 40D 5D

    18-55, 24 i 24-105 możesz zastąpić obiektywem Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM.

  6. #36

    Domyślnie Odp: Prośba o opinie odnoście wyboru zestawu szkła i body t 17-50 28-75 40D 5D

    Cytat Zamieszczone przez MagdaS Zobacz posta
    Mi też się już powoli klaruje ale mam jeszcze inny pomysł na siebie, znowu nie chcę zakładać bezsensownych wątków, przeczytałam ich już naprwdę mnóstwo przez ostatnią*dobę. Chcę tylko skonsultować moją*wizję czy faktycznie jest tak w porządku jak mi się*wydaje, czy jednak patrzę subiektywnie i jest bardziej optymalna dla mnie wersja.

    Dla przypomnienia mam canona 40d i na pewno body w przeciądu roku, dwóch będę chciała zmieniać*ale.. szczerze mówiąć nie wiem czy na ff. Poczytałam trochę i nic nie wykluczam ale moim priorytetem są raczej zdjęcia zwierząt, sportowe, jakiś reportaż więć tak naprawdę zależy mi na szybkim AF i w sumie mnożnik 1,6 jest mi na rękę. Na chwilę obecną*chyba jakbym miała zmieniać*to na 7d a nie na ff, ale nie chcę też zbyt wielu szkieł tylko dla APCS żeby w razie czego zmiana była mało kłopotliwa.

    Mór pomysł:
    canon 18-55 zostawię kita dla zakresu 18-24, do statycznych zdjęć i widoczków się nada jakbym baardzo potrzebowała szeroko, ale używam tego zakresu naprawdę sporadycznie

    canon 24mm 2,8 stm - szukałam jakiejś taniej, jasnej stałki do poieszczeń, nie chcę inwestować*szkło w tego typu więcej bo to nie jest mój priorytet, zdjęcia do albumu nie muszą być*supe, hiper ekstra, wolę więcej dozbierać*do czegoś*dłuższego, a do tego jest na cashbacku i wyjdzie w okolicach 550 zł

    canon 50 1,8 uzupełnienie powyższego jako coś jasnego i do portretów

    canon 24-105 4 L tak wiem, że wiele osób mówi, że zakres nijaki na cropa ale ja czuję, że właśnie tego mi potrzeba i wolę kosztem czegoś szerszego dołożyć*do tego i mieć jeden obiektyw spacerowy, wakacyjny, głównie do zdjęć na zewnątrz z celnym i szybkim AF

    canon 70-200 - w dalszej przyszłości z przeznaczeniem do koni i sportu

    Co myślicie o powyższym zestawie? Jednak chcę*się*skupić na canonie, stałki kupię nowe a zoomy pewnie będę szukać*używanych więc nie chcę*testować kilku sigm czy tamronów, przy potencjalnej zmianie na ff do sprzedania będzie tylko 24 stm, a gdybym jednak została na cropie to za jakiś czas kita zastąpię czymś rodzaju 10-20.
    Dzieki za wszelkie sugestie i rady
    Trzy słoiki i wszystko jasne:
    - 17-55 (50)/2,8,
    - 85/1,8 USM,
    - 70-200/2,8.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 177

    Domyślnie Odp: Prośba o opinie odnoście wyboru zestawu szkła i body t 17-50 28-75 40D 5D

    Cytat Zamieszczone przez MagdaS Zobacz posta
    canon 24-105 4 L tak wiem, że wiele osób mówi, że zakres nijaki na cropa ale ja czuję, że właśnie tego mi potrzeba i wolę kosztem czegoś szerszego dołożyć*do tego i mieć jeden obiektyw spacerowy, wakacyjny, głównie do zdjęć na zewnątrz z celnym i szybkim AF
    Zamiast wielgaśnego szkła 24-105, proponuję 15-85, to jest "cropowa elka", o tym samym zakresie co 24-105 na FF.
    Naprawdę wiem co piszę, mam oba szkła - 24-105 do FF, 15-85 do cropa.

    15-85 to naprawdę świetny spacerowy obiektyw ze skutecznym AF i stabilizacją.

    http://www.optyczne.pl/177.4-Test_ob...ć_obrazu.html

    Co do koników na powierzu, to polecam 70-200/4L - w dobrych warunkach oświetleniowych jest to wystarczająco dobre szkło.
    Zależy tylko, jakie to sporty konne i z jakiej odległości
    Ale do sportów halowych, to już za ciemny obiektyw i wypada go zastąpić 2,8.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 06-01-2016 o 22:14

  8. #38

    Domyślnie Odp: Prośba o opinie odnoście wyboru zestawu szkła i body t 17-50 28-75 40D 5D

    Dzięki za rady, faktycznie te propozycje przewijają*się*w większości tego typu pytań na pewno sprawę przemyślę. Co do 24-105 nie chcę*się mądrzyć*bo nie miałam go w rękach ale własnie ta ogniskowa wydawała mi się*takim idealnym spacer zoomem na cropa (może torchę*herezje piszę*bo stwodzono je pod ff, wiem) i jeśli chodzi o porównanie do 15-18 to szczerze mówiąc na chwilę obecną*wydaje mi sie, że bardziej zależy mi na zakresie 85-105 niż tym 15-24. Wolę ciaśniejsze kadry i myślałam o tym 24-105 jako obiektywie, który będę mogła jako jedyny zabrać na wakacje czy wycieczkę, na spacer z psem czy do stajni na treningowe zdjęcia gdzie jestem bliżej i nie potrzeba aż 70-200.

