PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa Sigma 500 Super - o co biega z tymi wersjami ??



woyd
07-01-2006, 23:22
Witam

Przymierzam się do zakupu lampy Sigma 500 DG Super. Przejrzałem Allegro, Ebay i net i znalazłem kilka ciekawych ofert, ale.... No własnie.. Niektórzy sprzedawcy (zwłaszcza na niemieckim ebay'u) wypisują na czerwono, że mają najnowszą wersję (II) i żeby uważać, bo w tej starszej nie wszysto z cyfrówkami współdziała.

Mam więc pytanie: czy ktoś o tym słyszał i mógłby napisać czy mam się tym przejmować ? Obecnie mam 300D, ale zakładam, że nie będę miał go wiecznośc. Chciałbym więc kupić lampę, która przezyje to body i będzie dobrze pracowała z kolejnym.

Zakupu planuje dokonać w Niemczech, bo mz. najtaniej. Znalazłem takie np. oferty:

Te z "nowszą wersją"

1. 229€
Sigma EF 500 DG Super II für EOS -
Die aktuellste Version!
http://cgi.ebay.de/SIGMA-EF-500-DG-SUPER-II-EOS-TOP-VOM-FACHHANDLER_W0QQitemZ7578583561QQcategoryZ18591QQs sPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem



2. też 229€
Sigma EF-500 DG SUPER II für Canon
Neuestes Modell!
http://cgi.ebay.de/FOTORABATNIX-SIGMA-EF-500-DG-SUPER-II-CANON_W0QQitemZ7578553869QQcategoryZ18591QQssPageN ameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem



A tu cos o 30€ (jak by nie było - 120zł) tańsze
http://www.digitalwonderworld.de/product_info.php/cPath/31/products_id/2964

Ale ani słowa o nowszej wersji itp.. Może mi ktoś pomóc to zrozumieć ??

Z góry dzięki

Woyd

Ps. Gdyby któryś lokalnych TIPów przedłożył ciekawą ofertę to jestem zainteresowany :D

Ps2. Czy ktos już może kupował w digitalwonderworld.de ??

woyd
07-01-2006, 23:42
Dziwna sprawa.. w digitalwonderworld.de ta Sigma jest tańsza nawet od 430EX (268€), która na Allegro nie dochodzi do 900zł..

Cichy
07-01-2006, 23:45
Wszystkie te sigmy to to samo, tylko mają inną nazwę na pudełku. Wszystkie współpracują z cyfrówkami i lustrzankami cyfrowymi Canona.

woyd
08-01-2006, 00:47
Czołem Cichy

Ty chyba uzywałeś swego czasu tę Sigmę ? I to nawet z 300D. Rozumiem, że wszystko było OK ?

MateuszZ.
08-01-2006, 02:09
Czołem Cichy

Ty chyba uzywałeś swego czasu tę Sigmę ? I to nawet z 300D. Rozumiem, że wszystko było OK ?


Ja używam z 300D od miesiąca może i jak narazie jest jak najbardziej okej :grin:

Robert31-R1
08-01-2006, 10:05
Uzywam tej lampy z Canonem 300D od pół roku i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyne co sie jej przytrafia to w blizej nieokreślonych warunkach i momencie przy odchylonym palniku wysyla przez jedną-dwie sekundy silne błyski stroboskopowe (sama z siebie). A poza tym wszystko ok.

MateuszZ.
08-01-2006, 13:04
Uzywam tej lampy z Canonem 300D od pół roku i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyne co sie jej przytrafia to w blizej nieokreślonych warunkach i momencie przy odchylonym palniku wysyla przez jedną-dwie sekundy silne błyski stroboskopowe (sama z siebie). A poza tym wszystko ok.

Ja nie zaobserwowałem takich problemów w moim egzemparzu.
BTW, Robert, kurcze ! mamy identyczny sprzęt jak ja :mrgreen: hehe

Robert31-R1
08-01-2006, 14:16
w takim razie nie wiem co sie dzieje z moją lampą. Pracuje znakomicie tylko od czasu do czasu jej tak odwala. Może ktoś bedzie umial odpowiedziec co sie dzieje?




BTW, Robert, kurcze ! mamy identyczny sprzęt jak ja :mrgreen: hehe
mnie równiez milo. Pozdrawiam

Kr4nkEd
08-01-2006, 15:31
Uzywam tej lampy z Canonem 300D od pół roku i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyne co sie jej przytrafia to w blizej nieokreślonych warunkach i momencie przy odchylonym palniku wysyla przez jedną-dwie sekundy silne błyski stroboskopowe (sama z siebie). A poza tym wszystko ok.

A jestes pewien, ze nie wciskasz wtedy przycisku podgladu DOF?
Lampa wyzwala wtedy blysk modelujacy (strobo przez 1sek).
Nie da sie tego cholerstwa wylaczyc i czasem mnie skutecznie denerwuje :)

woyd
08-01-2006, 18:04
Wielkie dzięki za opinie.
A możecie (Robert i Mateusz) podać gdzie je kupiliście i za ile ??

