PDA

Zobacz pełną wersję : AF Canon - Nikon , czy taka tragiczna różnica ?



Da__FreaK
31-12-2013, 20:48
Ostatnio mam fobie nad zmiana systemu. Siedzę i czytam testy min: 1d3, 1d4 i analogicznie w N D3 , D700. Wszedzie jedynie co widzę to ochy i achy nad AF-en puszek ze stajni N. Nie wiem co mam juz o tym mysleć,..czy AF w topowych puszkach C jest az tak tragiczny ? W 1d3 lepiej dzialal tryb one shot.. w 1d4 znowu biadola ze al servo... ile w tym prawdy ? AF to podstawa jednak, a o szumach nie wspomne - D3 w porownaniu z 1d4 zjada C na sniadanie .. Nie wiem już sam..;-/

Wojtko
31-12-2013, 21:09
Miałem d700 i w moim odczuciu generował mniej szumu niż 5dII do iso 1600. Co do AF, to w każdym korpusie sporo zależało od szkła i wydaje mi się, że w aparatach Canona jest podobnie. Porównując pracę 5dII z 16-35 II i np d700 z 20-35 2.8 AF D (stare ale zacne szkiełko), to Canon wygrywa pod każdym względem. Nikon ma świetny system, ale do Canona przekonuje mnie jego ergonomia. Rozumiem, że szczególnie potrzebujesz szybkiego AF w tym przypadku może lepiej porównać działanie konkretnych modeli z konkretnymi szkłami w danym systemie.

Fotopstryczek
31-12-2013, 21:39
w każdym korpusie sporo zależało od szkła
Nie zwalał bym tego na szkła, skoro na LV 50mm 1.8 II może być celna, czemu tradycyjny AF tak nie może pracować?

W praktyce 50 1.4 USM jest dużo celniejsza od 1.8 II, to świadczy o niedoskonałości tradycyjnego układu AF lub jego algorytmu działania, potwierdza gdy jeszcze nie ma pełnej ostrości.

Da__FreaK
31-12-2013, 21:40
Wiesz, własnie chodzi o ten AF. Tylko ze dużo z tych testów nie jest miarodajnych, a które z tych testów są sponsorowane to juz nie wiadomo :) Poczytalem testy topowców C i N i w kazdy z nich jedynie co sie rzuca w oczy to to, ze C przegrywa z celniejszym i sprawniejszym AF. Także na wyzszych iso jakoś nie moge znaleść puszki C która wygrała by na takim iso z N. Dla mnie to istotna sprawa, ale nie wiem czy warto sobie zaprzątać głowe skoro jest tyle wysmienitych zdjec C :) hmm.. w dalszym ciśgu to chyba kwestia postprodukcji - sam juz nie wiem..

Wojtko
31-12-2013, 22:32
Nie zwalam winy na szkła, ale różne modele obiektywów różnie działają na tym samym korpusie i pod tym względem uważam, że zasadne jest wypróbowanie w obu systemach odpowiedników aparatów jak i obiektywów, które ma zamiar użytkować nasz szanowny założyciel tematu. Weź też pod uwagę mechaniczną budowę obiektywów- sposób ogniskowania :) Dla jasności wypowiedzi, jeśli nie korzystasz z obiektywu 135mm, to pewnie mało interesuje Cię jego funkcjonowanie w obu systemach, ale jeśli taki obiektyw będzie dla kogoś ważnym narzędziem pracy, to wg mnie ma znaczenie jak funkcjonują pod wybranymi korpusami Canon 135 L i Nikkor 135 DC.

Da__FreaK
31-12-2013, 22:37
Osobiscie używam 135 :D

Wojtko
31-12-2013, 22:46
To zacnie. Nie miałem okazji używać 135 DC, ale 135L, to wg mnie bardzo dobry obiektyw- poręczny magiczny artefakt fotografa; trzeba umieć użyć, ale jak już rzucisz trafnie zaklęcie, to pozamiatane. Z 5dII czasem muli nawet przy dobrych warunkach, ale ma wygodny pierścień manualnego ustawienia ostrości, a ogromny plus to możliwość ewentualnego podostrzenia jeśli AF by zawiódł. Czytam teraz sporo dobrego o 5dIII, póki co marne mam szanse na przesiadkę, ale jeśli masz fundusze może warto spoglądać w tę stronę zamiast przymierzać się do kosztownego i mozolnego procesu zmiany całego systemu.

Da__FreaK
31-12-2013, 22:56
Najgorsze jest to ze w tej chwili jestem po wymianie mirrorboxa w 1d3 i szlag mnie trafia bo znow leci na zytnia( z 24 l mega FF ).. natomiast jesli chodzi o nowe nabytki to w planie albo sprzedaz 1d2 i 1d3 i zakup 1d4 bo moze sie okazac ze bede mia lw fajnej cenie .. i tu wlasnie wskoczyla mi mysl zeby zakupic d3 i wejsc w nikona...cenowo podobnie, ale cala szklarnia do wymiany..

--- Kolejny post ---

http://www.dpreview.com/reviews/NikonD3/18
Nikon nie generuje kolorowego szumu .. ( iso 6400 ) to chce mnie przekonac do zmiany systemu ..

Wojtko
31-12-2013, 23:40
Jakiej decyzji byś nie podjął będzie dobra jeśli będziesz robił zdjęcia :) Nikona d700 wspominam bardzo dobrze podobnie jak d90 i d300. D700 i D300 to świetnie spasowane korpusy. W d700 irytowała lampa błyskowa uaktywniana przez przypadkowe dotknięcie przycisku bodajże po lewej stronie. W systemie Canon zostaję dla ergonomii. W Nikonie irytowały mnie odklejające się gumy- coś strasznego, ale znajomi nie mieli takich problemów z identycznymi korpusami, choć niektórzy też mieli... wada serii? :) Canona odbieram jako mało finezyjne narzędzie do rejestracji z dobrą optyką systemową. A Nikon w moim odbiorze bardziej finezyjny... i jeszcze jakiś czas temu w tyle z ilością nowszej automatycznej optyki do wyboru (SWM vs. USM). Co do tej ergonomii, to każdy system ma swoje za i przeciw...

tkosiada
01-01-2014, 02:45
... Poczytalem testy topowców C i N i w kazdy z nich jedynie co sie rzuca w oczy to to, ze C przegrywa z celniejszym i sprawniejszym AF. Także na wyzszych iso jakoś nie moge znaleść puszki C która wygrała by na takim iso z N...
a czy musi wygrać, przecież rozpatrujemy to tak: fotka podoba się lub nie, moze rozważ to co Ci sie podoba
co do AF to zauważ, ze czujnik w N ma punkty krzyżowe tylko w środku, w C na wiekszości jak nie na wszystkich
miałem przez 5 lat D700 i bardzo sobie chwaliłem, ale majac teraz 1d mk3 Af jest jeszcze lepszy, zwłaszcza servo, ja zmiany nie żałuje i nie szkoda mi tego iso 6400 w N
fajnie w tej puszce było auto-iso i to nikon ma bardzo dobrze dopracowane
obrazek nadal na + dla C, nawet mają to co mam
a fajnie by było mieć 5D mk III

Pawel92
01-01-2014, 14:17
Wiesz, własnie chodzi o ten AF. Tylko ze dużo z tych testów nie jest miarodajnych, a które z tych testów są sponsorowane to juz nie wiadomo :) Poczytalem testy topowców C i N i w kazdy z nich jedynie co sie rzuca w oczy to to, ze C przegrywa z celniejszym i sprawniejszym AF. Także na wyzszych iso jakoś nie moge znaleść puszki C która wygrała by na takim iso z N. Dla mnie to istotna sprawa, ale nie wiem czy warto sobie zaprzątać głowe skoro jest tyle wysmienitych zdjec C :) hmm.. w dalszym ciśgu to chyba kwestia postprodukcji - sam juz nie wiem..
Coś chyba słabo szukasz ;)
Wrzuć te linki z testami "topowców".

Kolekcjoner
01-01-2014, 14:45
Nie no po co testy. Przecież teza została postawiona nawet w tytule. Sprawa jest jasna - Canon praktycznie nie ma AF - nawet kompakty Nikona są sprawniejsze :D i dlatego zastanawiam się czy jest dalszy sens cokolwiek tu rozważać. Chyba trzeba zamknąć i przykleić dla potomnych :).

