PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 40D + bulb + wężyk



zbig83
17-10-2012, 20:24
Cześć, dotknął mnie dziwny problem
Przestał mi działać wężyk spustowy w trybie BULB. wężyk sam w sobie działa - działa ustawianie ostrości i wyzwalanie migawki, ale jak przestawię aparat w tryb BULB i wcisnę przycisk na stałe, to robi krótkie zdjęcie (na oko plus minus 1/100s) a potem jeszcze w jego właściwościach mi pokazuje, że czas naświetlania wynosił 1'', co jest bzdurą. Zaintrygowany podłączyłem ten wężyk do 50D kumpla i działa. Już miałem iść z body do serwisu, ale podłączyłem go do innego 40D i zonk - nie działa. Co jest grane? Czy ktoś miał podobny problem? Podejrzewałem usterkę wężyka, ale 1) na 50D przecież działa, 2) bądźmy szczerzy - wężyk to tylko 2 styki. Co tu się może zepsuć?
Halp!

P.S. Oczywiście BULB za pomocą przycisku migawki na body działa jak należy.

zbig83
17-10-2012, 21:36
Po dłuższym szperaniu w necie, widzę, że nie jestem jedyny w swej niedoli. Cholera, nie mogli tego złącza zewnętrznego dać po prostu równolegle do przycisku migawki? :( Świerzbią mnie palce, aby tak to samemu przerobić, ale się boję jednak...

zaitsev
17-10-2012, 22:59
Z tego co wiem, to EXIF przy bulbie przy zdjęciach o czasie krótszym niż 1 sek, zawsze pokaże 1" bez względu czy to była 1/10, czy 1/1000 sekundy.
Dawno temu miałem taki chiński wężyk, który na przemian działał i świrował (albo w ogóle nie działał). Winien był kabel.

Rafał K
22-10-2012, 18:59
Cześć, dotknął mnie dziwny problem
Przestał mi działać wężyk spustowy w trybie BULB. wężyk sam w sobie działa - działa ustawianie ostrości i wyzwalanie migawki, ale jak przestawię aparat w tryb BULB i wcisnę przycisk na stałe, to robi krótkie zdjęcie (na oko plus minus 1/100s) a potem jeszcze w jego właściwościach mi pokazuje, że czas naświetlania wynosił 1'', co jest bzdurą. Zaintrygowany podłączyłem ten wężyk do 50D kumpla i działa. Już miałem iść z body do serwisu, ale podłączyłem go do innego 40D i zonk - nie działa. Co jest grane? Czy ktoś miał podobny problem? Podejrzewałem usterkę wężyka, ale 1) na 50D przecież działa, 2) bądźmy szczerzy - wężyk to tylko 2 styki. Co tu się może zepsuć?
Halp!


P.S. Oczywiście BULB za pomocą przycisku migawki na body działa jak należy.


A możesz pożyczyć inny wężyk i podpiąć do swojej puszki? Generalnie nie można wykluczyć, że coś na styku w body jest nie halo - eksperyment z drugim wężykiem pomógł by to ocenić.

zbig83
23-10-2012, 18:13
Pożyczyć niestety nie mam od kogo, ale może pójdę do jakiegoś sklepu foto...
Generalnie dziwna sprawa, bo jak zwieram bezpośrednio styki w aparacie to też nie działa.
Może inaczej - ma ktoś z Was 40D w którym działa BULB na wężyku? Na obydwu na których ja sprawdzałem niestety nie działa.