Ciekawi mnie też ten Tamron w Waszych podpisach. Dobrze się sprawuje ?? Myślę właśnie o jakiejś alternatywie dla kita, a 50-tka nie zawsze daje się uzyć..

MateuszZ.
08-01-2006, 18:45
Wielkie dzięki za opinie.
A możecie (Robert i Mateusz) podać gdzie je kupiliście i za ile ??

Ciekawi mnie też ten Tamron w Waszych podpisach. Dobrze się sprawuje ?? Myślę właśnie o jakiejś alternatywie dla kita, a 50-tka nie zawsze daje się uzyć..


Ja kupiłem lampę+tamrona+minitrekkera w http://www.foto-raj.pl/
Dostaniesz tam zniżkę na hasło: canon-board :idea:

Jak kupisz Tamrona gwarantuje Ci, że to będzie najczęściej wykorzystywany przez Ciebie obiektyw. Solidna magnezowa obudowa, wewn. ogniskowanie, dobre światło, świetny zakres zoom do cropa, niezła jakość optyki-to jest to!
Kita zostaw sobie oczywiście do szerokich kątów.

acha, do lampy zamów sobie od razu dyfuzor stofena (ja brałem od forumowicza coronado)

Robert31-R1
09-01-2006, 09:55
A jestes pewien, ze nie wciskasz wtedy przycisku podgladu DOF?
:)
zgadza się to przycisk DOF! Musiałem go przez przypadek wciskać

Szani
09-01-2006, 13:23
A mam jeszcze jedno pytanko względem tej lampy , bo tez zastanawiam się nad jej zakupem , a mianowicie jaka jest różnica między Sigma EF500 Super II a Sigma EF500 Super bez II co oznaczało by że to jest starszy model a jednak droższa w zakupie od tej niby nowszej Sigma EF500 Super II o prawie 40 Euro , i nie mam tu na myśli bynajmniej tej bez o znaczenia SUPER . Jak przeglądam opis to tej Super II i Super to nie widzę różnic …

Szani
09-01-2006, 13:24
Tu można to sprawdzić
http://www2.guenstiger.de/gt/main.asp?suche=&sub=469&kid=132&hid=382

Robert31-R1
09-01-2006, 23:01
na zdjeciu wygląda identycznie co DG ST czyli ubozsza wersja. cos tu jest nie tak...

K2_verti
09-01-2006, 23:27
st ma kontrolę mocy błysku - full i 1/16 ;)

KuchateK
10-01-2006, 18:23
No wiec tak:

Sigmy EF-500 sa dwie... ST i Super.
Super to odpowiednik 550'tki, czyli pelny manual, praca bezprzewodowa, HSS(FP), fotocela, korekty na lampie, bracketing, druga kurtyna... Ogolnie wszystko co mozna chciec (choc nie w najlepszym wykonaniu :D).
ST to odpowiednik 420'stki. Mechanika i moc taka sama jak w wersji Super. Roznica to tylny panel bez wyswietlacza i bajerow. Posiada tylko jeden przelacznik, automat oraz manual 1/1 i 1/16 (bez HSS). Poniewaz Super kosztuje naprawde niewiele wiecej (liczac co ma) mysle ze nie warto kupowac ST (chyba ze ktos jest pewien ze hss mu nie potrzeba).

Do tego lampy maja extra oznaczenia. Sa DG i bez DG. Wersja z DG jest nowsza, poprawiono wspolprace z cyframi. Z poprzednia byly problemy. Moze nie tyle z lustrzankami co kompaktami, ale nigdy nie wiadomo czy z nastepna puszka nie przestana dzialac. DG sa tak popularne ze ciezko kupic nie DG (zwlaszcza w sklepie). Trudno powiedziec czy z nowymi puszkami starsza nie przestanie dzialac a DG bedzie. Jak w sklepie maja sigme bez DG to ona musi tam lezec naprawde dluuugo :D

Na koniec sa II i nie II :D Po wejsciu nowych puszek Canona Sigma poprawila oznaczenie EO-ETTL (czyli lampa dla canona) na EO-ETTL II, w celu uwypuklenia ze to to dziala z e-ttl'em II. Ale to juz tylko napis na pudelku (na poczatku II bylo doklejane :D). Lampy nie roznia sie kompletnie niczym.

woyd
11-01-2006, 09:59
Kuchatek - dzięki za maxymalnie wyczerpujące wyjasnienie. Odpowiedziałeś na wszystkie moje pytania.

woyd
29-01-2006, 01:51
Dzisiaj odebrałem Sigmę.
Na razie uczę się co i jak.

Gdyby ktoś miał polską intrukcję i zechciał podesłać... byłbym bardzo wdzięczny. Zapytałem googla, ale nic sensownego mi nie pokazał.

Diodak
29-01-2006, 04:22
Gdyby ktoś miał polską intrukcję i zechciał podesłać... byłbym bardzo wdzięczny. Zapytałem googla, ale nic sensownego mi nie pokazał.
Poszła PW ;).