Da__FreaK
01-01-2014, 15:21
Pierwsze lepsze testy 1d3 , 1d4 , D3 na optycznych .W każdym z nich AF w topowych canonach nie działał porownywalnie chociazby jak w N. Duzo dodatkowych potwierdzeń jest w sieci ..Chociaż by ISO. Hmm.. Z lekką pewnościa powiem,że ISO w topowych repo canona zatrzymal sie na 3200 , dalej jest duzo gorzej niz w N . ( hmm, chyba ze N stosuje odszumianie juz w puszkach )- 5d3 repo sportowym tez nie biore pod uwage. Chodzi o typowego woła roboczego.
( 1dX pomijam bo nie rozpatruje zakupu )

http://www.dpreview.com/reviews/nikond3/18

Przyklad iso w D3 w porownaniu do 1d3 ..pytań brak , widać doskonale że od ISO 3200 N zamiata C ..na wyższych ISO nawet nie ma co oglądać.

Pawel92
01-01-2014, 16:01
Tak się składa, że moje zdanie nie opiera sie na testach Optycznych (nic do nich nie mam, po prostu nie czytałem :() tylko na moich własnych "wyczynach", a używam/łem amatorsko takie puszki jak D200, D3, D300s, D800, 40D, 5D2, 7D, 5D3 i 1DX.
Zgodzę sie, że w przeszłości AF Nikona był zdecydowanie pewniejszy niż Canona (przynajmniej w tych puszkach, które używałem).
AF 5D3 i 1DX jest tak samo dobry jak ich odpowiedników D800 i D4. Różnice zawsze sie znajdą, ale są one minimalne i Twoja technika będzie miała tu znacznie większe znaczenie.
Takie samo zdanie mam na temat wysokiego ISO.

Piszesz, że nie bierzesz pod uwaga 5D3 jako wola roboczego. Dlaczego ? Robisz zdjęcia w tak trudnych warunkach klimatycznych?
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale szukasz raczej puszki używanej? Jeżeli tak to pewnie D3S byłby dobrym wyborem.

tlustyx
01-01-2014, 16:03
Pierwsze lepsze testy 1d3 , 1d4 , D3 na optycznych .W każdym z nich AF w topowych canonach nie działał porownywalnie chociazby jak w N. ...

Jak to czytam, to myślę sobie, że Canon to musi chyba dopłacać ludziom aby chcieli robić zdjęcia ich aparatami.
Poszukaj kogoś z takim z D3 lub D700 i popróbuj. Ciekaw jestem, czy nadal będziesz tak chwalił :-)
D700 mam często okazje się "bawić", ale jakoś szczególnie ten AF to mnie na kolana nie powala.

Da__FreaK
01-01-2014, 16:16
5D3 nie biore pod uwage z racji tego ze foce troche sportow halowych, wiec i praca na duzym ISO bierze tu bardzo duzy udział, a AF to w tym wypadku pierwszoplanowa część :) Poki co w najblizszym planie byc moze bedzie 1d4 - jeszcze 1d3 tak naprawde nie sprawdzilem bo znow leci na zytnia. Ale moge conieco powiedziec o 1d2 - zeby mial tylko wyzsze ISO niż 3200 to za cholere bym go nie sprzedawał :)

Pawel92
01-01-2014, 16:34
5D3 nie biore pod uwage z racji tego ze foce troche sportow halowych, wiec i praca na duzym ISO bierze tu bardzo duzy udział, a AF to w tym wypadku pierwszoplanowa część :)
Nie jestem pewien czy mówisz poważnie...:shock: :)
Może ktoś, kto miał okazje fotografować coś w podobnym stylu, wypowie się na ten temat.

Tutaj masz kilka zdjeć z 5d3, rownież na wysokim ISO (exif w zakładce INFO):
- Zenfolio | Jola & Paweł | 07 - Hebridean Celtic Festival (http://lech.zenfolio.com/p745819961)

Da__FreaK
01-01-2014, 16:39
Hala, sporty halowe - miałem na mysli szybkostrzelnosc , mnoznik 1,3x :D - trudne warunki - ISO . :) 5d3 nie jest tworem do repo :) Do landow czy portretow to chce 5d1 zamienic na 1Ds2 :D
Wiem ze w tej chwili 5d3 to obiekt marzen, ale dla mnie poza zasiegiem finansowym.

carloso
01-01-2014, 16:46
Nie wiem co takiego złego jest w 5d3 ze od razu jest wykluczany z repo, 4 zdjęcia na sekundę mniej nie skreślają go od razu

Pawel92
01-01-2014, 16:52
Teraz rozumiem nieco lepiej. Zdjęcia, o których piszesz to raczej sport niż repo, przynajmńie w moim rozumieniu. Dla mnie 5d3 jest jak najbardziej do repo: podpinasz 24-70Mk.2 lub 70-200 i naprzód :D

Da__FreaK
01-01-2014, 17:02
5d3 to nie jest aparat do wszystkiego. Jeśli miało by tak być, to po co Canon zrobil serie 1D ?:) Mnie na niego po prostu nie stać

--- Kolejny post ---

Pawel, dokładnie tak :)

Pawel92
01-01-2014, 17:03
OK, do wszystkigo to żaden aparat nie jest. Nie mniej jednak uważam 5d3 za najbardziej uniwersalna puszkę w obecnej chwili. Mam na myśli gabaryty, funkcje, osiągi, ergonomię i cenę. Sorry, za powtarzanie się, bo już to raz gdzieś napisałem :D
Mam wrażenie, że Twoja decyzja już zapadła i w tym kontekście nie ma za bardzo sensu kontynuować tej dyskusji.
Powodzenia.

Da__FreaK
01-01-2014, 17:05
Decyzji jeszcze nie podjąłem ( zakup 1d4 ) póki nie zobacze róznicy i nie uruchomie 1d3 :D Wtedy bede mogl powiedzieć coś wiecej :D

Kolekcjoner
01-01-2014, 17:22
No cóż jak iso i AF w 5D mkIII jest niewystarczające to czarno to widzę. :lol:

Da__FreaK
01-01-2014, 17:26
Czy admin nie widzi co napisałem ?:D ma 5d3 mnie nie stac ..

Pawel92
01-01-2014, 17:32
Ile kosztuje teraz 1D4 w dobrym stanie?

salas
01-01-2014, 17:32
Czy admin nie widzi co napisałem ?:D ma 5d3 mnie nie stac ..
ale co to, że nie masz na niego kasy ma do tego co o nim piszesz? znaczy, nie stać Cię na niego to jest lipny czy jak? o_O bo właśnie to napisałeś na poprzedniej stronie :>

Kolekcjoner
01-01-2014, 17:33
Ja się odniosłem do Twojej oceny wyżej, to czy Cię stać to zupełnie inna sprawa 8-).

BTW: nie jestem adminem :D

Edit: kolega wyżej był szybszy :)

Da__FreaK
01-01-2014, 17:39
salas, pisze o sprzecie który jest w moim zasiegu i tyle :) 13d , 1d4 , D3 :) Swoje rozpatrywania miałem cały czas wokół tego sprzętu, a nie 5d3 :D

jacek_73
01-01-2014, 17:41
Ile kosztuje teraz 1D4 w dobrym stanie?

Możesz przyjąć siedem tysi polskich ZŁY

salas
01-01-2014, 17:47
5D3 nie biore pod uwage z racji tego ze foce troche sportow halowych, wiec i praca na duzym ISO bierze tu bardzo duzy udział, a AF to w tym wypadku pierwszoplanowa część :)


salas, pisze o sprzecie który jest w moim zasiegu i tyle :) 13d , 1d4 , D3 :) Swoje rozpatrywania miałem cały czas wokół tego sprzętu, a nie 5d3 :D

już więcej nie piszę

tkosiada
01-01-2014, 20:07
Do autora: czy wziąłes pod uwagę że testy najczęściej sa robione w oparciu o jeden, centralny czujnik AF? Kiedy pobawimy sie bocznymi punktami juz nie jest tak kolorow w N
poza tym maja spory rozjazd jakościowy w body, najbardziej jestem zaskoczony negatywnie D800 i D600

Da__FreaK
01-01-2014, 20:18
Do autora: czy wziąłes pod uwagę że testy najczęściej sa robione w oparciu o jeden, centralny czujnik AF? Kiedy pobawimy sie bocznymi punktami juz nie jest tak kolorow w N
poza tym maja spory rozjazd jakościowy w body, najbardziej jestem zaskoczony negatywnie D800 i D600

Być moze testują wyłącznie centralny ,ale np przy testach ISO to już nie ma znaczenia. A szkoda jest mieć coraz to nowszą puszkę której szum przez lata zatrzymuje sie na ISO 3200 ..

cobalt
01-01-2014, 20:27
Być moze testują wyłącznie centralny ,ale np przy testach ISO to już nie ma znaczenia. A szkoda jest mieć coraz to nowszą puszkę której szum przez lata zatrzymuje sie na ISO 3200 ..
A może warto zapytać kogoś, kto pracował na Canonie 1D mk II i III oraz 5D mk II i przesiadł się na Nikona (D3s i D4), a nie kupił sobie Canona 5D mk III: EURO 2012 ‹ Piotr Bławicki fotoblog (http://piotrblawicki.com/galerie/euro-2012/)

Da__FreaK
01-01-2014, 23:06
Canon 1D Mark IV (vs Nikon D3s) [JuzaPhoto] (http://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&article=83)
na samym dole strony

Fakt ze to D3s a nie D3 ale ilosc szumu mówi za siebie ..
Czy to faktycznie zasługa matrycy w Nikonie - jest FF i przez to mniej szumi ? Więc porownujac x1,3 canona do nikona, stosunek szumu bedzie zawsze inny i nie da się dokładnie porownac ?Niestety nie wiem jak wygląda roznica między małymi matrycami, a matrycami FF wzgledem szumu ..Czy w ogóle jest sens porównywac taki typ matryc pod wzglemem szumu ?!

Kolekcjoner
01-01-2014, 23:34
Sens jest porównywać wszystko. Problem jakie kto z tego wyciąga wnioski ;)

Pawel92
02-01-2014, 01:21
A może warto zapytać kogoś, kto pracował na Canonie 1D mk II i III oraz 5D mk II i przesiadł się na Nikona (D3s i D4), a nie kupił sobie Canona 5D mk III: EURO 2012 ‹ Piotr Bławicki fotoblog (http://piotrblawicki.com/galerie/euro-2012/)
Napewno warto. Czy ktoś zna odpowiedź? Panie Piotrze, możemy prosić o uchylenie rąbka tajemnicy?



Canon 1D Mark IV (vs Nikon D3s) [JuzaPhoto] (http://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&article=83)
na samym dole strony

Fakt ze to D3s a nie D3 ale ilosc szumu mówi za siebie ..
Czy to faktycznie zasługa matrycy w Nikonie - jest FF i przez to mniej szumi ? Więc porownujac x1,3 canona do nikona, stosunek szumu bedzie zawsze inny i nie da się dokładnie porownac ?Niestety nie wiem jak wygląda roznica między małymi matrycami, a matrycami FF wzgledem szumu ..Czy w ogóle jest sens porównywac taki typ matryc pod wzglemem szumu ?!
Prawdopodobnie pamiętasz, że D3S po jego wyjściu dostał przydomek "Noktowizor". Proponowałem Ci zakup tej puszki, jako jeden ze sposobów na rozwiazanie problemu z którym się zmagasz. Cóż wiecej można dodać? Chyba tylko banał w rodzaju "Kup najlepsza puszkę, na jaką Cię stać w danej chwili".

Merde
02-01-2014, 13:39
A może warto zapytać kogoś, kto pracował na Canonie 1D mk II i III oraz 5D mk II i przesiadł się na Nikona (D3s i D4), a nie kupił sobie Canona 5D mk III: EURO 2012 ‹ Piotr Bławicki fotoblog (http://piotrblawicki.com/galerie/euro-2012/)

Piękny przykład kogoś, kto przesiadł się z Canona na Nikona i nie uwzględnił konsekwencji tej przesiadki w swoim workflow.

kurczeblade
02-01-2014, 17:49
Ktoś napisał że AF w D700 nie robił wrażenia. To teraz niech sobie porówna w praktyce AF

5dmk2 z 24-70 vs D700 z 24-70 - ale nie na centralnym punkcie w one shot. Niebo a ziemia, różnica jest kolosalna na korzyść D700 tam boczne ( nie krzyżowe ) są precyzyjniejsze niż centralny w 5dmk2

chyba że ktoś rzuca aluzją "Ja 90procent zdjęć robię na centralnym"

Nikon daje dobry system AF'u do nawet amatorskich puszek, w Canonie żeby się nacieszyć lepszym AF'em ( nie mówię o one-shot) trzeba przynajmniej kupić 5dmk3 i wyżej.

Kolego, myślę że bardzo odpowiednią puszką pod Twoje wymagania będzie D3s

Pawel92
02-01-2014, 19:53
A może warto zapytać kogoś, kto pracował na Canonie 1D mk II i III oraz 5D mk II i przesiadł się na Nikona (D3s i D4), a nie kupił sobie Canona 5D mk III: EURO 2012 ‹ Piotr Bławicki fotoblog (http://piotrblawicki.com/galerie/euro-2012/)
cobalt, podzielisz sie z nami tajemnicą, bo napięcie robi sie nie do wytrzymania...

MAF
02-01-2014, 20:32
Nikon daje dobry system AF'u do nawet amatorskich puszek, w Canonie żeby się nacieszyć lepszym AF'em ( nie mówię o one-shot) trzeba przynajmniej kupić 5dmk3 i wyżej.


Jakie to amatorskie puszki Nikona z dobrym AF masz na myśli? Miałem D90 z chyba nienajgorszymi szkłami i owszem af był całkiem sprawny ale w porównaniu z 5Dc szału nie było, 40d raczej szybszy. Chyba że pisząc amatorskie masz na myśli d300?

kurczeblade
02-01-2014, 20:53
Jakie to amatorskie puszki Nikona z dobrym AF masz na myśli? Miałem D90 z chyba nienajgorszymi szkłami i owszem af był całkiem sprawny ale w porównaniu z 5Dc szału nie było, 40d raczej szybszy. Chyba że pisząc amatorskie masz na myśli d300?

Chyba szału nie było w 5dmc. Poza tym co to za porównanie d90 do pełnoklatkowego 5dmc?

Dajmy na to obecnie d600/610 vs 6D < --- tak wiem, jeden punkt AF wystarczy, bo 99procent robi ktoś na jednym centralny - a ma inny wybór ?:)
7100 vs 70D <-- nie mówię nic o ostrzeniu z lcd podczas filmu. i matrycy w 70D której za nic bym nie chciał w tym czasie.

Matsil
02-01-2014, 21:11
Chyba szału nie było w 5dmc. Poza tym co to za porównanie d90 do pełnoklatkowego 5dmc?
Piszesz najpierw, że nikon daje dobry AF do amatorskich lustrzanek, kolega porównuje d90 do 40D i nawiązuje do 5D a Ty się obruszasz. Coś konsekwentny nie jesteś...
Ja miałem do czynienia z D700 i nie powiem, AF jest tam bardzo dobry zarówno na centralnym jak i bocznych i nie ma znaczenie czy one shot czy servo. Na pewno dużo lepiej od 5DII. Ale z drugiej strony 5DIII niczym D800 pod tym względem nie ustępuje, nawet 7D całkiem sprawnie sobie radzi. Ja myślę, że fakt lepszości AFa nikonów już dawno jest nieaktualny i jeżeli ktoś wybiera żółty system to nie z tego powodu. Są inne jak chociażby dynamika czy ISO.

Da__FreaK
02-01-2014, 21:13
Ja majac 1d2, 5d używam wszystkich punktów. Akurat we wszystkim co robie , unikam przekadrowywania jak tylko mogę. Poki co mam pewien plan :) Ale to na najbliższy czas jak wyjade z tego kraju gdzie wówczas będe mogł sobie pozwolic na inny sprzęt :) Póki co skazany bede na C..Mam czas żeby pomyśleć nad migrajcą..

tkosiada
02-01-2014, 21:15
Chyba szału nie było w 5dmc. Poza tym co to za porównanie d90 do pełnoklatkowego 5dmc?