    Co do 17-55 to właśnie odnośnie powyższego z racji tego, że ten szeroki zakres rzadko użyhwam i nie jest priorytetem to jednak nie widzę sensu kupowania 17-55 2.8 canona choć*wiem, ze jest baardzo zachwalane.

    O 70-200 myslałam wlasnie o Lce f4 bo jednak większosć zdjęć to zawody w sezonie otwartym, sama startuję*w wkkw, gdzie najbardziej widowiskowa jest próba terenowa na krosie, można podejść w miarę*blisko i bardziej zależy mi na celnym AF niż światle 2,8 z sigmy czy tamrona.

    TO tak w skrócie uzasadnienie tego co napisałam wcześniej, ale wezmę*Wasze uwagi do seraca i zaraz jeszcze raz to przeanalizuję.

    Teoretycznie to wystarczyłoby mi to 17-55 i 70-200 z tym, ze wtedy braknie czegoś*uniwersalnego do portretów zwierząt (więc stałka średnio się*sprawdzi bo modele dość*ruchliwi) i typowo wakacyjnego. 55mm, które obecnie mam jest za krótkie zaś 70 czasem mogloby być*za ciasno gdybym zabrałą tylko to szkło. Może za bardzo filozofuję ale chciałabym na wstepie sensownie to przemyśleć żeby jak najmniej potem musieć*kombinować z wymiana.

    --- Kolejny post ---

    Nie wiem czemu mie mogę poprzedniego edytować, ale co so 15-85 to faktycznie byłąby to fajna opcja w komlecie z 70-200 z tym, że wtedy przydałoby się jeszcze coś jaśniejszego do zdjęć w pomieszczeniach. Nie chodzi tu o niewiadomo jaką*jakość, ale żeby coś takiego mieć na te kilka razy w roku 'u cioci na imieninach' itp.
    40d | c18-55 IS | c24/2.8 stm

  9. #39

    Domyślnie Odp: Prośba o opinie odnoście wyboru zestawu szkła i body t 17-50 28-75 40D 5D

    POczytałam trochę i faktycznie ten 15-85 jest warty uwagi więc rozważę go jako wakacyjno-wycieczkowe szkło ale to w okolicach wakacji będzie zakup. Będzie szeroko i uniwersalnie a janość uzupełnię wspomnianymi wczesniaj stałkami 24 i 50, mam nadzieję, ze to dobry wybór.
    40d | c18-55 IS | c24/2.8 stm

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 296

    Domyślnie Odp: Prośba o opinie odnoście wyboru zestawu szkła i body t 17-50 28-75 40D 5D

    Cytat Zamieszczone przez MagdaS Zobacz posta
    POczytałam trochę i faktycznie ten 15-85 jest warty uwagi więc rozważę go jako wakacyjno-wycieczkowe szkło ale to w okolicach wakacji będzie zakup. Będzie szeroko i uniwersalnie a janość uzupełnię wspomnianymi wczesniaj stałkami 24 i 50, mam nadzieję, ze to dobry wybór.
    Jeśli planujesz nie żegnać się z APS-C przez kilka najbliższych lat to 15-85 może być jakimś wyjściem, celowo podkreśliłem jeśli Sprostowałbym również inny wpis wprowadzający "bałagan" od zawsze "cropową elką" nazywało się Canona EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM Bo samozwańczo to w podobny sposób można nazwać Canona EF 38-76 mm - tzw. denko od butelki http://fotodinoza.blogspot.com/2014/...rom-mitow.html

    EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 to całkiem inna liga i docelowy odbiorca (było to swego czasu nowe kitowe szkiełko do APS-C zastępujące tragicznego EF-S_17-85_mm_f_4-5.6 kierowane do amatorów Canon EOS 7D puka do drzwi | Fotoblogia.pl )

    Zapewne sprawdzi się przez rok (albo dwa) o ile użytkownik nie będzie go używał podczas mżawki i nad morzem oraz w górach w przeciwieństwie do uszczelnionych i pancernych L-ek 24-105, 17-40 i 70-200, które zniosą wiele i nie rozsypią się po roku
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-01-2016 o 00:12
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •