PDA

Zobacz pełną wersję : fotografowanie rur :)



Zyklon
13-01-2006, 10:57
Witam mam prośbę - doradźcie.
muszę zrobić zdjęcia rur kolanek owiewek i tego typu sprzętu kominowego, który wykonany jest z blachy kaineru (w każdym razie silnie odbija światło).
mam do dyspozyjci małe studio 2 lampy z softboxami. zastanawiam się jak rozwiązać to od strony technicznej. Wiadomo chciałbym jak najleprzą jakość zdjęć bez refleksów oraz hm ciekawe ujęcia modelek :) do katalogu.
Tak więc jakie stosować ujęcia ( np z góry lekko z boku) jakie parametry w aparacie (takie jak zwykły portret) no i oświetlenie czy bezpośrednie czy kombinować z odbiciem od ścian (są białe) czy też jakiś rodzaj kurtyny namiotu rozpraszającego i jakie nastawy lamp równe czy też któraś mocniejsza.
Pozdrawiam fotoamator kolanek :)

iczek
13-01-2006, 11:48
Namiot bezcienowy plus dodatkowe plaszczyzny rozpraszajace miedzy softboxem a namiotem. Musisz zmiekszuc swiatlo na maksa. A samo kadrowanie to juz kwestia autorska i zalezna od dalszej prezentacji tego i pomyslu grafika.

Jac
13-01-2006, 12:01
zobacz tu http://canon-board.info/showthread.php?t=6547&
i tu http://canon-board.info/showthread.php?t=7644&

moze sie cos przyda z rad jakie byly..

Vitez
13-01-2006, 20:38
Namiot bezcienowy plus dodatkowe plaszczyzny rozpraszajace miedzy softboxem a namiotem.

Ale kolega cos o modelkach wspominal... as az takie duze namioty? No i w takim ewentualnie wielgasnym namiocie i tak sama modelka bedzie rzucac cien ? :roll: .

Jac
13-01-2006, 20:42
Ale kolega cos o modelkach wspominal... as az takie duze namioty? No i w takim ewentualnie wielgasnym namiocie i tak sama modelka bedzie rzucac cien ? :roll: .
:mrgreen: nie no Vitez, czytaj miedzy wierszami sesja jest 'zlomiarska' wiec 'modelki' maja kolanka i inne takie... zywych modelek nie bedzie :-)

przynjamniej ja tak zrozumialem ;-)

Vitez
13-01-2006, 22:33
przynjamniej ja tak zrozumialem ;-)


No za drugim razem i ja tak zrozumialem bo tam byl smiley (choc bardziej by pasowal ten: ;) ).
Wycofuje swoje zarzuty wobec wielkosci namiotu 8)

Zyklon
14-01-2006, 13:23
Hm czytam, czytam dzięki za linki, ale jak ja zrobie taki namiot (kupować na jedną sesję ?) a po drógie jakie płaszczyzny rozpraszające. Tak sobie koncypuje mozę na zwykłych statywach zawieśić prześcieradło. A własnie na jakim tle białe, ciemne jakieś? Czy jest to obojętne. wielkość tych rur i kolanek :) to powiedzmy wielkości ręki dorsołego czlowieka :) takie element ( i taka miara :) ). mam stół bezcieniowy swojej produkcji z pleksy białej ( pożna zmienić na mleczną lub przeźroczystą) ale obawiam się, że będzie za mały, wielkości metr na metr stół i metr na metr około płaszczyna za nim. Może postawić na tle rozwijanym studyjnym bespośrednio. No i co z tym oświetleniem.
Pozdrawiam

adamek
14-01-2006, 13:44
Wiesz, totrochę zależy co chcesz osiągnąć.
Namiot bezcieniowy/stół bezcieniowy --> będziesz miał bezcieniowo oświetlone te kolanka. Ale czy konkretnie o to chodzi?
Tak samo tło - nie wiem czy potrzebujesz je na białym, czy czarnym tle. Może potrzebujesz na żółtym? :)

Zyklon
14-01-2006, 15:18
No i świetni :) i o to chodzi pogadliśmy sobie pośmialiśmy się trochę, czas miło leci.
Pozdrowenia