Dajmy na to obecnie d600/610 vs 6D < --- tak wiem, jeden punkt AF wystarczy, bo 99procent robi ktoś na jednym centralny - a ma inny wybór ?:)
7100 vs 70D <-- nie mówię nic o ostrzeniu z lcd podczas filmu. i matrycy w 70D której za nic bym nie chciał w tym czasie.

owszem, ale to wszystko blednie bo jako system mam bardzo dużo wpadek jakościowych i konstrukcyjnych, a mnie to stanowczo zniechęca, dlatego sprzedałem N
co do jakości bocznych punktów w D700 nie miałem żadnych zastrzezeń, śmigał aż miło, a bawię sie tylko bocznymi i w 2009 dla tego AF zmieniłem na N i fąfastyczne D700 :D
dziś inaczej bym dla siebie kombinował...
wracając do C: często stykam sie z wypowiedzią że w trudnych warunkach oświetleniowych 1D mk4 radzi sobie sprawniej niż 5D III, ale nie było tam opisane czy centralny czy boczne punkty
skoro masz juz 1D mk3 to niech najpierw zrobią ten AF i skalibrują z twoimi szkłami, a potem sie wypowiedz jak oceniasz
proponuję poczekac i wziąc na wstrzymanie przed dalszymi ruchami

MAF
02-01-2014, 21:16
Ja majac 1d2, 5d używam wszystkich punktów. Akurat we wszystkim co robie , unikam przekadrowywania jak tylko mogę. Poki co mam pewien plan :) Ale to na najbliższy czas jak wyjade z tego kraju gdzie wówczas będe mogł sobie pozwolic na inny sprzęt :) Póki co skazany bede na C..Mam czas żeby pomyśleć nad migrajcą..

Ja w 5Dc też używam wszystkich punktów, w a700 też używałem wszystkich, D5d w sumie też. Może ja jakiś dziwny jestem?

tkosiada
02-01-2014, 21:17
... jeżeli ktoś wybiera żółty system to nie z tego powodu. Są inne jak chociażby dynamika czy ISO.
albo 14-24 :mrgreen:

MAF
02-01-2014, 21:21
albo 14-24 :mrgreen:

Eee tam, przereklamowany ;-)

Matsil
02-01-2014, 21:40
albo 14-24 :mrgreen:
Równolegle toczy się wątek na temat UWA. Można tam podrzucić ten pomysł, bo jest kilka osób strasznie narzekających na rogi ;).

Da__FreaK
02-01-2014, 21:51
Mnie rogi w 24 L II doprowadzaja do szalu :D szczegolnie ludzie z glowani ala alien ;]..

Wojtko
02-01-2014, 22:07
Mnie rogi w 24 L II doprowadzaja do szalu :D szczegolnie ludzie z glowani ala alien ;]..

1. Cofnij się.
2. ...lub zmień szkło
3. ...lub w miarę możliwości rozmieść twarze w centrum kadru :P

24L II bardzo lubię choć jest to szkło, które trzeba wyczuć. Moja sztuka ostra od pełnej dziury choć jak już pisano na forum, kapryśna w celności na bocznych przy 1.4 i przy współpracy z 5dII.

Da__FreaK
02-01-2014, 22:10
U mnie bez zarzutu na 5d i 1d2 :D Ale fakt, robiąc zdjęcie np. grupowe, powiedzmy, drużyny pilkarskiej czy siatkarskiej trzeba brać duuży margines :D

MAF
02-01-2014, 23:08
U mnie bez zarzutu na 5d i 1d2 :D Ale fakt, robiąc zdjęcie np. grupowe, powiedzmy, drużyny pilkarskiej czy siatkarskiej trzeba brać duuży margines :D

DxO ViewPoint ?

Da__FreaK
03-01-2014, 11:43
Ile kosztuje ?:D

MAF
03-01-2014, 12:22
Ile kosztuje ?:D

Normalnie 79 euro, do końca stycznia 49 euro.

Da__FreaK
03-01-2014, 13:34
Nie widze wersji na x32 ...